خانه💥 / دسته اصلی / رژ لب در بارداری استفاده کنیم یا نه؟

رژ لب در بارداری استفاده کنیم یا نه؟

عده ای گمان می کنند که رژ لب در بارداری نیز مانند دیگر مواقع عادی بوده و هیچ مشکلی برای سلامتی جنین و مادر به دنبال ندارد. البته این مسئله فرضی می باشد. لذا برای سلامتی مادر باید نکات مهمی را در رابطه با لوازم آرایش در نظر داشته باشیم.

با عوارض رژ لب در بارداری آشنا شوید

متاسفانه ترکیبات به کار رفته در لوازم آرایشی به گونه ای است که ناگزیر به استفاده از مواد نامطلوب می باشید. تنها برخی از برندهای معروف و خاص می باشند که مشکلی برای استعمال ندارند و از مواد مضر تشکیل نشده اند.

البته بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند زیبایی، گیرایی، برق، رنگ، جلا، عطر و … لوازم آرایش را از مواد پیش پا افتاده تهیه کنند. با این کار هم می توانند با کمترین قیمت مواد لازم را در اختیار بگیرند و هم می توانند تولید به اندازه ای برای استفاده از وسایل آرایش به وجود آورند.

استفاده از رژ لب در بارداری چه ضرری دارد؟

اگر قرار باشد رژ لب در دوران بارداری را مطابق قبل ادامه دهید، باید به دنبال برند خاص بدون سرب و جیوه باشید. برای دستیابی به چنین مواد آرایشی بیشتر از آنچه فکر می کنید، نیاز به وقت گذاشتن دارید.

بهترین راه کنترل عوارض رژ لب در بارداری، عدم استفاده از آن در این دوران می باشد. رژ لب از محصولات مهم در زمینه آرایشی است که بسیار مورد توجه خانم های جوان می باشد. طبیعتاً شما با دریافت اطلاعات کافی در این زمینه،استفاده از ماده آرایشی را به حداقل می رسانید و یا متوقف می کنید.

بیشتر این رژ لب ها دارای سرب هستند. همه خانم های باردار برای دستیابی به سلامت جنین در دوران بارداری، تمایل به برنامه ای مشخص برای زندگی، بهداشت دوران بارداری، تفریحات مناسب دوران بارداری، تغذیه صحیح بارداری و …دارند.

رژ لب در بارداری

در واقع کوچک ترین چیزی که سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد، به راحتی حذف می شود.

مضرات سرب را بشناسید

سرب مانند بسیاری از فلزات در مغز استخوان ذخیره می گردد. این فلز به عنوان فلزی شناور و معلق نام گذاری می شود. سرب با ذخیره شدن در استخوان، علاقه مندی به کلسیم را مانند روی و آهن نشان می دهد. از آن جایی که این فلز قادر به واکنش با پروتئین، مولکول و در نتیجه بروز خطر در بدن است، در دوران حاملگی بهتر است از آن اجتناب کنید. چون ممکن است طی فرآیندی در بدن آزاد گردد و دردسر ساز شود.

اثر نوروتوکسین موجود در سرب را نمی توان نادید گرفت. این ماده مستقیماً بر روی سیستم عصبی تاثیر دارد و در رشد مغز اختلال ایجاد می کند. این رشد ناموفق در مغز اشکالاتی را به وجود می آورد و بر روی عملکرد رفتاری نیز تاثیر گذار است. بنابراین رشد جنین نارس در این مواقع بیشتر فراهم می گردد. استفاده بیش از اندازه از سرب را طبق این تعریف می توان از علل سقط جنین دانست.

ممنوعیت رژ لب در دوران بارداری

رژ لب و مواد نفتی

رژ لب در دوران بارداری توصیه نمی گردد و یکی از علت های شایع این ممنوعیت نیز منوط به وجود مواد نفتی در آن می گردد. Parabens و بیسموت اکسید کلرید از انواع روغن های معدنی می باشند که با بلوکه کردن فرمالدئیدها، زمینه را برای اختلال در رشد جنین مهیا می سازند.

ترک، پوسته پوسته شدن، فشرده شدن، خشکی لب، ترک برداشتن جوش صورت و … از عوارض رایج این روغن های معدنی است. رژ لب در بارداری زمینه استفاده از فلزاتی چون کادمیم، کروم و منگنز را فراهم می کند و این فلزات در نوع خود خظرناک هستند.

رژ لب و بارداری

توصیه های بهداشتی استفاده از رژ لب در دوران بارداری را خطرناک می داند و از این رو توصیه می شود که در ماه های بارداری از این مواد آرایشی استفاده نشود تا سلامتی جنین و مادر به خطر نیفتد.

همان طور که می دانید بدن مادر در ایام بارداری ضعیف و مستعد بیماری های بسیاری است. پس بهتر است به روش هوشمندانه ای از بروز خطرات پیشگیری کنیم.

The post رژ لب در بارداری استفاده کنیم یا نه؟ appeared first on آرگا.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *