خانه💥 / دسته اصلی / نکاتی از زندگی خصوصی و هنری رضا کیانیان + عکس همسرش+جزئیات کامل و عکس

نکاتی از زندگی خصوصی و هنری رضا کیانیان + عکس همسرش+جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد نکاتی از زندگی خصوصی و هنری رضا کیانیان + عکس همسرش+جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

نکاتی از زندگی خصوصی و هنری رضا کیانیان + عکس همسرش

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

چهره ها

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

بیوگرافی کامل رضا کیانیان

نام:رضاwhitening cream

نام خانوادگی:کیانیان

تاریخ تولد:۱۳۳۰/۳/۲۹

محل تولد:تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته تئاتر

رضا کیانیان متولد ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۳۰ در تهران میباشد. او دومین فرزند خانواده و دارای ۴ برادر و دو خواهر میباشد. او در سال ۱۳۵۵ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر فارغ التحصیل شد.

او در ۱ سالگی به همراه خانواده به مشهد نقل مکان کرد. در مشهد علاوه بر گذراندن دوران تحصیلات ابتدایی و دبیرستان، در حوزه علمیه مشهد به تحصیل دروس فقهی و اسلامی نیز پرداخت. اولین استاد بازیگری او برادرش داوود بود که در سال ۱۳۴۵ وی را در نمایشنامه از پانیفتاده ها به قلم غلامحسین ساعدی کارگردانی کرد. رضا به مدت سه سال در گروه تاتر برادرش داوود فعالیت داشت.

کیانیان از سال ۱۳۴۵ بازیگری تئاتر را آغاز کرد و در نمایش های آنتیگونه، خرده بورژوا، چهره های سیمون ماشا، ازدواج آقای می سی سی پی، یادگار سالهای شن و… بازی کرد. آغاز فعالیت رضا کیانیان در سینما از سال ۱۳۶۸ با حضور در فیلم تمام وسوسه های زمین ساخته حمید سمندریان بود. در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم آژانس شیشه ای جایزه بهترین بازیگر نقش دوم را گرفت و در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم کیمیا کاندیدای دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش دوم بود. در ضمن او در فیلمهای سینما سینماست و روبان قرمز بازیهای فوق العاده ای ارائه داده است. او برای بازی ماندگارش در فیلم خانه ای روی آب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از بیستمین جشنواره بین المللی فیلم فجر بدست آورد.

خلاصه: دکتر سپیدبخت شبی موقع رانندگی فرشته ای را زیر می گیرد و دستش با لمس انگشتان فرشته زخمی عمیق برمی دارد.

معروف ترین نقش تلویزیونی رضا کیانیان نقش جمشید در سریال شلیک نهایی به کارگردانی محسن شاه محمدی می باشد. شهرت و محبوبیت کیانیان در نقش «جمشید» چنان بود که مدل مو و لباس های «جمشید» در میان جوانان و به نام «مدل جمشیدی» رایج شد.

بطور یقین بحث برانگیزترین و جنجالی ترین نقش تلویزیونی وی در سریالهای کیف انگلیسی در نقش یک روحانی مسن و در دوران سرکشی در نقش یک قاضی میباشد. برجسته ترین کار کیانیان در تلویزیون بازی وی در سریال مختارنامه در نقش عبدالله بن زبیر، خلیفه بزرگ زبیری در مکه است که علاوه بر آن که متفاوت ترین نقش هنری وی محسوب می شود، اولین کار تاریخی کیانیان در نقش یک شخصیت خاکستری (به گفته خودش) است. وی یکی از بازیگران ثابت مجموعه تلویزیونی وکلای جوان نیز بود.

عکس همسر و پسر رضا کیانیان

آدرس اینستاگرام رضا کیانیان!

reza_kianian_official@

فیلم شناسی رضا کیانیان

سینما
گزارش یک جشن (۱۳۸۹) یک حبه قند (۱۳۸۹) نیش و زنبور (۱۳۸۸) راه آبی ابریشم (۱۳۸۷) صداها (۱۳۸۷) قطعه ۸۸ (۱۳۸۷) هفت و پنج دقیقه (۱۳۸۷) خاک آشنا (۱۳۸۶) صد سال به این سال ها (۱۳۸۶) همیشه پای یک زن در میان است (۱۳۸۶) سه زن (۱۳۸۵) اسب (۱۳۸۴) باغ فردوس، پنج بعدازظهر (۱۳۸۴) زاگرس (۱۳۸۴) کارگران مشغول کارند (۱۳۸۴) یک بوس کوچولو (۱۳۸۳) ماهی ها عاشق می شوند (۱۳۸۳) یک تکه نان (۱۳۸۳) قدمگاه (۱۳۸۲) رأی باز (۱۳۸۱) فرش باد (۱۳۸۱) گاهی به آسمان نگاه کن (۱۳۸۱) خانه ای روی آب (۱۳۸۰) عروس رومشکان (۱۳۸۰) عیسی می آید (۱۳۸۰) چتری برای دو نفر (۱۳۷۹) سگ کشی (۱۳۷۹) بوی کافور، عطر یاس (۱۳۷۸) روبان قرمز (۱۳۷۷) آژانس شیشه ای (۱۳۷۶) سینما سینماست (۱۳۷۵) سلطان (۱۳۷۵) مادرم گیسو (۱۳۷۴) درد مشترک (۱۳۷۳) کیمیا (۱۳۷۳) مرد ناتمام (۱۳۷۱) ایلیا، نقاش جوان، (۱۳۷۰) پاتال و آروزهای کوچک (۱۳۶۸) تمام وسوسه های زمین (۱۳۶۸) تلویزیون
کلاه پهلوی (۹۲-۱۳۹۱) راه طولانی (۱۳۹۱) مختارنامه (۸۷-۱۳۸۳) روزگار قریب (۸۶-۱۳۸۱) یک مشت پر عقاب دوران سرکشی کیف انگلیسی شلیک نهایی آپارتمان شاهدان کوچک (۱۳۶۹) شبکه سینمای خانگی
شاهگوش (۱۳۹۲) قلب یخی (۱۳۹۱) کتاب
سومین سرنوشت داوود بازیگری (کتاب) تحلیل بازیگری شعبده بازیگری بازیگری در قاب ناصر و فردین عکسهای تنهایی این مردم نازنین قار سوم جوایز برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد، شانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم آژانس شیشه ای برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد، بیستمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم خانه ای روی آب برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد، خانه ای روی آب برنده تندیس جشن خانه سینما برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم خانه ای روی آب برنده تندیس جشن خانه سینما برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم یک بوس کوچولو برنده تندیس حافظ برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم یک بوس کوچولو منتخب نویسندگان و منتقدین ماهنامه سینمایی فیلم به عنوان یکی از پنج بازیگر برتر تاریخ سینمای ایران، ۱۳۸۲ برنده لوح زرین بهترین بازیگر مرد، فرش باد کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، سیزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم کیمیا کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد، بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم های فرش باد و گاهی به آسمان نگاه کن کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد، بیست و سومین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم ماهی ها عاشق می شوند کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد، نهمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم ماهی ها عاشق می شوند برنده تندیس حافظ برای یک عمر بازی

این پست توسط بخش چهره ها مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

نکاتی از زندگی خصوصی و هنری رضا کیانیان + عکس همسرش

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

نوشته نکاتی از زندگی خصوصی و هنری رضا کیانیان + عکس همسرش اولین بار در مجله کولاک. پدیدار شد.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *