خرید کتاب بیگانه آلبر کامو

خرید کتاب بیگانه آلبر کامو

اگر عزمتان را جزم به خواندن رمان کرده‌اید، حتما در بین انواع و اقسام فهرست کتاب‌ها به دنبال برترین کتاب هستید. بدون شک یکی از اسامی که بسیار با آن برخورد می‌کنیم کتاب (بیگانه) (آلبر کامو) است. با خرید کتاب بیگانه آلبر کامو و مطالعه آن با رمانی کوتاه و درون مایه‌ای متفاوت رو به رو می‌شویم. این کتاب توانسته به عنوان اولین اثر این نویسنده و فیلسوف فرانسوی معاصر تحسین همگان را برانگیزد. آلبر کامو صاحب آثاری در زمینه رمان، نمایش نامه، مقالات و یادداشت‌ها است. پشت و رو، عیش، عادل‌ها، سقوط، تبعید و پادشاهی، تسخیر شدگان و مرگ خوش است. عنوان‌هایی از این آثار هستند. مرگ خوش اثری از آلبر کامو است که ده سال بعد از مرگش در سال 1970 منتشر شد.

در این مقاله به معرفی و خرید کتاب بیگانه آلبر کامو خواهیم پرداخت.

معرفی کتاب بیگانه آلبر کامو

یکی از بهترین کتاب‌های آلبر کامو، کتاب بیگانه با عنوان اصلیL’ETRANGER و با عنوان انگلیسی The Stranger شناخته شده است. در سال 1940 این رمان به پایان رسید اما در سال 1942 توسط انتشارات گالیمار و با حمایت آندره مالرو منتشر شد. آلبر کامو در این رمان به یک زندگی پوچ اشاره می‌کند و تجربه اش از احساس پوچی را برای خواننده قرار می‌دهد.

آلبر کامو سه کتاب دیگر دارد که آن‌ها را با عنوان سه گانه پوچی یاد کرده است که شامل: کتاب‌های بیگانه، کالیگولا و افسانه سیزیف است. با مطالعه این سه کتاب می‌توان درک بهتری از موضوع پوچی و نحوه برخورد با آن از دیدگاه کامو داشته باشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر مطالعه کتاب بیگانه، در کنار آن کتاب سیزیف را هم مطالعه کنید تا با دیدگاه‌های نویسنده پیرامون (پوچی) آشنا شوید. شاید به دنبال محلی برای خرید کتاب بیگانه آلبر کامو باشید، بی‌شک وب سایت نشر ماهی بهترین مکان برای خرید کتاب آلبر کامو است.

کتاب بیگانه

بدون شک کتاب بیگانه یکی از ماندگارترین و حتی تکان دهنده ‌ترین شروع‌ها در دنیای ادبیات است. جملات کوتاهی دارد که علاوه بر نشان دادن شخصیت اصلی کتاب، در همان لحظه خواننده را نیز درگیر خود می‌کند.

در بیگانه خواننده هم یک بیگانه است. (مورسو) شخصیت اول داستان است که هم در میان مردم دهکده داستان و هم با خواننده بیگانه است. خواننده در خط اول با تعجب از خود می‌پرسد: چه اتفاقی افتاد؟ درست خوندم؟ (مادرم امروز، مرد. شاید هم دیروز، نمی‌دانم. تلگرامی از خانه سالمندان دریافت کرده‌ام که در آن گفته شده بود: مادر درگذشت. تدفین فردا. این چیزی را نمی‌رساند. شاید این واقعه اتفاق افتاده باشد) این حجم از بی اعتنایی برای توصیف یکی از سخت‌ ترین اتفاقات زندگی هر آدمی، قابل درک نیست. همین قدر راحت؟ چطور می‌شود راجع به مرگ مادر این‌طور صحبت کرد؟… آلبر کامو وقت را برای آشنایی شما با داستان و شخصیت‌هایش تلف نمی‌کند. با جملاتی کوتاه و شفاف داستان را آغاز می‌کند. خواننده برای خواندن کتاب منتظر مقدمه‌ای است تا وارد داستان شود اما هنوز کتاب در دستانش جا باز نکرده که خود را بین شخصیت‌ها داستان می‌بیند!

در کتاب بیگانه کامو، علاوه بر اینکه به زیباترین شکل بیگانه‌ای را می‌بینیم، حتی می‌توانیم بیگانه‌ای را لمس کنیم که با بی توجهی به آدم‌ها، رابطه‌ها، اتفاق‌ها، احساسات و … تنها تجربه می‌کند. کامو نمینویسد که به خوانندگانش درس بدهد. در نوشته‌اش برای فلسفه‌اش تبلیغ نمی‌کند. نه خوب و بد می‌کند و نه به دنبال تجربه خاصی است و تنها روایت می‌کند.

آلبر کامو، نویسنده کتاب بیگانه

آلبر کامو در سال 1913 از پدری الجزایری و مادری اسپانیایی به دنیا آمد. و دوران کودکی خود را در محله فقیر نشین الجزیره به همراه مادرش گذراند. در جنگ جهانی اول در سال 1914 پدرش کشته شد. کسی که در زندگی کامو نقش پررنگی داشت و جایگاه او در کتاب‌هایش اهمیت داشت، مادرش بود. زمانی که رمان بیگانه انتشار داده شد کامو به اوج شهرت خود رسید و در نهایت در سال 1957 توانست جازه نوبل ادبیات را از آن خود کند. توصیفی که موسسه نوبل از آثار او می‌کند این گونه است: (آثار مهم ادبی او با روشن بینی و شنیدن دقیق وجدان انسانی در زمان ما همراه است.)

آلبر کامو در بیگانه، دو یا سه انگیزه بسیارمهم زندگی اش را بیان کرده است. سکوت مادر، تنهایی یک پسر و بی تفاوتی که می‌تواند وطن برای او مبدل شود.

از مهم‌ترین آثار آلبر کامو می‌توان به عنوان‌های زیر اشاره کرد.

 • نمایش نامه کالیگولا
 • کتاب افسانه سیزیف
 • رمان مرگ خوش
 • نمایش نامه سوء تفاهم
 • رمان طاعون
 • کتاب حکومت نظامی
 • کتاب خطاب به عشق

معرفی نشر ماهی

انتشارات ماهی با توجه به فعالیتی که در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی دارد، به رشد فرهنگ کتاب خوانی علاقه مند است. یکی از معروف ترین برند‌های چاپ کتاب در ایران نشر ماهی است. که با تلاش خود در سال‌های اخیر توانسته اینترنتی کردن فرآیند خرید کتاب را انجام دهد. سایت فروشگاه اینترنتی کتاب انتشارات ماهی، با پشتوانه کتاب فروشی این انتشارات در میدان انقلاب، کتاب‌هایی از ناشران و مترجمان گوناگون را در بیش از 40 حوزه مختلف و در انواع قطع مختلف(معروف ترین آن‌ها جیبی‌های ماهی است) و چند هزار عنوان کتاب را برای راحت بودن علاقه مندان به کتاب فراهم کرده تا به سادگی سفارش کتاب خود را انجام دهند و درب منزل تحویل بگیرند.

شما در حال حاضر می‌توانید خرید کتاب بیگانه آلبر کامو را از طریق وب سایت نشر ماهی سفارش دهید. این وب سایت فروش کتاب فعالیت خود را همزمان با رشد فضای تجارت اینترنتی (اوایل دهه 80) آغاز کرد و در تابستان 94 با بروزرسانی ساختار برنامه نویسی، امکان جستجوی راحت و سریع برای دستابی هرچه مطلوب‌تر مخاطبان و علاقه‌ مندان به کتاب مورد نظرشان ارتقا یافت.

فروشگاه اینترنتی نشر ماهی با وارد کردن اطلاعات کتاب‌هایی که به صورت روزانه به عنوان آخرین منتشر شده‌ها ثبت شده بود و با بهبود شرایط خرید و دسترسی آسان، تلاش می‌کند که موضاعات بیشتر و امکانات جدیدتری را به آن بیفزاید. و همچنین داشتن فضای مناسب برای افرادی که به کتاب علاقه ‌مند هستند، باعث می‌شود تا شاهد رشد فرهنگ کتاب و کتاب خوانی باشیم.

قطع کتاب‌های نشر ماهی در پنج گونه است.

 1. پالتویی
 2. جیبی
 3. رحلی
 4. رقعی
 5. وزیری

خرید کتاب بیگانه آلبر کامو

همان طور که عنوان شد شما در حال حاضر به راحتی خواهید توانست خرید کتاب یگانه آلبر کامو را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق وب سایت نشر ماهی سفارش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *