خانه💥 / دسته اصلی / تشویق برای غذا خوردن بچه های بیش فعال

تشویق برای غذا خوردن بچه های بیش فعال

غذا خوردن بچه های بیش فعال

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد تشویق برای غذا خوردن بچه های بیش فعال صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

این مدلی بچه ها ی بیش فعال را به غذا خوردن تشویق کنید

صبحانه خوردن

اگر کودک بیش فعال شما اشتهای کمی دارد وخیلی کم غذا می خورد نگران نباشید ولی سعی کنید هنگام صبح از دادن غذاهای پر کالری استفاده کنید و در طول ساعات مدرسه از میان وعده هایی که سرشار از کالری است با بسته بندی های زیبا استفاده کنید تا وی تشویق به خوردن شود زیرا کودکان و نوجوانان برای سوخت وساز ورشد بدن به کالری وتغذیه کافی نیاز دارند.اگر تخم مرغ دوست ندارند خوب می توانید از مواد غذایی که دوست دارند استفاده کنید و در کنارش مقداری میوه هم به آنها بدهید.

تهیه اسنک

زمانی که با کاهش قند خون مواجه هستیم در کودکان ممکن است که توجه وتمرکز وهمین طور خلق آنها را تحت تاثیر قرار دهد وبهترین راه برای جلوگیری از این حالت استفاده از مخلوط ماست که سرشار از پروتئین بوده می باشد البته می توان از میوه های مختلف در ان،اجیل و مواد غذایی که سرشار از امگا ۳ است نیز در این مخلوط استفاده کرد زیرا این مواد سرشار از پروتئین وهمین طور کالری می باشد.

دادن غذاهای جالب و سرگرم کننده به کودکان

غذا با طرح های جالب

کودکان و نوجوانان مبتلا به ADHD ممکن است به اندازه کافی غذا نخورند زیرا آنها به سرعت خسته میشوند . بهتر است که تنوع غذایی برای آنها زیاد باشد و غذاها را در طرح ها ورنگ های مختلف تهیه کنید تا جذابیت بیشتری برای آنها داشته باشد.

خوردن شام در فضای آرام

خوردن غذا

اگر فرزند شما مدام موقع شام خوردن تکان می خورد بهتر است عادات غذایی را تغییر دهید ،شرایط آرامی را درست کنید ،از نور ملایم و گذشتن موسیقی آرام بخش هنگام صرف غذا استفاده کنید ،بهتر او را در نزدیکی خود بنشانید تا کنترل بیشتری بر وی داشته باشید و در مورد کارهایی که در طول روز انجام داده است ویا اتفاقاتی که افتاده است نظرش را بخواهید و از وی دعوت به صحبت کردن کنید.

ممانعت از خوردن مواد غذایی با رنگ های افزودنی و آب میوه های مصنوعی

پفک

بعضی از مواد غذایی که به رنگ های غیر طبیعی آغشته هستند مثل پفک علائم بیش فعالی را تشدید می کند بهتر از خوردن اینگونه مواد جلوگیری کرد البته در ابتدا نمی توانید قطع کنید وبرای این کار چند ماهی نیاز است تا به طور آهسته این مواد را از رژیم غذایی کودکتان حذف کنید.آب میوه های غیر طبیعی و اسیدی از جمله آب پرتغال وآب گرفوروت باعث میشود تا کودکانی که تحت درمان با دارو هستند به اندازه کافی اثر گذار نباشد و بهتر است از آب میوه های طبیعی به غیر از آب گرفوروت استفاده کنند.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *