کائنات و قانون جذب

کائنات و قانون جذب

کائنات چیست و چگونه کار میکند؟ ارتباط قانون جذب و کائنات به چه صورت است؟ کائنات به روح جهان گفته می شود. همانطور که هر موجودی دارای یک جسم و یک روح است، کائنات نیز در قالب روح جهان است. کائنات تشکیل شده از قوانین و نظامی است که بر جهان حاکم است و تمامی موجودات، در این بازی شرکت دارند. همه موجودات چه بخواهند و چه نخواهند باید از قوانین تعیین شده پیروی کنند.

اگر فردی قوانین را بشناسد و از آنها در جهت رشد و پیشرفت خود استفاده کند، در زندگی موفق می شود. هر چه بیشتر در جهت قوانین عمل کند، موفقیت های او بزرگتر می شوند. حال اگر بر خلاف قوانین عمل کند، قوانین او را مجازات خواهند کرد.

همه ما جزئی از کائنات هستیم که مانند مهره های یک بازی، در این جهان نقشی را بر عهده داریم. بسیاری از مواقع دستی برای رساندن روزی به دیگران می شویم. گاهی سبب رقم خوردن اتفاقی بد برای دیگران می شویم بدون اینکه خود بخواهیم یا از این موضوع آگاهی داشته باشیم.

هوشمندانه ترین اقدامی که یک فرد می تواند در زندگی انجام دهد این است که ابتدا درک کند این جهان بی نظم نیست و بر پایه قوانین مشخصی بنا شده است. قوانینی که هیچگاه تغییر نمیکنند. سپس برای درک و به کار بستن قوانین در زندگی خود تلاش کند.

قانون جذب

مهم ترین، بنیادی ترین و بزرگترین قانون کائنات ، چیزیست که ما آن را با نام قانون جذب یا The Law of Attraction می شناسیم است. قانون جذب یعنی قانون بدست آوردن توسط ذهن. زیرا انسان با ذهن خود قادر است فرکانس خواسته هایش را به جهان ارسال کند. جهان نیز مانند یک برج مراقبت، سیگنال های ارسالی را دریافت میکند و برای هدایت ما به سمت هدف که همان خواسته هایمان است، نشانه هایی را برای ما ارسال میکند. ما با پیروی از این نشانه ها در نهایت به خواسته ها و اهداف تعیین شده مان دست پیدا میکنیم.

طبق قانون جذب، بر هر موضوعی متمرکز شویم و به آن توجه کنیم، اتفاقاتی از همان جنس را به زندگی دعوت می کنیم. اگر مدام اخبار را دنبال کنیم، اتفاقاتی از جنس ویرانی، گرانی، آتش سوزی، جنگ و … را در زندگی خود تجربه می کنیم. اما اگر هوشمندانه مسیر توجهات ذهنی خود را بر اتفاقات مثبت و خوب منعطف کنیم، در زندگی صلح، آرامش، شادی و عشق را تجربه می کنیم. ما هر لحظه باید کانون توجهات خود را کنترل کنیم و ببینیم بر چه موضوعاتی در حال توجه هستیم. اگر این موضوعات موضوعات نامناسبی هستند، سریعا آنها را با موضوعات مناسب و زیبا جایگزین کنیم.

با وجود اینکه باید عادت کنیم که همیشه کانون توجه خود را کنترل کنیم و آن را به سبک زندگی خود تبدیل کنیم، اما راه دیگری نیز وجود دارد که با ساخت آنها راحت تر می توانیم مسیر زندگیمان را کنترل کنیم. این روش استفاده از باورهاست.

برای استفاده صحیح از قانون جذب باید ذهنمان را برای رسیدن به هدف و دریافت آن آماده کنیم. باورهایی که مخالف و متناقض با اهداف ما هستند، سبب می شوند که دیرتر یا شاید هرگز به اهدافمان نرسیم. در صورتی که اگر باورهای صحیح و درستی در ذهن ایجاد کنیم، با سرعتی باورنکردنی آنها را کسب خواهیم کرد.

برای کسب ثروت باید باورهای ثروت آفرین در ذهن ایجاد کنیم. برای داشتن یک رابطه عاشقانه و زیبا باید باورهای به وجود اورنده عشق را در ذهن ایجاد کنیم و در مورد سلامتی و موفقیت در سایر جنبه های زندگی نیز به همین صورت است.

باور چیست؟

استاد فرهاد کوکائیان در دوره آموزش قانون جذب در گروه تحقیقاتی یکشو باورها را اینگونه توضیح می دهد:

“باور فکر یا ایده ای است که به صورت یک منطق قدرتمند در ذهن شخص درآمده است و این منطق قدرتمند تمامی رفتارها و به طور کلی مسیر زندگی شخص را کنترل و رهبری میکند”

قانون کارما

از قدیم گفته اند که از هر دست بدهی از همان دست میستانی. یا تو نیکی می کن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز. این ضرب المثل ها و اشعار شاعران به قانون کارما اشاره می کنند. در فیزیک نیز گفته می شود که هر عملی عکس العملی دارد. اما قانون جذب معتقد است که هر فکری پاسخی از کائنات دریافت می کند یا هر باوری، اتفاقی را رقم می زند. پس اگر اتفاقات زندگیمان خوب و زیبا نیست بدانید خودتان توسط باورهایی که در ذهن دارید، آنها را رقم زده اید. پس باید برای تغییر آنها اقدامی بکنید.

  1. قانون خلاء

قانون بعدی کائنات که می توان از آن در جهت کسب موفقیت استفاده کرد، قانون خلاء است. کائنات تحمل خلاء یا خالی بودن را ندارد. اگر جایی فضایی خالی باشد، به سرعت در صدد پر کردن آن بر می آید. پس شما می توانید از این ویژگی کائنات برای کسب خواسته ها و اتفاقاتی که در زندگی دوست دارید داشته باشید استفاده کنید. جایی برای آنچه می خواهید در خانه یا زندگی یا قلبتان داشته باشید خالی کنید، سپس با تجسم اینکه وسیله مورد نیاز در آنجا قرار دارد، به کائنات کمک کنید که دقیقا خواسته شما را فراهم کرده و بر جای خود بنشاند.

  1. قانون رهائی

وابستگی یعنی جدایی. اگر به هر چیزی جز خالق جهان بچسبید و وابسته شوید، آن را از دست خواهید داد. خوب است که در زندگی هدف داشته باشید و برای کسب آنها اقدام کنید. اما وابستگی به اهداف یا داشته های خود مانند پول و ثروت، سبب می شود روز به روز از آنها دورتر شوید و از دستشان بدهید. گاهی هر چقدر هم که برای رسیدن به یک هدف تلاش میکنید آن را بدست نمی اورید اما همین که آن را رها می کنید و ذهن خود را بر موضوع دیگری معطوف میکنید، به سرعت به سراغ شما می آید. قانون رهائی مترادف توکل است. پس از تلاش برای کسب یک هدف، با خیال راحت کسب نتیجه را به خداوند واگذار کنید.

جمع بندی

کائنات مانند روح یک موجود زنده است. کائنات قانونمند است و یک فرد برای کامیابی در زندگی باید از قوانین پیروی کند. قوانین جهان شامل قانون جذب، قانون کارما، قانون خلاء، رهائی است که به طور کامل توضیح داده شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *