خانه💥 / دسته اصلی / معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا+ جزئیات کامل و عکس

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا+ جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

امروز بـه معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا و همچنین برترین پارک های آبی در جهان می‌پردازیم. اگر سرسره آبی را تجربه کرده باشید حتماً می‌دانید کـه چقدر هیجان و لذت دارد و البته در بعضی موارد جرات میـــخواهد تا سرسره های بلند را امتحان کنیم. در ادامه پر هیجان ترین های تمام دنیا رابه همراه هم بررسی می‌کنیم، در ادامه با مجله اینترنتی پارس ناز همراه باشید.

قله سقوط در دیزنی‌ ورلد

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

سرسره آبی در دنیای دیزنی در اورلاندو فلوریدا حدود ۳۷ متر اسـت و با سرعت نزدیک بـه ۹۰ کیلومتر در ساعت شـما رابه سمت زمین میبرد. از آنجا کـه این سرسره روزباز اسـت، سوار شدن بـه آن شهامت زیادی را می‌طلبد.

ماموت در هالیدی ورلد و سافاری Splashin

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

بزرگترین ترن هوایی آبی دنیا کـه در سانتا کلاز، ایندیانا قرار دارد با صندلی‌های ۴ سرنشینه دوستداران آدرنالین را از ارتفاع ۱۰ متری با زاویه ۴۵ درجه ودر عرض ۲٫۵ دقیقه بـه پایین می برد. طول این مسیر حدود دو کیلومتر اسـت و هیجان وصف‌ناپذیری را برای گردشگر بـه جا می گذارد.

پیچ در پیچ دوقلو F5 در شیلتربن

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

دو سرسره دوقلو کـه بـه هم تنیده‌شده‌اند و سازه‌ای پیچ در پیچ را تشکیل داده‌اند، با پمپاژ ۹۰۰ گالن آب در هر دقیقه دوستداران هیجان و لذت رابا سرعت ۵۶ کیلومتر در ساعت بـه پایین سر می دهند.

سرسره آبی اینسانو در بیچ‌ پارک برزیل

یکی از بلندترین سرسره‌های جهان با ارتفاعی معادل ساختمان ۱۴ طبقه، افرادی کـه شهامت سوار شدن بـه آن دارند رابا سرعت ۱۰۵ کیلومتر در ساعت بـه پایین پرت می کند.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

از بالا تا پایین این سفر آبی فقط ۵ ثانیه طول میکشد. همین کافیست تا بدانید سوار شدن بـه این سرسره چـه هیجان و ترسی بـه همراه دارد.

سرسره آبی جمیرا در پارک آبی وحشی وادی در شهر دبی

این سرسره بلند با طول ۱۲۷ متر، گردشگران پارک آبی را از ارتفاع ۳۲ متری با سرعت ۸۰٫۴ کیلومتر در ساعت پایین می برد.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

هم زمان با پایین آمدن می توانید چشم ‌انداز ساحل شهر دبی را هم مشاهده کنید. البته اینکار باید با سرعت بسیار بالا انجام شود زیرا در عرض چندین ثانیه بـه پایین خواهید رسید.

کاسه عظیم در پارک آبی چیملونگ

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

گردشگران از بالای سرسره ۲۰ متری و سوار بر تیوب‌های چهار نفره داخل فضای کاسه‌ای‌شکل غول پیکری می‌افتند و با سرعت بسیار درون آن میچرخند. همه ی این مراحل فقط ۲۰ ثانیه طول میکشد اما لذت و هیجان بسیار زیادی دارد.

برج سرسره Wiegand Maelzer در منطقه ۴۷

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

این برج حدود یکصد متر ارتفاع دارد ودر اوئتزل اتریش واقع شده. سرسره این برج هیجان‌انگیز سقف ندارد و شـما در دسترس هوا و با هیجان زیاد از بالا بـه پایین میرسید.

و در ادامه برترین پارک های آبی برتر جهان

پارک های آبی همیشه مناسب ترین گزینه برای افرادی اسـت کـه علاقه‌ی زیادی بـه آب تنی دارند، اما دسترسی بـه دریا یا آب های آزاد را ندارند. جدا از این پارک آبی های امروزی در حال حاضر چیزی فراتر از یک مکان برای آب تنی هستند و سرگرمی های متنوع و هیجان انگیزی را در خود جای داده‌اند کـه هر فردی می تواند لحظات فراموش نشدنی‌ای را در آنها تجربه کند.

پارک آبی آکواتیکا در فلوریدا آمریکا

این کـه پارک آبی آکواتیکا تنها یک استخر موج بزرگ داشته باشد ظاهراً برای سازندگان آن راضی کننده نبوده چون آنها استخر موج بزرگ دیگری درکنار آن ساخته‌اند.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

کسانی کـه سوار سرسره‌ی آبی این پارک میشوند دریک سواری فوق العاده هیجان انگیز از میان یک آکواریوم کـه دلفین درون خود دارد می‌گذرند. ساحلی شنی کـه با ۱۳۶۰ تن شن نرم و سفید پوشیده شده و فضای سبزی کـه بیش از ۶۰۰۰۰ گونه گیاهی دارد در محوطه‌‌ی این پارک آبی وجوددارد.

۹ پارک آبی آکواونچر در دوبی امارات

از سال ۲۰۱۳، این پارک آبی شهر دبی دارای هیجان انگیز ترین سرسره آبی جهان، طولانی ترین مسیر تیوپ سواری در آب در خاورمیانه با طولی حدود ۲٫۳ کیلومتر و طولانی ترین زیپ لاین خاورمیانه اسـت.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

از دیگر جاذبه های پارک آبی آکواونچر کـه از بزرگترین پارک آبی های جهان اسـت می توان بـه چندین ترن هوایی آبی، ساحل خصوصی ۷۰۰ متری، و آکواریوم زیر آب آن اشاره کرد.

۸ پارک آبی بخش ۴۷ در اینسبروک اتریش

این پارک آبی در فضایی باز دریک دریاچه در ارتفاعات اینسبروک اتریش واقع شده و از ابتدای بهار تا آخر تابستان درهای آن بـه روی علاقه مندان باز اسـت.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

انواع و اقسام سرسره ها و مارپیچ ها و سکو های شیرجه دراین پارک آبی کـه از مشهور ترین و بزرگترین پارک آبی های جهان اسـت، وجوددارد.

۷ پارک آبی ساحل در فورتالزا برزیل

مشهور ترین سرسره‌ی آبی این پارک، سرسره‌ای بنام اینسانو اسـت کـه با ۴۱ متر ارتفاع بلندترین و با ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت سرعت، سریع ترین سرسره‌ی آبی جهان بـه شمار می آید.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

یک سرسره‌ی بزرگ نیم لوله‌ای یا دو لبه‌ی دیگر نیز دراین پارک وجوددارد کـه از نظر هیجان انگیز بودن چیزی از اینسانو کم ندارد. قسمت‌های دیگری نیز دراین پارک آبی وجوددارد کـه برای افراد کم سن و سال تر طراحی شده‌اند.

پارک آبی خلیج کاراییبی در گیونگیدو کره جنوبی

چهار سرسره‌ی آبی حلقه‌ای و یک استخر آبی بزرگ، بـه همراه دیگر مکان های مرسوم در پارک های آبی مانند استخر های آب گرم در پارک آبی کاراییب در کره وجوددارد.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

افرادی کـه بعد از گردش دراین پارک، خسته میشوند و بـه استراحت نیاز دارند می توانند بـه اتاق های استراحت این پارک آبی بروند کـه هوای تصفیه شده و تخت های مخصوصی در خود دارد.

پارک آبی سیام در تنریف اسپانیا

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

سیام یکی از بهترین پارک آبی های دنیا با تم تایلندی در جزیره‌ی تنریف در اسپانیاست. مشهورترین بخش این پارک آبی، سرسره‌ی آبی غول پیکری اسـت کـه ۲۷ متر ارتفاع دارد و امتداد آن در زیر آب از بین آکواریومی کـه درونش کوسه و لقمه ماهی اسـت می‌گذرد.

پارک آبی جزایر گرمسیری در آلمان

پارک آبی جزایر گرمسیری یا تروپیکال آیلند بزرگترین پارک آبی سرپوشیده جهان اسـت. مکانی کـه این پارک آبی در آن واقع شده، در اصل آشیانه‌ی هواپیماهای غول‌پیکر بوده کـه بهمین دلیل این پارک آبی دارای بزرگترین محوطه داخلی اسـت و بزرگترین پارک آبی جهان محسوب می شود.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

این پارک آبی میتواند روزانه تا ۶۰۰۰ نفر را در خود جای دهد و یکی از بزرگترین استخر سرپوشیده‌ی دنیا راکه طولی برابر با ۲۰۰ متر دارد را نیز، داراست. یک جنگل بارانی با ۵۰۰۰۰ گونه گیاهی و یک هتل مجلل نیز در نزدیکی این مکان وجوددارد و افراد حتی می توانند بالن سواری را دراین منطقه تفریحی تجربه کنند.

پارک آبی واتر کیوب در پکن چین

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

این پارک آبی شگفت انگیز کـه یکی از بزرگترین پارک آبی های جهان و آسیاست قسمت های مختلفی مانند استخر های موج و انواع سرسره های مارپیچی و عجیب‌وغریب را دارد کـه تمام این سرسره ها در خارج از چین ساخته و بعد بـه این مکان انتقال داده شده‌اند.

پارک آبی ورلد در آلبرتا کانادا

این پارک آبی دومین پارک آبی سرپوشیده بزرگ دنیاست و بزرگترین استخر موج سرپوشیده دنیا کـه از ۲٫۷ میلیون گالن آب تشکیل شده را دارد.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

از جذابیت های منحصر بـه فرد این پارک آبی میتوان بـه سرسره‌ی آبی حلقه‌ای آن و برج بانجی جامپینگی کـه بر فراز آن قرار دارد اشاره کرد.

پارک آبی یاس در ابوظبی امارات

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

این پارک آبی کـه درسال ۲۰۱۳ افتتاح شد از بهترین پارک آبی های دنیا اسـت و ۴۳ سرسره و وسیله‌ی مختلف دارد کـه ۵ سرسره‌ی آن بطور ویژه برای این پارک آبی ساخته شده‌اند. از میان وسایل خاص این پارک آبی میتوان بـه ترن هوایی‌ای کـه ۵۵۰ متر ارتفاع دارد و یک دستگاه بنام بندیت بمبر اشاره کرد.

و در آخر نیز بزرگترین پارک آبی سرپوشیده جهان

پارک آبی تریپیکال آیلند در کشور کشور آلمان اسـت. این پارک آبی کـه در دسامبر سال ۲۰۰۴ افتتاح شد، در منطقه هالبه در غرب کشور آلمان بـه فاصله ۹۶ کیلومتری از شهر برلین قرار دارد کـه بزرگترین پارک آبی جهان نیز محسوب می شود. این پارک آبی سرپوشیده، محیطی بالغ بر ۶۴۷۵۲ مترمربع را پوشش میدهد کـه این اندازه بیش از وسعت ۶ بلوک شهری اسـت.

امکانات رفاهی پارک آبی تروپیکال آیلند

در پارک آبی جزایر گرمسیری استخرها، سواحل، اتاق های ماساژ، سرسره های آبی گوناگون، میز بازی های آبی برای کودکان و همچنین یک زمین بازی با انواع اسباب بازی های سرگرم کننده، وجوددارد.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

بزرگترین استخر پارک آبی تروپیکال آیلند استخری با آب و هوای گرمسیری بـه طول ۱۴۰ متر، محیط ۴۴۰۰ مترمربع و عمق ۱٫۳۵ متر اسـت. دمای آب این استخر ۲۸ درجه سانتیگراد و مشابه دمای آب‌های جزایر مرجانی اسـت. این استخر همچنین دارای ۲۰۰ متر ساحل شنی بـه همراه ۸۵۰ تخت آفتابگیر اسـت. یکی از ویژگی های منحصر بـه فرد پارک آبی تروپیکال آیلند جنگل های بارانی آن اسـت.

وجود چنین جنگل‌هایی در کشوری همچون کشور آلمان کـه در زمستان دمای آن بـه منفی ۱۰ درجه سانتیگراد می رسد یکی از شگفتی های این پارک محسوب میشود. این جنگل ها دارای ۵۰۰۰۰ گونه گیاهی، ۶۰۰ گونه جانوری و دربرگیرنده برخی گونه های کمیاب گیاهی اسـت. همچنین این پارک آبی کشور آلمان دارای چندین بخش با اقلیم های متفاوت اسـت.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

از جمله بخش روستای تروپیکال کـه دارای ساختمان های سنتی برگرفته از کشور هـای تایلند، ساموآ و بالی اسـت. در قسمت تالاب گرمسیری بالی «بالی نام جزیره ای در اندونزی» این پارک آبی کـه محیطی بالغ بر ۱۲۰۰ متر مربع و عمقی کمتر از یک متر مربع دارد، چشمه، کانال، جکوزی و ۲ سرسره آبی کـه دمای آب در آنها همیشه ۳۲ درجه سانتیگراد اسـت، وجوددارد.

اما هیجان انگیزترین جاذبه این پارک آبی کشور آلمان تجربه بالون سواری و تماشای چشم انداز فوق العاده آن از بالاست. دراین پارک محلی برای اجاره قایق های بادی نیز وجوددارد. غذاهایی کـه در این جا عرضه میشوند نیز غالبا فست فود‌هایی استاندارد با قیمت های بالا بوده ولی درکنار آن می توانید از غذا های لذیذ رستوران های آسیای شرقی کـه دراین مکان وجود دارند، لذت ببرید.

اقامت در پارک آبی تروپیکال آیلند

دراین پارک آبی کشور آلمان هتل ها، کلبه ها، کمپ ها و چادرهایی برای اقامت شبانه میهمانان تعبیه شده اسـت کـه تمامی آنها دارای امکانات رفاهی از جمله تخت خواب هستند. تخت خواب های درون چادرها کمی با فاصله از زمین قراردارند کـه سبک آنها بسیار مشابه اُندُل پنگ های کره ای «نوعی اتاق خواب کره‌ای» اسـت.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

اگر بخواهید برای تمام اعضای خانواده خود یک چادر آسان، برای اقامت در طول شب کرایه کنید، هزینه بیشتری در پی دارد و میتوان در صبح همان روز از طریق سایت پارک آبی جزایر گرمسیری برای رزرو آن اقدام کرد ولی اگر می خواهید شب را در محلی آسان تر مانند هتل یا کلبه بـه سر برید بهتر اسـت از ۲ هفته زودتر بـه فکر رزرو آن باشید.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

یکی از ویژگی های منحصر بـه فرد این مجموعه امکان رزرو تخت براساس رنج سنی افراد اسـت کـه شامل ۴ گروه نوزاد تا ۳ سال، ۴ تا ۵ سال، ۶ تا ۱۴ سال و بزرگسال می شود. از طرفی حفظ امنیت در پارک موضوعی بسیار مهم اسـت؛ بدین منظور نیروهای امنیتی بطور مداوم در سواحل، سرسره ها و محل های پیاده روی در حال گشت زنی هستند.

بهای خدمات این پارک آبی آلمان

برای ورود بـه این پارک آبی می ‌بایست مبلغی را بعنوان ورودی پرداخت نمود کـه با استفاده ازآن تنها می توان از استخرها و ساحل بهره برد.

معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا

برای استفاده از دیگر امکانات این پارک مانند سرسره های آبی، زمین های گلف، اتاق های ماساژ، سونا، جکوزی و… باید هزینه جداگانه پرداخت کرد.

آدرس پارک آبی جزایر گرمسیری

کشور آلمان،هالبه، کروسنیش، خیابان یک، پارک آبی تروپیکال آیلند

ساعات کاری

این پارک آبی کشور آلمان این پارک آبی همه ی روزه در تمام ساعات شبانه روز فعال اسـت.

نوشته معرفی بهترین و هیجان انگیزترین سرسره های آبی دنیا اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *