چرا ما نسبت به طالع بینی وسواس داریم؟

چرا ما نسبت به طالع بینی وسواس داریم؟

اگر بخواهیم از منظر علمی به طالع بینی نگاه کنیم، باید بگوییم که طالع بینی یک شِبهِ‌علم (Pseudoscience) است، به این معنی که بارها آزمایش شده و در هر تست ناموفق بوده است.

تعداد افرادی که به طالع بینی معتقد هستند به قدری زیاد است که این بخش از سایت ها طرفداران بسیار زیادی دارند. اما در این بین این سوال مطرح می شود که، اگر طالع بینی واقعا توجیه علمی ندارد و از نظر علمی رد می شود، پس وسواس اجتماعی ما در این باره چیست؟

طالع بینی می تواند احساس اطمینان خاطر ایجاد کند

طبق گفته روانشناس مطرح، آلیسون استون، یکی از اصلی ترین کارهایی که طالع بینی برای ما انجام می دهد، ارائه چارچوبی برای درک رفتار و شخصیت خودمان، همراه با رفتار و شخصیت دیگران است. وی می گوید: “دقیقاً مانند برخی از افراد که عاشق تست های روانشناسی هستند، برخی نیز طرفدار پر و پا قرص طالع بینی هستند، داشتن چنین مجموعه ای اصولی که به وقایع زندگی ما معنا می بخشد، می تواند اطمینان بخش باشد.”

Jeanna Kadlec ، ستاره شناسی است که می گوید شخصاً از طالع بینی برای کمک به درک و بهینه سازی انرژی خود استفاده می کند. او توضیح می دهد: “من در اطراف ماه های جدید انرژی دارم، بنابراین در آن زمان قصد دارم پروژه های جدیدی را ارائه دهم و اغلب در زمان کامل شدن ماه خسته هستم، بنابراین ترجیح می دهم کار مهمی را انجام ندهم و با دوستانم نیز بیرون نمی روم.”

درک اینکه چگونه می توانید با چرخه ماه کار کنید تا با ریتم داخلی خود بهتر کنار بیایید، در نهایت می تواند به شما کمک کند نقاط قوت، چالش ها، گذشته و حال خودتان را بهتر درک کنید و این هدیه بی نظیر طالع بینی است.

طالع بینی یک تمرین همبستگی – مشاهده ای است و ریشه در علیت ندارد، بنابراین کسانی که به دنبال “پاسخ” های سخت در طالع بینی هستند احتمالاً ناامید خواهند شد.

Kadlec می گوید: “طالع بینی به ما احساس بهتری از فردیت و درک خود می دهد.”

اگر به دنبال درک بهتری از جایگاه خود در جهان هستید، شاید طالع بینی حرفی برای گفتن داشته باشد.

چه موقع باید احتیاط کرد؟

Kadlec می گوید: ” وقتی نوبت به دوست یابی می رسد، طالع بینی می تواند ابزاری مفید به نظر برسد. اما شما نمی توانید بر اساس نمودار طرف مقابل، رفتارش را پیش بینی کنید. من هیچ کس را بر اساس علائم و نشانه های صور فلکی، دوست خود قرار نمی دهم، در واقع ترجیح می دهم که از نمودار طالع بینی شخص مطلع نشوم، تا از قضاوت های زودهنگام جلوگیری کنم.

در دوستی همیشه شناخت حرف اول را می زند. بعد از اینکه دوست تان را کاملا شناختید، نمودار طالع بینی او، می تواند به شما در درک بهتر او و انرژی مورد استفاده در او کمک کند.”

و اما سخن پایانی…

در جهانی که غالباً از کنترل خارج می شود و بیش از حد پیچیده است، شاید گذراندن مقداری از وقت تان با طالع بینی، احساس آرامشی برایتان به ارمغان بیاورد.

اگر طالع بینی به کاهش اضطراب شما کمک می کند، بسیار خوب، فقط مراقب باشید که سخت گیری زیادی برای تناسب زندگی با طالع بینی نداشته باشید، زیرا ممکن است در نهایت چیز بزرگی (یا کسی!) را از دست بدهید. پیشنهاد میکنیم برای مشاهده طالع بینی روزانه خود به لینک فال فردا مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *