جنگل‌های حرا را در تور قشم تجربه کنید

جنگل‌های حرا را در تور قشم تجربه کنید

قشم جذابترین جزیره‌ توریستی ایران است. این جزیره خاص و زیبا، به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بکر، مانند مرواریدی در جنوب ایران می‌درخشد. آب و هوای بسیار خوب جزیره و فرهنگ سطح بالایی که در جزیره حاکم است، آن را به یکی از قطب‌های اصلی گردشگری در ایران تبدیل کرده است. تور قشم هر ساله به منظور استفاده علاقمندان به این منطقه برگزار می‌شود. جنگل‌های حرا یکی از جاذبه‌های دیدنی طبیعی جزیره است که از طریق سفر به قشم، می‌توانید از جذابیت‌های آن بهره‌مند شده و لذت ببرید.
جنگل‌های حرا
جنگل حرا یا جنگل دریایی یکی از جاذبه‌های رویایی تور قشم و جزو میراث طبیعی ایران است. این میراث زیبا شهرت جهانی دارد و قدمت آن به میلیون‌ها سال پیش باز می‌گردد. این پدیده طبیعی جذاب یکی از دیدنی‌های قشم است که طبیعت‌گردان زیادی را از سراسر دنیا به این سمت، جذب می‌کند. پوشش گیاهی جنگل از گیاهانی است که در نواحی دریایی می‌رویند و ریشه‌های آنها در آب بوده و از آب تغذیه‌ می‌کنند. طبیع گردانی که به تماشای جنگل‌های حرا می‌روند زیباترین لحظه‌هایی که به چشم دیده‌اند را ضبط کرده‌اند. از نظر آنها زمانی که مد در جنگل‌های حرا، به اوج خود می‌رسد و درختان تا آخرین حد در آب فرو می‌روند، زیباترین لحظه‌ای است که یک طبیعت گرد می‌تواند با چشم نظاره کند.

به اعلام سفر باتو ، در عین حال بعد از تمام شدن مد و شکل گیری جزر، در حالی که جریان آب پایین می‌رود و درختان از از آب بیرون می‌کشند، یکی از هیجان‌انگیزترین صحنه‌هایی است که یک گردشگر می‌تواند با چشم نظاره کند. ثبت لحظه‌های وقوع این پدیده همانند یک فیلم علمی تخیلی جذاب است که بینندگان را به شگفت وا می‌دارد. با این حال، روی دادن چنین چیزی در عالم واقع بسیار عجیب اما شدنی است.
وسعت جنگل‌های حرا چقدر است؟
جنگل‌های حرا در جزیره قشم حدود، ۲۵۰۰ متر را به خود اختصاص داده‌اند. این جنگل‌ها همانند یک نوار از بندر لافت شروع شده و تا روستای طبل، ادامه پیدا می‌کنند. چیزی که جالب است بدانید این است که درختان جنگل‌های حرا در میان آب شور قرار گرفته‌اند. این درختان دارای ریشه‌هایی هستند که آب شور را تصفیه و تبدیل به آب شیرین می‌کند. سپس آب شیرین را استفاده می‌کند. راز پایداری و بقای درختان، وجود چنین ریشه‌هایی است. درختان جنگل حرا، خاصیت تصفیه کنندگی دارند و مانند یک کارخانه دفع نمک هستند. این درختان در تمامی فصول سرسبز هستند و به طبیعت زیبایی غیر قابل وصفی می‌افزایند.

امکانات توریستی جنگل‌های حرا
اگر قصد دارید جنگل حرا و زیبایی‌های طبیعی آن را از نزدیک ببینید باید به قشم بروید. مسیر دسترسی شما به این مکان بر حسب اینکه از طریق هوایی یا دریایی به قشم بروید متفاوت است. با این حال برای تماشای جنگل‌های حرا از طریق تور قشم، می‌توانید از طریق راهنمایان تور به دیدن این مکان بروید. اگر هم قد دارید به تنهایی از این مکان دیدن کنید می‌توانید از افراد بومی کمک بگیرید. اگر با کشتی می‌روید، ناخداهای کشتی‌ها معمولا جنگل را می‌شناسند و شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند.
قایق‌سواری یکی از تجربیاتی است که می‌توانید برای دیدن جنگل‌های حرا، استفاده کنید. این قایق‌سواری خود می‌تواند برای شما یک تفریح محسوب شده و هیجان و لذت زیادی برای شما به ارمغان بیاورد. با قایق سواری در آب‌های قشم در اطراف جنگل‌های حرا، می‌توانید تصاویر شگفت‌انگیزی را ببینید. از جمله آنها تصاویر زیبایی از پرندگان مهاجر جزیره و آبزیانی است که در این منطقه حضور دارند. اگر اهل طبیعت‌گردی باشید، لذتی که از دیدن این چشم‌اندازها نصیبتان می‌شود را با هیچ چیز عوض نخواهید کرد. تور آنکارا را از دست ندهید.
در جنگل حرا اقامت کنید
اگر قصد اقامت در جنگل‌های حرا را دارید نگران نباشید. زیرا در این مکان، هتل‌هایی برای اقامت توریست‌ها در نظر گرفته شده است. بهتر است یادتان باشد که قشم یک منطقه توریستی است. بنابراین در همه جای آن مکان‌های اقامتی برای توریست‌های داخلی و خارجی در نظر گرفته شده است. هتل‌های اقامتی این منطقه و اقامتگاه‌های بوم‌گردی که در این زمینه در نظر گرفته شده است مکان‌هایی هستند می‌توانند مورد استفاده واقع شوند. اسکله‌هایی که برای این موارد در نظر گرفته می‌شوند برای رفتن به داخل جنگل، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این امکانات سرویس‌دهی بسیار خوبی دارند و تجربه‌هایی رویایی از طبیعت‌گردی را برای گردشگران به نمایش می‌گذارند.
اگر شما هم جزو کسانی هستید که از گشت و گذار در جزیره قشم لذت می‌برید و طبیعت جزیره را دوست دارید می‌توانید از طریق سفر به جزیره از زیبایی‌های آن لذت ببرید. من یکی از کسانی هستم که از نزدیک جنگل‌های حرا را دیده‌ام. بنابراین اگر دوست دارید سفر به قشم برای شما رویایی همیشگی بسازد، به دیدن این جنگل‌ها بروید و حرکت آب و به داخل آب رفتن جنگل و بیرون آمدن آن را مشاهده کنید. آن وقت خواهید دید که در ایران هم دیدنی‌هایی برای شگفتی وجود دارد. هیجان و حس و حالی که از دیدن یک صحنه طبیعی با چشم حس خواهید کرد غیر قابل وصف خواهد بود.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.