خانه💥 / دسته اصلی / دیکلوفناک چه ضرری برای قلب دارد+جزئیات کامل و عکس

دیکلوفناک چه ضرری برای قلب دارد+جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد دیکلوفناک چه ضرری برای قلب دارد+جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

یک دسته مهم و رایج از داروهای مسکن که روزانه میلیون ها نفر برای کاهش درد از آن استفاده میکنند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی Nonsteroidal anti-inflammatory drugs یا NSAIDs نام دارند. متاسفانه همه این داروها عوارض قلبی عروقی دارند.

انجمن قلب اروپا در یک بررسی از مطالعات گسترده قبلی به این نتیجه رسیده که در بیمارانی که مشکلات قلبی شدید دارند بجز آسپرین نباید از دیگر داروهای این دسته استفاده کرد.

حالا محققان دانمارکی با بررسی ۲۵۲ مطالعه قبلی که کلا بر روی بیش از شش میلیون نفر و در مدت ۲۰ سال صورت گرفته تاثیر دیکلوفناک را بر بیماران قلبی بررسی و آن را با استامینوفن و ایبوبروفن و ناپروکسن مقایسه کردند و نشان دادند که در مقایسه با بعضی دیگر از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی دیکلوفناک یکی از بیشترین خطرات را برای سیستم قلبی عروقی دارد.

این بررسی نشان داد که بعد از سی روز مصرف دیکلوفناک احتمال بروز مشکلات مهم قلبی مانند نامنظمی قلب، سکته قلبی، نارسایی قلبی و سکته مغزی بسیار بیشتر از دیگر داروهای مسکن افزایش پیدا میکند.

این مطالعه نشان داد که احتمال بروز عوارض قلبی عروقی بعد از مصرف دیکلوفناک ۵۰ درصد بیشتر از کسانی بوده که از دیکلوفناک استفاده نکرده اند. احتمال خونریزی گوارشی هم در مصرف دیکلوفناک ۵ برابر میشود در حالیکه مصرف بروفن این احتمال را دو و نیم درصد بیشتر میکند.

مطالعه ذکر شده همچنین نشان داد که هرچه بیمار مشکلات قلبی بیشتری از قبل داشته باشد احتمال بروز عوارض قلبی در اثر مصرف دیکلوفناک هم بیشتر میشود.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *