خانه💥 / دسته اصلی / تفاوت ارتوپد و جراح استخوان و مفاصل چیست +جزئیات کامل و عکس

تفاوت ارتوپد و جراح استخوان و مفاصل چیست +جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد تفاوت ارتوپد و جراح استخوان و مفاصل چیست +جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.ارتوپد یا جراح ارتوپد Orthopedic Surgeon به کسی میگویند که مدرک دکتری پزشکی را دارد و پس از آن به مدت چهار سال آموزش های تخصصی برای تشخیص و درمان بیماری های استخوان و مفاصل را میبیند. وظیفه یک پزشک ارتوپد اینست که در هنگام مواجه شدن با یک بیمار علت بوجود آورنده مشکل او را تشخیص دهد. این روند تشخیص ابتدا از راه صحبت کردن با بیمار و سپس معاینه و بعد از آن در صورتیکه لازم باشد استفاده از روش های تصویربرداری یا آزمایشگاهی صورت میپذیرد.

پس از تشخیص بیماری درمان انجام میشود. حال درمان ممکن است تنها یک تغییر در روش زندگی و یا ممکن است دستوراتی برای انجام یک سری نرمش های طبی باشد. دکتر ارتوپد ممکن است به منظور درمان بیمار خود از فیزیوتراپی یا دارو یا عمل جراحی هم استفاده کند. بنابراین میبینید که گرچه نام ارتوپد در واقع جراح ارتوپد است ولی درمان هایی که وی انجام میدهد لزوما جراحی نیست.

دکتر مهرداد منصوری. متخصص ارتوپدی. جراح لگن و مفصل ران

جراح استخوان و مفصل چیست. همانطور که از نامش پیدا است کسی است که برای درمان مشکلات استخوان ها و مفاصل از راه های جراحی استفاده میکند. منشا بسیاری از مشکلات سیستم حرکتی بدن انسان در استخوان ها و مفصل ها است ولی البته محدود به اینها نیست. خیلی از دردهای اندام به علت مشکلاتی در رباط ها یا تاندون ها یا اختلال در عملکرد عضلات بوجود میاید. یک جراح استخوان و مفاصل در صورتی که لازم باشد جراحی های مربوط به تاندون و رباط و عضلات و حتی اعصاب اندام ها را نیز انجام میدهد.

ولی کسی که به عنوان یک جراح استخوان و مفاصل فعالیت دارد وظیفه تشخیص مشکلات اندام ها را نیز به عهده دارد و قطعا برای هر درمان جراحی درستی ابتدا باید تشخیص بیماری با دقت و صحت انجام شود.

بنابر این میتوان گفت یک جراح استخوان و مفاصل یک ارتوپد است که هر گاه لازم باشد از روش های جراحی برای درمان بیمار خود استفاده میکند. پس میبینید که بسیاری از متخصصین ارتوپدی عنوان جراح استخوان و مفاصل را هم در سرنسخه یا تابلو مطب خود ذکر میکنند.

تفاوت ارتوپد و جراح استخوان و مفاصل چیست +جزئیات کامل و عکس
Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *