خانه💥 / دسته اصلی / آموزش کاشت شوید و پرورش آن در منزل + جزئیات کامل و عکس

آموزش کاشت شوید و پرورش آن در منزل + جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد آموزش کاشت شوید و پرورش آن در منزل + جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

برخی برای کاشت شوید از شیوه نشا استفاده می کنند که این شیوه نادرست است و بهتر است برای این کار از شیوه کاشت بذر استفاده کنید و زمان مناسب برای کاشت این سبزی باید دو هفته قبل از شروع بهار باشد و با رفتن سرمای شدید شما می توانید کاشت آن را آغاز کنید توجه داشته باشید که خاک مناسب برای کاشت این سبزی باید نرم و فضای آفتاب گیر باشد تا رشدی سریع و خوب داشته باشد. کاشت گیاه شوید

نحوه کاشت شوید:

برای این کار باید دانه های شوید را در عمق نیم سانتی متر از زمین بکارید توجه داشته باشید که فاصله این بذرها از یکدیگر باید به میزان ۴۵-۳۰ سانتی متر باشد با کاشت این دانه به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز زمین نیاز است تا گیاه سر از خاک بیرون آورد و بعد از این که به مدت ۲۰ روز این گیاه به رویش خود ادامه داد آن را با کم پشت کردن آنها را از یکدیگر فاصله دهید.

برای اینکه در تمام فصل های سال این گیاه را داشته باشید باید تا زمان تابستان با رشد این گیاه بذر نیز بکارید تا مجدد بذرها رشد کنند و با تمام شدن گیاه شما مجدد بذر داشته باشید این کار را می توانید هفته یا یک بار انجام دهید.

نحوه کاشت شوید

نگهداری صحیح:

بعد از کاشت شوید نوبت به نگهداری از آن می رسد که باید با حرص کردن و کوتاه کردن این کار را انجام دهید این گیاه به دلیل اینکه رشد زیادی دارد باید کوتاه شود تا به ساقه ها فشار وارد نشود و نشکند روش مناسب برای نگهداری از این گیاه این است که با نگهداری اجازه دهید تا برخی از گیاهان به خوبی رشد کنند تا توانایی تولید بذر داشته باشند و بذرهای شما را برای سال آینده مهیا کنند.

نحوه صحیح برداشت این گیاه نیز با استفاده زا قیچی است که شما تا ساقه می توانید آن را قیچی کنید و زمانی که گیاه سبزتر و کمی کوتاه است این کار را انجام دهید که هم برداشت داشته باشید و هم گیاه را کوتاه کرده باشید و به رشد بیشتر آن کمک کنید.

راه های درست کاشتن شوید

روش درست برای آبیاری این گیاه نیز به اینگونه است که در فصول خشک باید آبیاری شود و قبل از اینکه گیاه رشد کند باید هفته ای دو بار آبیاری شود.

The post آموزش کاشت شوید و پرورش آن در منزل appeared first on آرگا.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *