آمینو اسید یا پروتئین وی؟، بررسی مزایا و معایب این مکمل های ورزشی

آمینو اسید یا پروتئین وی؟، بررسی مزایا و معایب این مکمل های ورزشی

C:\Users\MSN\Desktop\file\New folder (2)\3\New folder\مکمل-آمینو-اسید-یا-پروتئین-وی-3.jpg

ورزشکاران حرفه‌ای و بدنسازانی که علاقه زیادی به حجم سازی دارند، از مکمل‌های زیادی برای بهبود شرایط جسمانی خود استفاده می‌کنند که این مکمل‌ها علاوه بر تامین انرژی بدن، به افزایش حجم عضلات هم کمک می‌رسانند. بین مکمل‌های موجود در بازار، مکمل پروتئین وی و آمینو اسید بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و افراد زیادی ترجیح می‌دهند در حین انجام تمرینات خود، از این مکمل‌ها استفاده نمایند. در این مقاله به معرفی دو مکمل آمینو اسید و پروتئین وی خواهیم پرداخت و سپس با بیان تفاوت این دو، به شما کمک خواهیم کرد انتخاب بهتری داشته باشید.

مکمل پروتئین وی چیست؟

پروتئین وی، در طول فرآیند ساخت پنیر تولید شده و به همین دلیل با نام پروتئین آب پنیر هم شناخته می‌شود. مکمل پروتئین وی به راحتی توسط بدن جذب شده و پس از یک دوره استفاده از آن، تاثیر مکمل پروتئین وی بر روی بدن کاملا قابل مشاهده است. مکمل پروتئین وی به عضله سازی بیشتر کمک می‌کند و از سمت دیگر سرعت ترمیم بافت بدن را نیز افزایش می‌دهد. این مکمل هم‌چنین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و هضم آن برای بدن راحت است. با وجود مزایای بی شماری پروتئین وی، ورزشکاران زیادی استفاده از این مکمل را به سایر مکمل‌ها ترجیح می‌دهند.

مزایای استفاده از مکمل پروتئین وی

  • کمک به افزایش حجم عضلانی ماهیچه‌ها
  • افزایش سرعت ترمیم بافت‌های بدن
  • جذب راحت
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • کاهش وزن

C:\Users\MSN\Desktop\file\New folder (2)\3\New folder\مکمل-آمینو-اسید-یا-پروتئین-وی.jpg

مکمل آمینو اسید چیست؟

بدن انسان برای عضله سازی به آمینو اسیدهای مختلفی نیاز دارد و در مکمل‌ آمینو اسید، این عناصر ضروری وجود دارند. اجزای تشکیل دهنده پروتئین‌ها، آمینو اسیدها هستند که کمک زیادی به رشد عضلات خواهند کرد. علاوه بر رشد عضلات، مکمل آمینو اسید انرژی مورد نیاز بدن برای انجام تمرینات ورزشی را فراهم می‌کند و باعث افزایش متابولیسم بدن می‌گردد.

در برخی از روزها، ورزشکاران با شکم خالی به انجام تمرینات می‌پردازند. در این شرایط مصرف مکمل آمینو اسید توصیه می‌شود زیرا در صورت انجام تمرینات ورزشی با شکم خالی، سرعت سوختن پروتئین افزایش پیدا می‌کند و عضله سازی هم با سرعت کمتری انجام می‌گیرد. برای اینکه انجام تمرینات ورزشی در صبح و یا در ماه رمضان باعث کاهش سرعت عضله سازی بدن شما نگردد، بهتر است مکمل آمینو اسید را در برنامه ورزشی خود قرار دهید.

مزایای استفاده از مکمل آمینو اسید

  • افزایش حجم عضلات
  • آزاد کردن انرژی بیشتر در بدن
  • حفظ حجم عضلانی

از مکمل پروتئین وی استفاده کنیم یا مکمل آمینو اسید؟

مکمل وی انتخابی عالی برای افرادی خواهد بود که به تازگی بدنسازی را آغاز کرده و تمایل دارند حجم عضلات خود را افزایش دهند. مکمل وی برای انجام تمرینات سخت و متوسط مناسب خواهد بود و اثر قابل توجهی بر روی بدن به جای می‌گذارد. در صورتی که ورزشکاری حرفه‌ای هستید و در حال حاضر به حجم عضله‌ای مورد نظر خود رسیده‌اید، مکمل‌های آمینو اسید شامل لوسین، ایزولوسین و والین برای حفظ عضلات شما کاربردی خواهند بود.

شاید برای شما سوال ایجاد شده باشد که آیا می‌توانید این دو مکمل را کنار هم مصرف کنید؟ جواب این سوال بله است. این دو مکمل کنار هم مورد استفاده قرار می‌گیرند اما باید حتما تحت نظر یک متخصص یا مربی به مصرف همزمان آن‌ها بپردازید. مکمل وی از جمله مکمل‌هایی است که باید روزانه استفاده شود اما در صورتی که قصد داشتید برای افزایش سرعت حجم سازی از مکمل آمینو اسید استفاده کنید، می‌توانید طبق یک برنامه مشخص دز کمی از این مکمل را به بدن وارد کنید. در صورت استفاده همزمان این دو مکمل با یکدیگر، نیازی به مصرف روزانه آمینو اسید نخواهد بود. دقت داشته باشید که با استفاده دو مکمل، میزان کالری بدن افزایش خواهد یافت و باید سطح تمرینات خود را بالاتر ببرید تا این کالری سوزانده شود.

C:\Users\MSN\Desktop\file\New folder (2)\3\New folder\مکمل-آمینو-اسید-یا-پروتئین-وی-2.jpg

میزان دز مصرفی مکمل آمینو اسید و پروتئین وی به صورت همزمان

بدن انسان به ازای هر یک کیلوگرم، به 0.8 گرم پروتئین نیاز خواهد داشت. اگر شخصی ورزش نمی‌کند و وزنی 80 کیلویی دارد در طول روز تنها با مصرف 70 تا 65 گرم، می‌تواند پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کند و چنانچه شخصی تمرینات سنگین ورزشی انجام می‌دهد باید در طول روز تا 130 یا 140 گرم پروتئین استفاده نماید. مکمل پروتئین وی بهتر است یک ساعت قبل از انجام تمرینات ورزشی استفاده شود تا در طول تمرین تاثیر خود را نشان دهد.در مورد مکمل‌های آمینو اسید، دز خاصی نمی‌توان برای همه افراد توصیه کرد. لازم است برای استفاده این مکمل با مربی ورزشی خود مشورت کنید تا بسته به وزن و میزان سختی تمرینات، اندازه مشخصی از آن را برای استفاده شما تعیین کند.

خرید اینترنتی مکمل آمینو اسید و مکمل پروتئین وی

با وجود تاثیرات مثبت این دو مکمل، پیش از کسب اطلاعات کافی و یا مشورت با یک متخصص، دوره مصرف آن ها را آغاز نکنید. زیاده روی در خرید مکمل بدنسازی می‌تواند تاثیرات بدی از خود نشان دهد و موجب بروز مشکل در سیستم ایمنی بدن یا چربی سوزی گردد. برای پیش گیری از بروز مشکل و کمک به تاثیر بهتر مکمل‌ها، حتما با یک متخصص یا پزشک مشورت کنید. مربیان ورزشی با توجه به وزن ورزشکار و سختی تمرینات، پیشنهادات خود را ارائه می‌دهند که عمل به آن‌ها، منجر به حفظ سلامت بدن و عضله سازی بیشتر می‌گردد. برای خرید انواع مکمل‌های بدنسازی با بهترین قیمت و کیفیت موجود، می‌توانید سفارش خود را از طریق داروخانه آنلاین داروبیار ثبت کرده و یا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. تمام مکمل‌های موجود در وب سایت اصل بوده و کیفیت بالایی دارند؛ پس با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را خریداری و مصرف نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *