خانه💥 / دسته اصلی / برای اولین بار مهندسی ژنتیک جنین قبل از تولد+جزئیات کامل و عکس

برای اولین بار مهندسی ژنتیک جنین قبل از تولد+جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد برای اولین بار مهندسی ژنتیک جنین قبل از تولد+جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

محققین دانشگاه پنسیلوانیا برای اولین بار توانستند با استفاده از روش دستکاری ژنتیکی کریسپر CRISPR gene-editing technology ژن های یک جنین را قبل از تولد تغییر داده و بدین وسیله از بروز یک بیماری کشنده متابولیک ممانعت بعمل آوردند.

در این روش محققین تنها یک جفت باز اسید نوکلئیک را از ژن جنین تغییر داده و آن را با نوع درست آن جایگزین کردند. این آزمایش در فاز حیوانی و بر روی جنین موش انجام شده است. آنها جنین موش را از رحم خارج کرده و تغییر ژنتیکی مورد نظر را بر روی آن انجام دادند و سپس مجددا جنین را به رحم مادر برگرداندند.

نتایج شگفت انگیز بود. جنین بعد از تولد هیچ علامتی از بیماری مهلک مادرزادی که قرار بود کبد او را از کار بیندازد نشان نداد. محققین البته میگویند تا روزی که بتوان از این روش در انسان استفاده کرد راه درازی در پیش است. البته بیشتر این راه معذوریت های اخلاقی است که در بکار بردن روش های مهندسی ژنتیکی در انسان وجود دارد.

آیا ما از لحاظ اخلاقی مجاز هستیم در موجودیت یک انسان دست ببریم و زندگی او را تا آخر عمر تغییر دهیم. این سوال و سوال های دیگر فعلا استفاده از روش های مهندسی ژنتیک بر روی انسان را تا حد زیادی محدود کرده است. ولی تحقیقات در فاز حیوانی با سرعت شگفت آوری در حال پیشرفت است.

نتایج مطالعه بر روی این روش در مجله Nature Medicine منتشر شده است.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *