برای تشخیص اختلالات قلب و عروق باید به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای تشخیص اختلالات قلب و عروق باید به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

افراد بسیاری در صورت بروز مشکلات و بیماری ها به پزشکان عمومی مراجعه می کنند که پزشک عمومی نیز در صورتی که تشخیص دهد بیمار باید پزشک خاصی معرفی شود، بیمار را ارجاع خواهد داد که این خود سبب اتلاف وقت و سردرگمی بیمار خواهد شد اما اگر بیماربداند برا چه بیماری، به چه پزشکی مراجعه کند. درهزینه ها و وقت او صرفه جویی می شود و درمان خود را نیز سریع تر شروع خواهد کرد، از این رو در این بخش بررسی خواهیم کرد که برای تشخیص اختلالات قلب و عروق باید به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

بیماری های قلبی: علائم و درمان - کلینیک تخصصی زانو|درمان غیرجراحی آرتروز  زانو|منیسک و تاندون زانو

اختلالات قلب و عروقی کدام اند؟

مشکلات و بیماری های قلبی و عروقی مرتبط به این عضو حساس بدن شامل؛ نارسایی های قلبی، سکته های قلبی، بیماری های دریچه ای قلب، بیماری عروق کرونر، اختلالات ریتم قلب هستند که از خطرناک ترین و حساس ترین مشکلات و بیماری های انسان محسوب می شوند که درمان این بیماری ها لازم است توسط متخصص قلب هر چه سریع تر شروع شود.

چه پزشکی اختلالات قلب و عروق را درمان می کند؟

پزشک متخصص تشخیص اختلالات قلب و عروق پزشک متخصصی است که تخصص خود را در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان مشکلات قلبی و عروقی طی چهار سال تحصیل در دوره تخصصی پزشکی، به دست آورده است.

در واقع یک متخصص قلب و عروق، 7 سال در جهت کسب مدرک پزشکی عمومی تحصیل می کند و دوره آموزش های پزشکی را می گذراند و پس از آن نیز با قبولی در آزمون تخصص پزشکی، در خصوص قلب و عروق و بیماری آن تخصص خود را به دست می آورد.

به منظور تشخیص و درمان مشکلات قلبی تنها می توان به پزشک متخصص قلب و عروق و همچنین متخصص جراح قلب که کار اصلی او انجام جراحی های قلب به صورت کاملا آموزش دیده و تخصصی است، باید مراجعه کرد.

علائم هشداردهنده بیماری‌های قلبی در ایام کرونا چیست؟ | شهرآرانیوز

متخصص اختلالات قلب و عروق چگونه بیماری های قلبی را درمان می کنند؟

یک متخصص قلب و عروق ابتدا باید بیماری قلبی را تشخیص دهد تا بتواند درمان موثری را جهت رفع مشکلات قلبی تجویز نماید.

کار تشخیص مشکلات و بیماری های قلبی از طریق معاینات فیزیکی و انجام آزمایشات خاص و یکسری تست های ویژه امکان پذیر می باشد که برخی از این تست ها عبارتند از:

● تست استرس قلب: به کمک این تست پزشک ریتم قلب را در حالت استراحت و ورزش مورد بررسی قرار می دهد تا عملکرد و محدودیت های قلب را مشخص کند.

● تست الکتروکاردیوگرام: با این تست می توان قدرت الکتریکی قلب را به کمک امواجی تعیین کرد.

● تست اکوکاردیوگرام: با این تست که نوعی تصویربرداری از قلب است می توان ساختمان و نحوه کارکرد قلب را ارزیابی کرد.

● تست کاتتریزاسیون قلب: در این نوع تست، لوله کوچکی از طریق رگ وارد بدن می شود و تا نزدیک قلب برده می شود، با این کار هم انسداد عروق رفع خواهد شد و هم اینکه پزشک داده هایی از مسیر انتقال لوله و قلب به دست می آورد.

تست رادیواکتیو: با وارد کردن مواد رادیواکتیو به بدن، تصویربرداری هسته ای از قلب و عروق انجام می شود تا مشکلات و ناهنجاری های قلب و عروق تشخیص داده شوند.

پس از تشخیص علت مشکلات و بیماری های قلب، متخصص تا حد ممکن از روش های غیرتهاجمی چون دارو درمانی یا توصیه هایی جهت تغییر سبک زندگی بیمار استفاده می کند و عمل جراحی قلب را آخرین گزینه درمان می داند، زیرا این روش با خطرات زیادی همراه خواهد بود.

چگونه بهترین متخصص اختلالات قلب و عروق را انتخاب کنیم ؟

انتخاب بهترین متخصص اختلالات قلب و عروق نیازمند کسب اطلاعاتی در خصوص مهارت ها، مدارک تخصصی، تجربه های کاری، سوابق تحصیلی، نوع فعالیت پزشکی، روش های درمانی، میزان رضایت مراجعه کنندگان، نحوه برخورد با بیمار می باشد تا بتوان یک متخصص قلب و عروق را به طور کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

در سایت پذیرش 24 گروه بزرگی از متخصصان پزشکی از جمله متخصصان قلب و عروق ضمن معرفی کامل به کاربران، مشاوره آنلاین پزشکی ارائه می دهند.

از طریق پذیرش 24 هم می توان به صورت اینترنتی از پزشکان متخصص قلب و عروق نوبت جهت ویزیت حضوری دریافت کرد و هم اینکه جهت دریافت مشاوره آنلاین ، نوبت مشاوره آنلاین رزرو کرد.

رسالت اصلی وب سایت تخصصی پذیرش 24، در جهت ارتقا سلامت جامع ، آشنایی کاربران با بهترین متخصصان رشته های مختلف پزشکی از سراسر کشور و ارائه مشاوره آنلاین پزشکی به آنها می باشد.

علایم اولیه مشکلات قلبی که لازم است بشناسید

دریافت مشاوره آنلاین از بهترین متخصصان اختلالات قلب و عروق پذیرش 24 چگونه است؟

هنگام ورد به سایت و سرچ عبارت متخصص قلب و عروق، لیست بلند بالایی از اسامی پزشکان متخصص این حوزه به همراه معرفی کامل مشخصات، ویژگی ها، تعداد مشاوره های آنلاین، آمار بازدید از صفحه پزشک و حتی نظرات سایر کاربران در مورد مشاوره آنلاین دریافت شده از متخصص را مشاهده خواهید کرد.

با بررسی موارد اشاره شده، می توان از لیست پزشکان متخصص قلب، بر اساس اولویت های خود یکی رل انتخاب و جهت دریافت مشاوره آنلاین نوبت رزرو کنید تا پس از پرداخت حق مشاوره پزشک از طریق کارت های بانکی عضو شتاب، نزدیک ترین زمان ممکن برای دریافت مشاوره آنلاین به شما اختصاص داده شود.

مشاوره آنلاین با پزشک متخصص قلب و عروق از طریق تماس تلفنی یا ارتباط متنی خواهد بود، همچنین امکان ارسال تصویر آزمایشات و تست های تشخیصی قلب نیز میسر می باشد تا بدین ترتیب ار یک جلسه مشاوره همه جانبه برخوردار شوید.

کاربران در مواردی که لازم می دانند که از مشاوره دو یا چند پزشک متخصص سایت باید استفاده کنند، با رزرو نوبت از هریک از متخصصان به صورت جداگانه می توانند از نظرات تخصصی آنها طی جلسه مشاوره آنلاین استفاده کنند.

اگر به تفسیر و تشریح تست ها و آزمایشات قلب وعروق نیاز خود دارید، بهره گیری از مشاوره آنلاین متخصصان قلب و عروق پذیرش 24 یک روش کم هزینه، راحت و بدون دردسر می باشد که بدون محدودیت زمانی و مکانی می توانید از آن برخوردار شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *