خانه💥 / دسته اصلی / آشنایی با ترک شیشه و مواد روانگردان با روش نوروفیدبک

آشنایی با ترک شیشه و مواد روانگردان با روش نوروفیدبک

ترک شیشه و مواد روانگردان

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد آشنایی با ترک شیشه و مواد روانگردان با روش نوروفیدبک صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

رهایی از اعتیاد

ترک شیشه و مواد روانگردان با روش نوروفیدبک

ترک شیشه و سایر مواد روانگردان متاسفانه درمان دارویی مناسبی ندارد،لذا معمولا پروسه ترک اینگونه مواد طولانی می باشد و نیاز به متخصصین اعصاب وروان برای اینکار وجود دارد.

ترک شیشه با هیچ گیاه و یا دارویی طی مدت کوتاهی امکان پذیر نمی باشد و تبلیغاتی که در ماهواره و…در این مورد می شود،غیر علمی و غیر قابل استناد می باشند.

برای ترک حداقل می بایست یک متخصصر روانپزشک یا روانشناس( مرکز تخصصی نوروفیدبک ) دارای مدرک ترک اعتیاد شیشه،در طی درمان شمارا همراهی نماید.

ترک شیشه با روش غیردارویی نوروفیدبک اغلب به صورت کاهش علائم بعد از ترک بوده که هم روش نوروفیدبک و هم روش بیوفیدبک برای فرد مصرف کننده بسیار مفید می باشد .

یکی از روش‌هایی که در دنیا از سال ۲۰۰۲ (در آمریکا ) برای ترک مواد محرک (مثل ترکیبات آمفتامینی و شیشه) مورد توجه قرار گرفت، استفاده از روش «نوروفیدبک» است وبر این اساس مشاهده شد که با توجه به صدمه‌ای که به مغز می‌رسد، اگر بتوان با تمرین‌هایی که به فرد می‌دهند، عملکرد مغز را درست می‌کنند و عواملی مانند وسوسه و افسردگی را از بین می‌برند، میزان موفقیت این افراد در پاک بودن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

بر اساس گزارشی که در آمریکا منتشر شد، طی پیگیری شش تا هشت سال مشاهده شد که ۸۱ درصد افرادی که شیشه و سایر ترکیبات محرک استفاده می کردند و با استفاده از نوروفیدبک درمان شده بودند، دیگر به سوی اعتیاد برگشت نکردند، به عبارت بهتر با استفاده از این روش توانستند مغز را به میزان قابل توجهی به سمت نرمال عمل کردن برگردانند.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *