راهنمای مفید سفر به تایلند

راهنمای مفید سفر به تایلند

تایلند را می توان نگینی در شرق آسیا دانست این مروارید بسیار ارزشمند که در کشور اسیا قرار دارد دارای جاذبه های گردشگری بیشماری است تا جایی کع سالانه ملیون ها نفر را برای بازدید از گوهرهای گران بهای خود در این نقطه از دنیا پذیرایی می کند و در حال خوش آمد گویی به انها می باشد. این مقصد گردشگری در دنیا جز پر طرفدار ترین ها بوده و با داشتن تعداد زیادی بازدید کننده در صدر مقاصد محبوب قرار دارد. این کشور در ایران نیز دارای طرفداران بسیار زیادی بوده تا جایی که از نظر میزان و تعداد گردشگر در میان مردمان ایران زمین در جایگاه سوم قرار گرفته است.
تور تایلند به دلیل آب و هوای استوایی که دارد و همینطور فرهنگ و تاریخ بسیار قدیمی و پر فراز و نشیبس دارای جاذبه های زیادی بوده. جالب است بدانید که کشور تابلند دارای دو فصل پر بارش و کم بارش می باشد و دیگر خبری از ۴ فصل بهار و تابستان و پاییز و زمستان در ان وجود ندارد از همین رو شما می توانید برنامه سفر خود را در ماه هایی از سال برنامه ریزی کنیو که کمترین میزان بارش در این منطقه استوایی باشد و این زمان در نیمه دوم سال ما بوده یعنی در پاییز و در زمستان. واحد پول این کشور بت بوده که واحد پول چندان ارزشمندی نیست. این کشور دارای بناهای تاریخی بسیار زیادی بوده که در صدر همه انها گرند پلس یا کاخ بزرگ قرار دارد که در بدو ورود به بانکوک پایتخت این کشور نظر های بسیاری را به خود جلب می کند.
موقعیت مکانی کشور تایلند
به گزارش سفر باتو ، تایلند از دو کلمه تای و لند تشکیل شده است که در زبان محلی تایی به معنای حوری بوده و از همین رو نام این کشور را می توان با معانی مقدس مرتبط دانست و آنرا سرزمیین حوری ها و یا سرزمین فرشتگان دانست. این کشور دارای مرز مشترک با کشور های لائوس، کمبودیا و مالزی بوده و همچنین به خلیج تایلند نیز راه دارد. پر جمعیت ترین شهر این کشور بانکوک پایتخت آن بوده که از قضا همین بانکوک دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی بوده و توانسته است با جمعیتی بسیار زیاد پذیرای تعداد زیادی از گردشگران در طول سال باشد. جمعیت کشور تایلند چیزی در حدود ۷۰ میلیون نفر است که با توجه به وسعت نه چندان زیادی که دارد، دارای تراکم جمعیت بسیار بالایی باشد.

تاریخ تایلند

تایلند را میتوان کشوری نسبتا قدیمی با تاریخ چند هزار ساله دانست زمانی که تعداد زیادی از مهاجران چینی به این کشور وارد شدند و توانستند در بخش های شمالی این کشور شهر ها و روستا های جدیدی بنا کنند و تقریبا بعد از قرن ۱۱ میلادی بود که کم کم کنترل این کشور را از سلطه ی ساکنان قدیمی آن در اورده و با کشور های غربی هم پیمانان قابل اعتمادی شدند و همین موضوع سبب شد تا این کشو.ر بتواند رشد بسیار زیادی در منطقه داشته باشد و به همین علت تبدیل به یکی از قطب های اقتصادی در شرق اسیا شد.

امنیت در کشور رنگ ها

به دلیل آنکه تایلند اولین صنعت خود را که به عنوان صنعت اصلی و قابل اعتماد انها بوده است صنعت گردشگری معرفی کرده است همین موضوع سبب شده است تا این کشور با چالش های زیادی دست و پنجه نرم کند یکی از این چالش تامین امنیت مسافرانی است که به این کشور سفر میکنند. امار دزدی وسایل مرتیطبا توریست ها در این کشور بسیار بالا بوده و اگر اندکی سر به هوا هستید بهتر است که وسایل اضافی را همراه خود به خیابان ها و گشت و گذار نبرده و آنها را به رسپشن هتل و یا سیف باکس هتل قرار دهید.

غذاهای محبوب تایلند

کشور تایلند به دلیل شرایط اب و هوایی خاصی که دارد دارای میوه ها و سبزی جات بسیار تازه و خوشمزه ای بوده که ممکن است شما را وادار کند که با تعجب دقایقی به انها نگاه کنید زیرا شکل و ظاهر بعضی از این میوه ها به گونه ای است که شما تنها آنها را میتوانید در تایلند و یا کشور های همجوار مشاهده کنید مانند دراگون فروت و یا پشن فروت اما این قول رابه شما می دهم که میوه هایی که در این نقطه از دنیا میتوانید امتحان کنید تا به حال نمونه ی آنها را در هیچ جای دیگری از این کره خاکی امتحان نخواهید کرد. در ادامه چند تا از غذا های محبوب تایلندی را برای شما معرفی خواهیم کرد. تور مالزی برای تعطیلات را تجربه کنید.
پد تای: ین غذا رامیتوان به نوعی چاو کباب آنها دانست زیرا در هر رستورانی دیده می شود و دارای طرفداران زیادی بوده و از برنج و گوشت ماهی یا میگو و مرف و مقداری سبزیجات و نودل تشکیل شده است.
کاری میگو: از غذاهای دریایی بسیار معروف بوده که در سسی مخصوص از سبزیجات پخته می شود و به همراه برنج برای شما سرو می شود آنرا حتما امتحان کنید.
برای اطلاعات بیشتر می توانید با سایت سفرباتو همراه شوید.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.