دمل چرکی ؛ علت و علائم و درمان خانگی و سنتی دمل چرکی

دمل چرکی

دمل چرکی , دمل چرکی در پشت , دمل چرکی مقعدی , دمل چرکی کشاله ران

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد دمل چرکی صحبت میکنیم ، امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار بگیرد.

توضیحاتی در مورد دمل چرکی

دُمَل یا آبسه (به انگلیسی: Abscess) به جمع شدن چرک در جایی از بافت گفته می‌شود. علائم و نشانه‌های دمل شامل مواردی همچون قرمزی، درد، گرمی و ورم می‌شود. این ورم را هرگاه فشار دهیم، به نظر می‌رسد که درون آن از مایعی پر شده است. منطقهٔ قرمز شده اغلب فراتر از ورم نیز می‌رود. کفگیرک‌ها یا کورک‌ها انواعی از دمل هستند که اغلب دارای فولیکول مو می‌باشند و این مورد در نوع دمل بزرگ اندازهٔ بزرگ‌تری دارد.

درمان دمل چرکی با پودر زردچوبه

مواد لازم: – ۱ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه – ۱ قاشق غذاخوری شیر یا آب * روش انجام این درمان آبسه یا دمل چرکی – تمام کاری که باید انجام دهید این است که پودر زردچوبه را با شیر یا آب مخلوط کنید و خمیر حاصل را مستقیما روی ناحیه‌ی دارای آبسه قرار دهید. – اجازه دهید خمیر در معرض هوا خشک شود و پس از ۲۰-۳۰ دقیقه آن را بشویید. این خمیر به درمان آبسه‌ی روی پوست کمک می‌کند. – شما همچنین می‌توانید پودر زردچوبه را با شیر مخلوط کنید و این نوشیدنی را سه بار در هفته برای رفع عفونت به صورت داخلی مصرف کنید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ این خمیر را دوبار یا سه بار در روز استعمال کنید. * زردچوبه چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ زردچوبه برای خواص آنتی‌سپتیک و ضد التهابی که دارد معروف است. این خواص زردچوبه برای درمان آبسه نیز مفید هستند.

علل دمل چرکی

دمل‌ها معمولاً به دلیل عفونت باکتریایی به وجود می‌آیند. اغلب باکتری‌های مختلفی در یک عفونت درگیر هستند. در ایالات متحده و بسیاری از نقاط دنیا، معمول‌ترین باکتری استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین است. در مواردی به ندرت پیش می‌آید که انگل نیز باعث دمل می‌شود و این امر بیشتر در کشورهای در حال توسعه معمول است. دمل پوستی معمولاً با شکل ظاهر آن تشخیص داده می‌شود و بعد با برش و بازکردن آن تأیید می‌شود. در مواردی که تشخیص چندان واضح نیست، می‌توان از تصویربرداری فراصوت استفاده کرد. در دمل‌های به وجود آمده اطراف مقعد، لازم است سی‌تی اسکن صورت گیرد تا میزان عمق عفونت شناسایی شود. درمان استاندارد بسیاری از دمل‌های بافت نرم یا پوستی با برش آن برای بازکردن و خشک شدن انجام می‌شود. استفاده از آنتی‌بیوتیک برای این نوع دمل در افرادی که سالم هستند و به غیر از دمل مشکل دیگری ندارند، به نظر تأثیری ندارد. شواهد اندکی وجود دارد که می‌گویند حفرهٔ ایجاد شده بعد از خشک شدن دمل را نباید با گاز پانسمان بست. درست بعد از خشک شدن دمل، اگر به جای این که آن را باز بگذاریم، آن را ببندیم احتمال بهبودی افزایش می‌یابد، بدون این که خطر بازگشت دمل وجود داشته باشد اغلب استفاده از سوزن سرنگ برای کشیدن چرک به بیرون کافی نیست.

درمان دمل چرکی با چریش

مواد لازم: – چند برگ چریش تازه – آب * روش انجام این درمان – برگ را با آب میکس کیند تا یک خمیر آماده شود. – خمیر حاصل را روی آبسه قرار دهید و اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. – در نهایت آن را با آب شستشو دهید. – اگر نمی‌توانید برگ چریش پیدا کنید، می‌توانید چند قطره روغن چریش را با یک قاشق روغن زیتون رقیق کنید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ هر چند ساعت یک بار این روش درمانی را تکرار کنید. * چریش چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ گیاه دارویی چریش از قرن‌ها قبل برای درمان اختلالات پوستی استفاده شده‌است. این گیاه دارای خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی است که عفونت ناحیه‌ی آبسه درمان می‌کند.

منبع : علت و علائم و درمان خانگی و سنتی دمل چرکی

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.