خانه💥 / دسته اصلی / آشنایی با انواع حرکات ورزشی با دمبل برای بدنسازی در منزل+جزئیات کامل و عکس

آشنایی با انواع حرکات ورزشی با دمبل برای بدنسازی در منزل+جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد آشنایی با انواع حرکات ورزشی با دمبل برای بدنسازی در منزل+جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.حرکات مختلفی در ورزش بدنسازی وجود دارد که موجب افزایش یا کاهش عضلات شما می شود و اندام شما را به فرم دهی ایده آلی می رساند اکثر حرکات تاثیرگذار و مهم در این ورزش حرکات ورزشی با دمبل و همچنین هالتر است که برای قسمت های مختلف بدن مانند عضلات بازو، سینه و پا مورد استفاده است و تاثیرات بالایی بر روی این اندام های عضلانی دارد.

حرکات ورزشی با دمبل:

حرکات بدنسازی حرکاتی هستند که بیشتر با استفاده از دستگاه های ورزشی و تجهیزات انجام می شوند اما برای انجام فعالیت های ورزشی آماتور یا برای از دست ندادن فرم اصلی بدن خود می توانید برخی از حرکات ابتدایی و راحت این ورزش را در منزل نیز انجام دهید. شما با داشتن دمبل، هالتر و وزنه می توانید به راحتی یک باشگاه کوچک برای خود فراهم کنید و با ورزش روزانه اندام ایده آل خود را حفظ کنید.

۱- حرکت ورزشی پرس سینه:

از حرکات ورزشی چند منظوره در ورزش بدنسازی حرکت های پرس سینه به ویژه با استفاده از دمبل است که با انجام این حرکت قسمت های عضلانی پشت بازو، سینه و شانه ها را تقویت می کنید. برای انجام این حرکت باید بر روی میزی صاف دراز بکشید و با استفاده از دو دمبل حرکت را انجام دهید.

دمبل ها را بالای سر قرار داده و دستها را به صورت موازی بالا ببرید و به آرامی دمبل ها را از بالای سر که در بالای سینه قرار می گیرد پایین بیاورید و در کنار خود قرار دهید این حرکات را در سه ست ۱۰ تایی انجام دهید.

استفاده از دمبل برای حرکات ورزشی

۲- حرکت ورزشی پرس سرشانه:

از دیگر حرکات ورزشی با دمبل پرس سر شانه است که قدرت سرشانه را افزایش می دهد دمبل را بالای سر قرار دهید و با قدرت و ذخیره انرژی در بازو سرشانه آن را تا قسمت کنار سینه پایین بیاورید. انجام این حرکت به صورت نشسته قدرت بیشتر و تاثیر بیشتری دارد.

حرکات ورزشی در منزل با دمبل

۳- نشر جانب و نشر جلو با دمبل:

در این حرکت باید به حالت ایستاده باشید و دمبل را در کنار خود قرار دهید و آن را تا قسمت شانه خود بالا بیاورید انجام این حرکت سرشانه را تقویت خواهد کرد.

حرکات ورزشی آسادن در خانه با دمبل

۴- حرکت ورزشی لانچ:

در این حرکت شما عضلات باسن، ران و پا را تقویت می کنید در انجام این حرکت باید باید به چند نکته توجه کنید که ساق پا به شکل عمود بر سطح زمین قرار بگیرد، انگشت پا از زانوی خم شده جلو تر نباشد و پای دیگر به سمت عقب خم شود.

حرکات تاثیر گذار ورزشی با دمبل

۵- حرکت ورزشی جلو بازو:

حرکت جلو بازو دمبل متناوب از حرکات ورزشی با دمبل است که به شکل ایستاده و نشسته می توانید آن را انجام دهید دور دمبل را در دست قرار دهید و به شکل متناوب یکی پس از دیگری بالا بیاورید و با خم شدن کامل آرنج به قسمت بالا آن را تا قسمت سرشانه بالا بیاورید این حرکت می تواند به جلو بازوی شما فرم دهد.

حرکات بدنسازی با دمبل

۶- حرکت پشت بازو:

حرکت بدنسازی پشت بازو دمبل خم از دیگر حرکات ورزشی است که برای تقویت پشت بازو مناسب است با خم شدن نیمه و استفاده از تیکه گاه دمبل را که پایین قرار دارد با خم شدن دست به بالا بکشید تا به پشت بازو و سرشانه فشار وارد شود.

حرکات ورزشی با دمبل در خانه

۷- حرکت ورزشی پرس سینه پروانه:

از حرکات ورزشی با دمبل حرکت پرس سینه پروانه است که شما با دراز کشیدن بر روی میز تکیه گاه دمیل ها را در بالای سر خود قرار می دهید و با ایجاد فشار دمبل را در کنار قرار می دهید. این حرکت به سر بازو و سینه فشار وارد می کند.

حرکات ورزشی بدنسازی برای تقویت عضله

انجام حرکات ورزشی با دمبل از ورزش های آسان و تاثیرگذاری هستند که می توانند به تقویت عضلات و اندام مناسب شما کمک کند و به راحتی می توانید این حرکت ها را در خانه انجام دهید.

The post آشنایی با انواع حرکات ورزشی با دمبل برای بدنسازی در منزل appeared first on آرگا.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *