تینرهای تولیدی شرکت روشان فام

تینرهای تولیدی شرکت روشان فام

با توجه با اینکه تینر بعد از آب در کار رنگ و رنگ آمیزی بیشترین استفاده را دارد و اغلب رنگ ها از حلال های غیر آبی استفاده می کنند تا مراحل خشک شدن و بدست آمدن محصول نهایی در مدت زمان کمتری حاصل شود به تینر و انواع آن نیاز مبرم است و بر اساس همین نیاز ضروری معمولا هر کارخانه و شرکت تولید کننده رنگ قاعدتا می بایست متناسب با فرمولاسیون های تولید رنگ حلال آن را تولید و ارائه نماید. پس جهت برآورده شدن این نیاز لازم بوده که روشان فام نیز دست به تولید انواع تینر بزند تا مکمل رنگ ها باشند.

انواع تینر

تینرها را بر اساس قدرت، میزان حلالیت پذیری، سرعت تبخیر، نقطه جوش و نقطه اشتعال به انواع مختلف تقسیم می کنند که در ادامه به توضیح خلاصه ای از انواع تینر روشان فام می پردازیم.

تینرهای الکیدی شرکت روشان فام

تینر آلکیئدی یا تینر روغنی بر پایه حلال های هیدروکربنی ساخته شده و با رنگهای روغنی استفاده می شود.

تینرهای فوری روشان فام

این تینر ها پرمصرف ترین تینرها هستند که قدرت حلالیت شان به نسبت تینرهای آلکیدی بسیار بیشتر بوده و قدرت پاک کنندگی بالایی دارند. همین خاصیت باعث شده که از آن به عنوان محلول پایه در تولید بسیاری از مواد شوینده استفاده شود.

تینرهای آپوکسی کارخانه روشان فام

این تینرها که به تینرهای پلی پوکساید معروف هستند برای رقیق سازی رنگ های آپوکسی و شستشوی ابزار رنگ آمیزی مورد استفاده قرار می گیرند. این تینر باعث کاهش میزان چسپندگی رنگ ها و چسب های باقیمانده از قبل شده و لذا به وسیله این تینر به آسانی می توان رنگ ها و لکه های چسب را از روی سطح کار پاک کرده و از بین برد.

تینر پلی اورتان

برای رنگ های پلی اورتان با توجه به میزان ویسکوزیته بالایی که دارند و زودتر از بفیه رنگ ها خشک می شوند پس به تینری نیاز داریم که قدرت حلالیت کمتری داشته باشد. این تینر یعنی تینر پلی اورتان روشان فام مخصوص رنگ پلی اورتان است.

تینرهای شستشو روشان فام

این تینرها در واقع همان تینرهای فوری هستند که با اضافه کردن مواد شیمیایی بخصوص از قدرت حلالیت آنها کاسته می شود تا بتوان از آنها برای شستشو سطوح و زدودن آلودگی ها استفاده کرد. لازم به یادآوری است که استون و پاک کنندههای لاک و مایع دستشوئی و واکس داشبورد اتومبیل از فرآورده های این تینرها هستند.

تینرهای سیلیکونی

این تینر هم مخصوص رنگ های سیلیکونی ساخته می شوند و عموما به عنوان پوشش های مقاوم برای حفاظت از خطوط لوله و کانال های فلزی یا لوله ها و اگزوزهای خودرو استفاده می شوند.

تینرهای مخصوص رنگ های ترافیکی

این تینرها با توجه به کاربرد رنگ های ترافیکی و این که ممکن است با کمبود زمان مواجه باشیم لذا باید هر چه زود تر رقیق شده و قابل استفاده گردند و پس از استفاده هم به سرعت خشک شده و زمینه کار چه در خیابان و چه در جاده های بیابانی قابل استفاده گردد. پس نیاز به تینر مخصوص به این گونه رنگ ها است و روشان فام با تولید هر یک از رنگ های ترافیکی متناسب با فرمولاسیون و ترکیبات موجود درآن محصول هم تینر لازم را تولید نموده است تا در استفاده و کاربری محصولات هیچ گونه تاخیری ایجاد نگردد.

تینرهای مخصوص رنگ جدول شرکت روشان فام

جدول های خیابان ها در معرض انواع مواد مختلف آلاینده و مواد کثیف کننده هستند. با ریختن روغن حاصل از دود خودروها و ریزش ذرات روغن و چربی در هنگام رانندگی از هر یک از اتومبیل ها و خودروهای سیار در خیابان ها این جدول ها دائما کثیف می شوند.

اگرچه هر از چندگاهی به وسیله ماشین های مخصوص شستشو می شوند ولی باز هم در زمان رنگ آمیزی این جدول ها نیاز به این هست که سطح آنها ار هر گونه گرد و غبار و چربی و موادی که باعث کدورت رنگ می شوند پاک کرد. لذا از تینر مخصوص جداول که به دلیل مصرف بالا باید ارزان تر باشد تا کار با آن بصرفه درآید استفاده می شود و بعد رنگ آمیزی شروع می شود.

کاربرد انواع تینرها

اصولا تینرها چنانچه در اول بحث مطرح شد جزو لاینفک رنگ کاری می باشند. از اولین گام که باز کردن درب قوطی رنگ است تینر برای شل کردن رنگ بکار می رود تا رقیق کردن و شستشوی زمینه کار و تمیز کردن آن تا رقیق کردن کامل رنگ به وسیله تینر و استفاده رنگ با افشانه ها و یا پیستوله رنگ کاری.

روشان فام با بکارگیری افراد متخصص و کاردان در زمینه ساخت انواع حلال ها و رقیق کننده های رنگ برای هر نمونه رنگ اقدام به تولید تینر مخصوص به آن را در برنامه کاری شرکت تعریف کرده و با این ابتکار توانسته در عموم زمینه های رنگ آمیزی ساختمانی و صنعتی و ترافیکی تینر لازم را تولید و به سبد انتخاب مشتریان تنوع ببخشد.

لازم به ذکر است که برای هریک از رنگ های ترافیکی با توجه به فرمول مواد تشکیل دهنده و کار آیی مورد نظر و عمر قابل انتظار هر یک از محصولات می بایست با تحقیق علمی درست و حسابی و استفاده از دانش روز دنیا در این زمینه ها اقدام به کار نمود تا بتوان سهم بیشتری از بازار را با توسعه این فن کسب کرد.

آنچه راجع‌به تینرهای تولیدی شرکت روشان فام خواندید

شرکت تولیدی روشان فام با تجربه بالای خود و تحقیقات علمی و استفاده از دانش متخصصان شرکت روشان فام حقوق مصرف کنندگان را در اولویت کاری خود قرار داده است و با رعایت کلیه استانداردهای جهانی و همگام با فناوری روز در این زمینه ها بهترین و با کیفیت ترین محصولات را از جمله رنگ های آکریلیک و رنگ پلاستیک و رنگ نمای ساختمان و انواع کف پوش و سایر محصولات رنگ های ساختمانی روشان فام و صنعتی و ترافیکی و غیره را با مواد تکمیل کننده آنها مثل انواع تینر و حلال ها و رقیق کننده ها تولید و عرضه می نماید .

شرکت روشان فام با استفاده از متخصصان در زمینه رنگ و مواد مرتبط و ایجاد خط رابط بین مشتریان و شرکت از شما مشتریان ارجمند تقاضا می نماید تا قبل از هر اقدامی بابت خرید تینر روشان فام و یا تنظیم قرارداد در این زمینه ها با کارشناسان روشان فام تماس حاصل کرده و از این راهنمایی ها بهره مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *