اطلاعاتی جالب درباره شهر وان که نمی دانستید

اطلاعاتی جالب درباره شهر وان که نمی دانستید

وان شهری است که در شرق کشور ترکیه قرار دارد و به دلیل قرابت زیادی که با شهر های کرد نشین ایران و عراق داشته همواره از نظر فرهنگی و تاریخی با این مناطق پیوند خاصی خورده است تا جایی که یکی از زبان های محلی که در این استان و به خصوص شهر وان به آن صحبت میکنند کردی است. این شهر از زمان های بسیار دور محلی برای مسافرت ایرانیان و عراقی ها بوده است زیرا دارای جاذبه های تاریخی و همینطور جاذبه های طبیعی بسیار زیادی می باشد. شما می توانید این شهر بسیار زیبا را در فاصله کمی از شهر ارومیه خودمان پیدا کنید.
تور وان همانطور که در بالا به آن اشاره شد دارای تاریخی بسیار غنی بوده و یکی از کتیبه های خشایار شاه پادشاه ایرانیان در ان قرار گرفته است از جمله اثار تاریخی دیگری که می توان به ان اشاره کرد قلعه ای است که در نزدیکی دریاچه وان ترکیه قرار گرفته است این قلعه مربوط به زمان های بسیار دور یعنی وقتی که مسیحیت در این مکان دین رسمی نبوده است و اکثر مردمان این بخش از دنیا دارای دین های زرتشتی و یا عاشوری بوده اند. این قلعه متعلق به پادشاهی بوده که ۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تاج گذاری کرده بود. از دیگر جاذبه های ان می توان به جذابیت های طبیعی مانند کوه سبحان و یا کوه اختیار نام برد که همه آنها سبب میشود تا دریاچه معروف این منطقه یعنی دریاچه وان در تمام طول سال پر اب باقی بماند. از دیگر جاذبه های شهر وان می توان به گربه های اشاره کرد زیرا این شهر دارای گربه های بسیار خاص بوده که در ادامه به توضیح کامل انها خواهیم پرداخت.
وان ترکیه به دلیل نزدیکی بسیار زیادی که با شهرهای مرزی ایران دارد و همینطور به دلیل ارزان بودن آن و مسیرهای دسترسی به ان همواره مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. شهر وان با شهر ارومیه چیزی در حدود ۴ ساعت فاصله زمانی دارد و کسانی که بخواهند از تهران به این شهر برسند چیزی در حدود ۱۴ تا ۱۶ ساعت را باید در مسیر باشند به این صورت که در حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت تا مرز و از مرز در حدود ۲ تا ۴ ساعت تا این شهر بسیار زیبا. اما نکته ای که ممکن است در وحله اول برای شما چندان خوشایند نباشد مرز زمینی است که باید به وان بروید مخصوصا برای کسانی که قبل از آن به شهر زیبای استانبول سفر کرده اند و دارای تصورات ذهتی به خصوصی نسبت به شهرهای ترکیه می باشند. ورودی های شهر وان زیاد چشمگیر نبوده و ممکن است با خواسته های شما کمی تفاوت داشته باشد اما به محض ورود به این شهر و دیدن مهمان نوازی مردم این منطقه و همینطور خوش آمدگویی که برای شما انجام میدهند کم کم نظر شما را به خود جلب خواهد کرد که خصوص زمان هایی که از وعده های غذایی انها نوشه جان کرده و یا قدمی در شهر زده و از اجناسی که در فروشگاه های انها به فروش می رسد. این شهر به دلیل عمده ای که همیشه مورد توجه بوده است وجود مغاره های و فروشگاهی بوده که سبب شده است تا عده ی زیادی از هموطنان ما اقلام مورد نیاز خود را با قیمت هایی بسیار ارزانتر در آنجا پیدا کنند.
در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از جاذبه های گردشگری این شهر مرزی جذاب بیشتر اشنا کنیم.
گربه های شهر وان
به نظر می رسد گربه های این شهر در تور لحظه آخری بعد از گربه ی ایرانی دارای بیشترین شهرت در دنیا باشند تا جایی که این گربه ها توانسته است علاقه مندان زیادی را از کشورهای المان و کره جنوبی به خود جلب کند. گربه های این شهر دارای رنگ سفیدی بوده که با چشمان رنگی و متقاوت سبب شده است تا ظاهری بسیار منحصر به فرد داشته باشند. یکی از تفوت های این گربه رنگ چشم های آن است به این صورت که دارای یک چشم به رنگ ابی و چشمی دیگر به رنگ قهوه ای روشن و یا زرد داشته باشند. جالب است بدانید که این گربه از معاشرت با انسان ها لذت برده و همچنین عاشق شنا کردن در آب است و اصلا به هیچ حیوان خانگی دیگری حمله ور نمی شود.
غذاهای وان
به سفارش سفر باتو ، همانطور که قبل تر گفته شد غذاهای شهر وان به دلیل وجود اب و هوایی بسیار معتدل و مناسب دارای دام هایی بسیار خود و همینطور محصولات دامی بسیار مناسب می باشند تا جایی که گوشت های انها یکی از لذیذ ترین آنها است. کباب های وان دارای شهرتی بسیار زیاد بوده و مولانا کباب و اسکندر کباب انها را نمی توان نادیده گرفت اگر به این شهر سفر کرید حتما از صبحانه های بسیار لذیذ و معروف انها لذت ببرید و نوشه جان کنید.
در مطلب فوق درباره تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر وان برای شما به طور کامل توضیح داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *