همه چیز درباره فلایویل خودرو

همه چیز درباره فلایویل خودرو

اصل علمی و قانون کار فلایویل در عصر سفالگری کشف شد. فلایویل یک وسیله مکانیکی رایج است که سرعت چرخش موتور را در شرایط کاری مختلف تغییر می دهد. طرح این چرخ اولین بار توسط یکی از مهندسان جنوب اسپانیا، اندلس، جنوب غربی اروپا به نام ابن باسل در کتاب الفلهه مطرح شد. او از چرخ طیار در چرخ زنجیر و پمپ آب چاه استفاده کرد. بر اساس نوشته های لین تاون سندوایت، مورخ معاصر، این موضوع تایید شده است. مشابه همان چرخ این هنرمند آلمانی، پرس باتر Theo Philos در خودروهای مختلف استفاده شده است.

فلایویل یک وسیله مکانیکی با اینرسی بالا است که از انرژی حرکتی برای ذخیره آن استفاده می کند. پایداری فلایویل در تغییرات سرعت چرخشی به ثابت و یکنواخت نگه داشتن چرخش کمک می کند. این زمانی اتفاق می افتد که گشتاور و تغییر قدرت در منبع تولید کننده (موتور) رخ می دهد.

اخیراً فلایویل موضوع تحقیقات زیادی برای ذخیره انرژی در خودرو بوده است. فلایویل می تواند برای تولید نیروی زیادی به صورت ضربانی در برخی خودروها استفاده شود. فلایویل موتورهای کوچک می تواند به عنوان منبع تغذیه بین فازهای کاری موتور استفاده شود، زمانی که هیچ کاری در موتور انجام نمی شود.

میل لنگ یک میله غیر یکنواخت است که ستون فقرات موتور را تشکیل می دهد. وظیفه اصلی میل لنگ تبدیل حرکت خطی به حرکت چرخشی است. هنگامی که پیستون در محفظه سیلندر بالا و پایین می رود، حرکت خطی خود را از طریق شاتون به میل لنگ منتقل می کند. میل لنگ نیز با حرکت حول محور خود، حرکت خطی پیستون را به حرکت دورانی تبدیل می کند. تمام مکانیزم های موتور متحرک نیروی خود را به طور مستقیم یا غیر مستقیم از میل لنگ دریافت می کنند. علاوه بر نگه داشتن و حمایت از میل لنگ، میل لنگ امکان چرخش میل لنگ را در داخل هاب های آن که همگی در یک جهت قرار دارند، می دهد. در اکثر موتورها میل لنگ یا بلوک سیلندر یا بدنه اصلی موتور به صورت یک تکه ریخته گری می شود.

هر میل لنگ دارای تعدادی تکیه گاه ثابت یا (انگشت) و تعدادی میل لنگ متحرک یا انگشتان متحرک است. البته تعداد لنگ های متحرک در موتورهای خطی متناسب با تعداد سیلندرهای موتور است در حالی که در موتورهای V برای هر میل لنگ متحرک دو شاتون وجود دارد. بسته می شود. تعداد میل لنگ ثابت بستگی به طول میل لنگ دارد، هر چه طول آن بیشتر باشد، تعداد ثابت ها بیشتر می شود و به طور کلی افزایش تعداد ثابت ها در میل لنگ موتور منجر به کاهش بار و فشار می شود. در نتیجه تنش ها و ارتعاشات روی موتور وارد می شود. میل لنگ به سمت پایین تنظیم شده و موتور نرم و روان کار می کند.

ضربه هایی که به میل لنگ وارد می شود و نوسان پیچشی در آن ایجاد می کند. هنگامی که پیستون در حین احتراق به نقطه مرده پایین حرکت می کند، نیروی وارد شده به میل لنگ بیش از یک تن است. این نیروها تمایل دارند میل لنگ را در جهت چرخش بچرخانند، یعنی حرکت این میل لنگ از سایر قسمت های میل لنگ جلوتر است، لحظه ای بعد نیرو از میل لنگ خارج شده و میل لنگ به سمت مخالف میل می کند. جهت و می خواهد به موقعیت اولیه خود نسبت به سایر قسمت های میل لنگ بازگردد. این پیچش در جهت مخالف که هر بار در میل لنگ اتفاق می افتد، یک حرکت نوسانی در میل لنگ ایجاد می کند.

اگر این نوسان پیچشی در قیمت خرید لوازم یدکی چانگان دیجی کار شاپ کنترل نشود، این نوسانات می توانند در یک سیکل خاص تشدید شوند و باعث شکستن میل لنگ شوند. برای کنترل نوسانات پیچشی از دستگاهی به نام نوسان ساز یا دستگاه تعادل پیچشی میل لنگ استفاده می شود که عموماً در جلوی میل لنگ نصب می شود و شامل محور پروانه می شود.

فلایویل چیست؟

در انتهای میل لنگ فلایویل قرار دارد که به آن فلایویل یا فلایویل نیز می گویند، وزنه سنگینی است که تاثیر زیادی روی موتور می گذارد. عملیات زیر به عهده Flyville است:

در حین احتراق، هنگامی که پیستون از نقطه مرگ بالا به نقطه مرگ پایین حرکت می کند، ضربه را متوقف می کند و لرزش موتور را از بین می برد.

چون توانی که پیستون به میل لنگ می دهد یکنواخت نیست باعث افزایش یا کاهش سرعت میل لنگ می شود. اینرسی فلایویل تمایل دارد آن را با سرعت ثابت به حرکت درآورد، بنابراین چرخ طیار زمانی که میل لنگ تمایل به افزایش سرعت دارد، قدرت را می گیرد و زمانی که تمایل به کاهش سرعت دارد، آن را آزاد می کند. این عمل ضربه پیستون را خنثی می کند و از شکستن و پیچش میل لنگ جلوگیری می کند. اندازه و وزن فلایویل با تعداد سیلندرها نسبت معکوس دارد، برای مثال چرخ فلایویل یک ماشین چهار سیلندر بزرگتر و سنگین تر از فلایویل یک ماشین هشت سیلندر است.

نیروی انفجاری را در خود ذخیره می کند و به میل لنگ کمک می کند تا سه عملیات زیر را انجام دهد.

در سطح بیرونی (محیط میل لنگ) چرخ دنده های مخصوصی تعبیه شده است که برای چرخاندن موتور توسط دستگاه استارت برقی و چرخاندن میل لنگ هنگام راه اندازی و استارت موتور استفاده می شود.

و- فلایویل یکی از قطعات دستگاه انتقال نیرو است و نیروی موتور به وسیله کلاچ از این قسمت به گیربکس منتقل می شود. فلایویل توسط پیچ به صفحه دایره ای شکل در انتهای میل لنگ متصل می شود و به عنوان فلنج پایینی میل لنگ شناخته می شود. در مرکز دایره فلنج سوراخی وجود دارد که به عنوان تکیه گاه محور ورودی گیربکس استفاده می شود و برای جلوگیری از اصطکاک داخل سوراخ از یک یاتاقان آستین یا سوزنی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *