معرفی شهرهای کوش آداسی مارماریس و بدروم با تورهای مناسب

معرفی شهرهای کوش آداسی مارماریس و بدروم با تورهای مناسب

مارماریس

مارماریس یکی از شهر‌های بسیار زیبا واقع در ساحل دریای مدیترانه در ترکیه است این شهر در میان کوه‌ها و طبیعتی سرسبز واقع شده و سواحلی بسیار عالی دارد. آب‌های آنجا برای غواصی بسیار مناسب است و غواصانی از سراسر دنیا را برای غواصی حرفه‌ای یا آماتور به خود جذب ‌می‌کند. این شهر به دلیل آب و هوای خوبی که دارد از نظر پوشش گیاهی بسیار انبوه است و سواحل آن را می‌توانید برخی از زیبا‌ترین‌ها در دنیا بدانید زیرا منظره‌ای از این طبیعت انبوع و زیبا و تپه‌های پوشیده شده از درخت را شامل می‌شوند. این شهر برای تورهای دریایی با کشتی و قایق بسیار مناسب است و دارای اسکله‌های بسیار خوبی می‌شود. از جزیره‌های نزدیک مارماریس باید به جزیره سدیر و کلئوپاترا اشاره کرد که هرکدام برای خود طرفداران خاص خود را دارد و مردم برای لذت بردن از طبیعت و ساحل عالی به آنجا سفر می‌کنند. از دیگر نقاط دیدنی مارماریس باید به ساحل ایچملر اشاره کرد که یکی از بهترین سواحل در ترکیه است. ساحل لاکپشت و پاموکاله از دیگر نقاط دیدنی مارماریس محسوب می‌شوند.
آب و هوای تور مارماریس مدیترانه‌ای است و در تابستان‌ها گرم و برای استفاده از ساحل و آبتنی بسیار مناسب است. در فصل بهار و پاییز این شهر دارای هوای معتدل و خوبی است و برای لذت بردن از شهر و جاذبه‌های مختلف گردشگری و تجربه طبیعت بسیار مناسب است.
در دوران بسیار قدیم شهر مارماریس فیسکوس نام داشته است و بندری مهم در دوران یونانیان باستان محسوب می‌شده است. البته این شهر در طول تاریخ تحت سلطه حکومت‌های بسیاری قرار گرفته است و آثاری مهم از تمدن‌های قدیمی در آنجا قرار دارد. از جاذبه‌های مهم تاریخی آنجا باید به قلعه مارماریس، سازه لوریما و منطقه دالیا اشاره کرد.
امروزه تورهای زیادی از ایران به مارماریس می‌روند که بیشتر این تورها از اواسط فصل بهار آغاز می‌شوند. در آنجا میتوانید از هتل‌های خوبی بهره ببرید و شعبه‌هایی از هتل‌های زنجیره‌ای در آنجا قرار دارند که می‌توان به هتل هیلتون و هتل الگانس اشاره کرد که جزو هتل‌های لوکس مارماریس محسوب می‌شوند. البته این شهر در میان هتل‌هایش شامل هتل‌های ارزان نیز می‌شود. که می‌توان به هتل کاندان بیج اشاره نمود.
کوش آداسی
دیگر شهر مهم ترکیه از نظر گردشگری تور کوش آداسی است. این شهر یک شهر ساحلی محسوب می‌شود و دارای جاذبه‌های مختلف طبیعی و تاریخی است. بند کوش آداسی یک بندر زیبا است که تور‌های مختلف دریایی در آنجا برگزار می‌شود از جمله تورهای گردشگری که می‌توان در این بندر تجربه کرد تور جزیره ساموس است که میان اهالی ترکیه علاقه زیادی به رفتن به آنجا وجود دارد. این شهر دارای تاریخی دور و دراز است و در گذشته افسوس نامیده می‌شد و تحت حکمرانی حکومت‌های مختلفی بوده است که می‌توان به دو امپراطوری باستانی بزرگ ایران و روم اشاره کرد و البته بعد از آن این شهر به تصرف عثمانیان در آمد.
از بناهای باستانی این شهر باید به دروازه قلعه اشاره کرد و همینطور ارگ این شهر بسیار دیدنی است که در جزیره کبوتر واقع شده است. کاروانسرای اوکاز محمد پادشاه جزو بناهایی است که توسط عثمانیان بنا نهاده شده است.
این شهر با داشتن آب و هوایی معتدل و خوب در فصل بهار و تابستان‌ مهمانان زیادی را از علاقه‌مندان به سواحل و دیدنی‌های آنجا دارد.
به گزارش سفر باتو ، برای رفتن به این شهر باید با استفاده از هواپیما به فرودگاه ازمیر بروید و با استفاده از حمل و نقل عمومی به کوش آداسی بیایید که فاصله‌ای 90 کیلومتری با آنجا دارد.
از هتل‌های 5 ستاره کوش آداسی باید به هتل ایلایدا آوانتگارد اشاره کرد که دارای چشم اندازی زیبا و امکاناتی بسیار عالی است. همچنین هتل آمارا سیلایت الیت و هتل لاویستا بوتیک از دیگر هتل‌های لوکس و پنج ستاره کوش آداسی هستند.
بدروم
تور بدروم یکی از شهرهای بسیار زیبای ترکیه است و توریست‌های زیادی را در سالهای اخیر به دلیل طبیعت زیبایش به خود جذب کرده است. این شهر دارای جاذبه‌های مختلفی است که می‌توان به قلعه سنت پیتر اشاهر کرد که قلعه ای بسیار قدیمی مربوط به قرن 15 میلادی می‌شود. در داخل این قلعه یک مسجد وجود دارد که بعد از تصرف این شهر توسط عثمانیان در آنجا ساخته شده است. امروزه آنجا به یک موزه دیدنی تبدیل شده است. دیگر نقطه دیدنی بدروم آرامگاه هالیکارناسوس است که سازه ای بسیار باستانی مربوط به پیش از میلاد است. تخریب این سازه توسط زلزله باعث شده امروزه چیز زیادی از آن باقی نماند اما آثاری که از آنجا به جا مانده است دیدنی و جالب است و شما را به گذشته دور خواهد برد. دیگر نقطه دیدنی شهر سالن تئاتر باستانی بدروم است که در زمان امپراطوری روم ساخته شده است. در آنجا در حدود 13 هزار نفر جمع می‌شدند و به اولین نمونه از تئاتر‌ها و نمایش‌ها چشم میدوختند و البته امروزه نیز مراسم مختلفی در آنجا برگزار می‌گردد. دیگر نقطه دیدنی که باید در آنجا مشاهده کنید لنگرگاه و بندر بدروم است که برای اجاره قایق و تورهای قایق سواری بسیار مناسب بوده و شامل رستوران‌های خوبی با غذای دریایی در نزدیکی آن می‌شود. از هتل‌های معروف شهر بدروم باید به هتل وگ اشاره کرد که یکی از هتل‌های 5 ستاره بدروم است و امکانات کاملی نظیر استخر و تفریحات مختلف دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *