خانه💥 / پزشکی و سلامت / دستگاهی که سرطان و سکته قلبی را تنها درچند دقیقه تشخیص میدهد+جزئیات کامل و عکس

دستگاهی که سرطان و سکته قلبی را تنها درچند دقیقه تشخیص میدهد+جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد دستگاهی که سرطان و سکته قلبی را تنها درچند دقیقه تشخیص میدهد+جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.محققان دانشگاه گلاسکو به تازگی دستگاه کوچکی را ابداع کرده اند که میتواند مولکول های شیمیایی خاصی را دنبال کند. بسیاری از بیماری ها در موقع فعالیت خود موجب میشوند بدن مولکول های شیمیایی خاصی تولید کنند و وقتی این مواد در بدن پیدا شوند میتوانند نشان دهنده وجود همان بیماری باشند. به این مولکول های شیمیایی بیومارکر Biomarkers میگویند.

در قلب این دستگاه یک نیمه هادی از جنس اکسید فلزی CMOS وجود دارد که میتوان آن را طوری طراحی کرد تا وقتی در مجاورت بیومارکرها قرار میگیرند واکنش نشان دهند. حالا محققان انواعی از این نیمه هادی ها را ساخته اند که میتوانند بیومارکرهای تولید شده در سکته قلبی و سرطان پروستات را تشخیص دهد.

میتوان هر مایعی از بدن را که ممکن است حاوی بیومارکر باشد مانند سرم یا ادرار را با این دستگاه موردآزمایش قرار داد و وجود بیومارکرها را جستجو کرد. محققان میگویند با کمک این وسیله میتوان سکته قلبی یا سرطان را در چند دقیقه تشخیص داد. این سنسور را میتوان به تلفن همراه متصل کرد و اطلاعات حاصله در عرض چند دقیقه استخراج شده و به تلفن همراه منتقل میشود.

نتایج تحقیق بر روی این روش در مجله journal Biosensors and Bioelectronics منتشر شده است.

دستگاهی که سرطان و سکته قلبی را تنها درچند دقیقه تشخیص میدهد+جزئیات کامل و عکس
Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

راه و روش و راههای درمان حساسیت پوستی در کودکان و نوزادان به فلزات فلفل سیر

درمان حساسیت پوستی راه و روش و راههای درمان حساسیت پوستی در کودکان و نوزادان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *