حسگر یا سنسور اکسیژن ماشین چیست؟

حسگر یا سنسور اکسیژن ماشین چیست؟

هنگامی که خودرو در حال حرکت است، راننده باید از وضعیت قطعات مختلف آن مطلع شود. این نسبت توسط سنسورهای مختلف در کاربراتور یا ECU در خودروهای کاربراتوری و تزریق سوخت گزارش می شود. گزارش سنسور به راننده کمک می کند تا به راحتی وضعیت خودرو را از داخل کابین بررسی کند و نیازی به بیرون رفتن مداوم و بررسی قسمت های مختلف نباشد. گزارش های تولید شده توسط سنسورهای مختلف شامل اطلاعاتی شامل وضعیت روغن موتور، بنزین، فشار باد لاستیک ها و سایر مسائل فنی است. این اطلاعات توسط سنسورهای مختلفی به دست می آید که هر کدام برای کنترل بخشی مورد نیاز هستند. یکی از این سنسورها که عملکرد مهمی در خودرو دارد و اطلاعات آن حیاتی تلقی می شود، سنسور اکسیژن است. حال به بررسی عملکردهای این سنسور در خودرو می پردازیم تا متوجه شویم توجه به اطلاعات دریافتی از آن چقدر اهمیت دارد و این گزارش ممکن است چه تفسیری داشته باشد.

برای مشاهده لوازم یدکی ام وی ام لینک زیر را مشاهده کنید

https://digicarshop.com/mvm/

سنسور چیست؟

قبل از در نظر گرفتن جزئیات سنسور اکسیژن، نقش و عملکرد آن در خودرو، دانستن بیشتر در مورد سنسور مفید است. حسگر وسیله ای است که به محرک های فیزیکی پاسخ می دهد. تغییرات محرک به عنوان ورودی توسط سنسور دریافت می شود و به سیگنال های الکترونیکی تبدیل می شود و به ECU یا پردازنده دیگر ارسال می شود. به این ترتیب سنسور را می توان وسیله ای برای اندازه گیری کمیت های فیزیکی یا شیمیایی نیز در نظر گرفت. این قطعات در تمامی خودروها از جمله کاربراتور و انژکتور استفاده می شود. البته بسته به نوع منبع دریافت کننده اطلاعات که ECU یا درایور است نیز تفاوت هایی وجود دارد.

در خودروهای تزریقی، سنسور اطلاعات جمع آوری شده خود را به ECU ارسال می کند و کامپیوتر خودرو با تجزیه و تحلیل و خواندن اطلاعات، دستورات لازم را با توجه به شرایط متغیرها و محرک ها به اپراتورها ارسال می کند تا شرایط را مطابق با حالت ایده آل تنظیم کنند. از سیستم های مختلف خودرو در خودروهای کاربراتوری اما اطلاعات برای راننده ارسال شده و به صورت آلارم و پنل پشت آمپر نمایش داده می شود.

در خودروهای کاربراتوری، گاهی اوقات سنسورها مستقیماً به محرک ها متصل می شوند و دستورات لازم را برای آنها ارسال می کنند. همین تفاوت ها در عملکرد سنسور، ECU و اپراتور می تواند تعدد و تنوع سنسورها در خودروهای تزریق سوخت و محدودیت های آنها در خودروهای کاربراتوری را توضیح دهد. البته هر روز بر تعداد و تنوع سنسورها افزوده می شود و خودروسازان با استفاده از سنسورها و نوآوری های جدید در این زمینه سعی در افزایش ایمنی، راحتی و عملکرد محصولات خود دارند. بنابراین امروزه تعداد سنسورها یکی از دارایی های اصلی خودروها است.

سنسور اکسیژن چیست و چه وظایفی در خودرو دارد؟

گفتیم که حسگرها با بررسی شرایط محرک های فیزیکی خاص مربوط به خود، گزارش خرابی، نقص یا هر مشکلی را صادر کرده و نیاز به رفع آن را اعلام می کنند. سنسور اکسیژن که به عنوان سنسور لامبدا نیز شناخته می شود، در صنعت به عنوان یک قطعه الکترونیکی شناخته می شود که میزان اکسیژن موجود در سوخت یا گاز را اندازه گیری می کند. سنسور اکسیژن که یکی از سنسورهای اصلی خودرو است در ورودی مجرای اگزوز قرار دارد و وظیفه آن اندازه گیری میزان اکسیژن گازهای خروجی خودرو یا در واقع موتور است. اکسیژن موجود در این گازها در واقع میزان اکسیژن نسوخته را در فرآیند احتراق نشان می دهد. بنابراین، مقدار زیاد اکسیژن به معنای احتراق ناقص و درصد نامناسب مخلوط سوخت و هوا است. به این ترتیب، اگر سیگنالی از وجود اکسیژن اضافی در گازهای خروجی موتور وجود داشته باشد، غلظت مخلوط بالا و مصرف سوخت بیش از حد مطلوب است. سنسور اکسیژن گزارش های خود را به صورت سیگنال های قابل خواندن (تغییر ولتاژ از 1 تا 9 ولت) به ECU ارسال می کند و در صورت وجود اکسیژن بیش از حد، ECU با اصلاح زمان پاشش انژکتورها تنظیمات لازم را در سیستم سوخت رسانی انجام می دهد. به این ترتیب اگر سوخت غلیظ باشد زمان پاشش را کوتاه می کند و اگر نازک باشد این زمان افزایش می یابد. بنابراین، عملکرد سنسور اکسیژن را می توان به شرح زیر توصیف کرد:

– تاثیر در کاهش مصرف سوخت

– تاثیر بر کاهش آلایندگی خودرو

– تاثیر بر بهبود احتراق و افزایش راندمان موتور

اهمیت این سنسور به حدی است که در موتورهای جدید از 2 سنسور اکسیژن استفاده می شود. اگر یک سنسور اکسیژن در خودرو وجود داشته باشد، قبل از کاتالیزور نصب می شود و در صورت استفاده از دو سنسور، قبل و بعد از کاتالیست قرار می گیرند. نوک این سنسور یا سنسورها که در داخل اگزوز قرار دارند، میزان اکسیژن موجود در دود اگزوز را اندازه گیری کرده و به ECU سیگنال می دهند تا میزان سوخت تزریق شده به سیلندر را تنظیم کند. به طوری که مقدار کم اکسیژن در اگزوز به معنای مقدار زیاد سوخت و مقدار زیاد به معنای مقدار کم سوخت است. لازم به ذکر است که امروزه در خودروهایی با موتورهای 6 یا 8 سیلندر V از 4 سنسور اکسیژن در سیستمی به نام OBD II استفاده می شود. 2 سنسور اکسیژن اضافی روی یکی از بلوک های سیلندر نصب می شود و ECU با بررسی اطلاعات این دو جفت سنسور در موتور و مبدل کاتالیزوری اگزوز آنها را مقایسه می کند و اطلاعات دقیق تری به دست می آورد. این سیستم جدید به کاهش بیشتر سطح آلایندگی و مصرف سوخت خودرو کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *