خانه💥 / دسته اصلی / راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل + جزئیات کامل و عکس

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل + جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل + جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

در اینبخش راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت رابه همراه نکات مفید و مهمی در مورد خرید گوشی موبایل مرور می کنیم. بیشتر مردم ترجیح می دهند بجای خرید موبایل های رده اول با قیمت های نجومی، یک گوشی میان رده با قیمت ارزان تهیه کنند، امروزه گوشی های میان رده نیز می توانند تعداد زیادی از احتیاجات مشتریان را برآورده نمایند، در ادامه از ۰ تا ۱۰۰ بـه بررسی این موضوع می‌پردازیم.

روزی روزگاری گوشی‌های پایین‌رده از هیچ‌گونه ویژگی قابل توجهی بهره نمی برند و تجربه‌ی کاربری خیلی بدی را رقم می‌زدند. اما حالا، کاربران می توانند یک گوشی بسیار ارزان‌قیمت را خریداری کنند و انتظار تجربه‌ی کاربری نسبتاً خوبی را هم داشته باشند. البته چنین گوشی‌هایی از حافظه داخلی چندان زیادی بهره نمیبرند یا دوربین آن‌ها هم چندان حرفه‌ای نیست، ولی در بیشتر مواقع میتوانند فراتر از انتظارات کاربران عمل کنند.

عملکرد

گوشی‌های پایین‌رده طبق معمولً از چیپست‌های ۸ هسته‌ای بهره نمی برند و عمدتا باید بـه چیپست‌های ۴ هسته‌ای بسنده کنید. این چیپست‌ها برای استفاده‌های روزمره مانند بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی، وب‌گردی و موارد مشابه عملکرد مناسبی دارند ولی بـه‌هر حال گاهی اوقات باید انتظار هنگ کردن گوشی را هم داشته باشید.

حتی اگر با قیمت موردنظرتان موفق بـه پیدا کردن گوشی مجهز بـه چیپست هشت هسته‌ای شدید، بـه احتمال زیاد از هسته‌ های نه‌چندان نیرومند Cortex-A53 بهره می برد کـه دراین صورت، بازهم گوشی موردنظرتان توان پردازشی چندان بالایی نخواهد داشت. بهمین خاطر بعد از خرید گوشی ارزان قیمت بـه دنبال تجربه‌ی بازی‌های سنگین نباشید و بهتر اسـت انتظار خودرا در سطح بازی‌های دو بعدی و ساده نگه دارید.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

از لحاظ حافظه رم، گوشی‌های ارزان‌قیمت طبق معمولً از یک تا دو گیگابایت حافظه رم بهره می برند. اگر بودجه‌ی کافی دارید، بهتر اسـت گوشی هوشمندی را انتخاب کنید کـه حداقل از ۲ گیگابایت حافظه رم بهره می برد تا هنگام استفاده هم زمان از چند اپلیکیشن مختلف بـه مشکل خاصی برنخورید.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

البته مـا جداً توصیه می کنیم کـه اگر قصد خرید گوشی مجهز بـه ۱ گیگابایت حافظه رم را دارید، گجت مجهز بـه اندروید گو را خریداری کنید کـه نسخه‌ی سبک شده اندروید محسوب می شود و فشار کم‌تری بر حافظه رم وارد می کند. درضمن دور گوشی‌های قدیمی مجهز بـه ۵۱۲ مگابایت حافظه رم را خط بکشید زیرا هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف با مشکلات زیادی مواجه میشوید.

حافظه

گوشی‌های پایین‌رده از لحاظ حافظه داخلی هم چندان دست و دل‌باز نیستند و اگر بودجه‌ی چندان زیادی ندارید، شاید نتوانید گوشی مجهز بـه ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی را خریداری کنید. البته مـا توصیه می کنیم اگر قصد خرید گوشی ارزان قیمت دارید، موردی را انتخاب کنید کـه حداقل از ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی بهره ببرد.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

اگرهم ناچار بـه خرید یک گوشی مجهز بـه ۸ گیگابایت حافظه داخلی شدید، با خرید کارت حافظه microSD و بهره‌گیری از سرویس‌های فضای ابری مانند گوگل فوتوز می توانید همواره بخش زیادی از این حافظه را آزاد نگه دارید. سیستم‌عامل اندروید طبق معمولً ۲ تا ۳ گیگابایت از حافظه داخلی را اشغال میکند بهمین خاطر در نهایت کمتر از ۸ یا ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی نصیب شـما می شود.

درضمن مرتباً حافظه کش اپلیکیشن‌های مختلف را پاک کنید زیرا گاهی اوقات همین موارد میتوانند بخش زیادی از حافظه داخلی را پر کنند. در رابطه با کارت حافظه microSD هم باید بگوییم کـه تقریبا تمام گوشی‌های پایین‌رده از این مشخصه پشتیبانی می کنند و خوشبختانه این کارت‌های حافظه قیمت چندان زیادی ندارند.

صفحه‌ نمایش

همین ابتدای امر باید بگوییم کـه اگر قصد خرید گوشی ارزان قیمت دارید بـه دنبال نمایشگر مجهز بـه رزولوشن ۱۰۸۰p نباشید. بیشتر گوشی‌هایی کـه دراین دسته قرار میگیرند، از نمایشگرهایی با رزولوشن ۴۸۰p و ۵۴۰p بهره میبرند. البته برخی گوشی‌ها مانند شیائومی Redmi 6A از نمایشگر ۷۲۰p بهره می برند. در رابطه با اندازه‌ی صفحه‌نمایش با مشکلی مواجه نخواهید شد.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

زیرا دراین زمینه تنوع زیادی وجوددارد. البته باید خاطرنشان کنیم کـه با بزرگتر شدن اندازه نمایشگر، اهمیت رزولوشن هم افزایش می یابد. نمایشگرهای AMOLED قیمت بالایی دارند و طبق معمولً دراین دسته از گوشی‌ها بکار گرفته نمیشوند. بهمین خاطر بیشتر گوشی‌های ارزان‌قیمت از نمایشگر LCD بهره می برند و انتظار خودرا با توجه بـه این واقعیت تطبیق دهید.

دوربین

هرچند دوربین‌های دوگانه دیگر مختص بـه گوشی‌های پرچم‌دار نیستند، اما در میان گوشی‌های ارزان‌قیمت هم طبق معمولً حضور چندانی ندارند. اگرهم دریک گوشی ارزان‌قیمت شاهد دوربین دوگانه‌ای باشید، بـه احتمال زیاد دوربین ثانوی از کیفیت VGA یا سنسور ۲ مگاپیکسلی بهره میبرد. با توجه بـه این موضوع، اگر قصد خرید گوشی ارزان قیمت دارید باید انتظار یک دوربین اصلی ۵ تا ۱۳ مگاپیکسلی را داشته باشید.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

این دوربین‌ها در مقایسه با رقبای گران‌قیمت خود کیفیت خیلی خوبی ندارند کـه این موضوع بیشتر از هر چیزی بـه کوچک و بی‌کیفیت بودن سنسور آن‌ها و توانایی پایین در زمینه‌ی دریافت نور برمی‌گردد. علاوه بر موارد ذکر شده، باید خاطرنشان کنیم کـه ۹۹ درصد از این گوشی‌ها فاقد لرزش‌گیر اپتیکال دوربین هستند. لرزشگیرهای اپتیکال بـه شاتر دوربین اجازه میدهد کـه برای مدت بیشتری باز بماند.

کـه در نهایت منجر بـه شفاف‌تر شدن ودر کل التیام کیفیت عکس میشود. هم چنین این لرزشگیرها در هنگام فیلم‌برداری هم مثمر ثمر واقع میشوند. باوجود این فقدان‌ها، دوربین موجود دراین گوشی‌ها از پس گرفتن عکس‌های معمولی برمی‌آیند. فقط باید انتظار ویدیوهای پر از لرزش، عکس‌هایی باکیفیت پایینتر بـه‌خصوص در محیط‌های نسبتا تاریک را داشته باشید.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

از لحاظ دوربین سلفی هم این گوشی‌ها طبق معمولً از سنسورهای ۲ تا ۸ مگاپیکسلی بهره میبرند. مانند دوربین‌های اصلی، دوربین سلفی این گوشی‌ها هم از سنسورهای چندان مناسبی بهره نمیبرند و بهمین خاطر در محیط‌هایی کـه نور خیلی خوبی وجود ندارد، طبق معمولً عکس‌های سلفی ناامیدکننده‌ای ثبت میشود. درضمن بهتر اسـت انتظار قابلیت پرتره را هم نداشته باشید زیرا این مشخصه عمدتا در گوشی‌های گران‌تر وجوددارد.

عمر باتری

روی هم رفته، گوشی‌های پایین‌رده از باتری‌های ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بهره میبرند. بدلیل رزولوشن پایین نمایشگر این گوشی‌ها و کم‌مصرف بودن تراشه‌ها، طبق معمولً باتری این گجت‌ها حدود یک روز دوام می‌آورند.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

البته عده ای از گوشی‌های پایین‌رده، مانند نوکیا ۲، از باتری‌های ۴۰۰۰ یا حتی ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بهره میبرند. چنین ظرفیت‌هایی استثناء هستند ولی در کل باید بگوییم کـه اگر باتری گوشی پایین‌رده شـما بیش از ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت ظرفیت دارد، میتوانید انتظار عمر دو روزه آنرا داشته باشید.

دیگر ویژگی‌ها

خرید گوشی ارزان قیمت بـه معنای این اسـت کـه ویژگی‌های ابتدایی نصیب شـما میشود؛ بهمین خاطر مواردی مانند پشتیبانی از شارژ بی‌سیم، بهره‌گیری از پورت USB-C یا مقاومت در برابر آب، انتظاراتی غیرمنطقی محسوب میشوند.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

البته عده ای از این گوشی‌ها از استاندارد بلوتوث ۵.۰ و حسگر اثر انگشت بهره میبرند کـه چنین مواردی همه ی‌گیر نیست و منجر بـه شاخص‌تر شدن این گوشی‌ها میشود.

و در ادامه مشخصه هایی مفید برای خرید گوشی جدید

برای خرید گوشی جدید چـه مشخصه‌هایی برای شـما اهمیت دارد؟ اندروید یا iOS؟ تراشه اصلی؟ اندازه و رزولوشن نمایشگر؟ تعداد دوربین؟ احتمالاً قبل از خرید گوشی ، بـه این موارد و تعداد زیادی از مشخصه‌های دیگر، توجه نشان می دهید. اما دراین میان طبق معمولً مشخصه‌هایی نادیده گرفته می شوند.

مودم و آنتن‌ ها

یکی از ابتدایی‌ترین وظایف گوشی‌های هوشمند، امکان تماس و اتصال بـه اینترنت اسـت ولی همه ی آن‌ها از این لحاظ وضعیت یکسانی ندارند. مودم موجود در گوشی وظیفه‌ی مدیریت اطلاعات بی‌سیم را بر عهده دارد و با توجه بـه افزایش سرعت اینترنت، اهمیت اینبخش از گوشی هم رو افزایش اسـت. نوع مودم حداکثر سرعت دانلود و آپلود وای‌فای و اینترنت موبایل را مشخص میکند.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

بهترین مودم‌ها، انرژی کمتری مصرف میکنند کـه موجب التیام عمر باتری گوشی می شود. در زمینه‌ی آنتن‌ها، گوشی‌های هوشمند در دو گروه ۴×۴ MIMO و ۲×۲ MIMO قرار میگیرند. گوشی‌هایی کـه از فناوری نخست پشتیبانی می کنند، مجهز بـه ۴ آنتن هستند کـه این یعنی ۴ مسیر برای دریافت و خروج وجوددارد ولی گوشی‌های مربوط بـه دسته دوم، از دو آنتن بهره می برند.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

یکی از تفاوت‌های آیفون XR کـه از دو آنتن بهره میبرد و آیفون XS و XS مکس کـه از ۴ آنتن بهره میبرند، در همین بخش اسـت. تعداد آنتن بیشتر بـه معنای سرعت بهتر و سیگنال قوی تر اسـت. البته زمانی این مشخصه مثمر ثمر واقع می شود کـه شبکه موردنظر هم از چنین فناوری‌ای پشتیبانی کند. همانند گوشی‌های ۵G کـه اگر در منطقه‌ی موردنظر قرار نداشته باشید، نمی‌ توانید از مزایای اینترنت ۵G بهره‌مند شوید.

متأسفانه، مقایسه‌ی مودم‌ها کار چندان ساده‌ای نیست. شرکت‌های فعال دراین زمینه مانند اینتل، کوالکام، مدیاتک و دیگر شرکت‌ها، طبق معمولً جزئیات چندانی را در رابطه با مودم‌های خود منتشر نمیکنند. با این حال، بهتر اسـت بـه مدل مودم موجود در گوشی خود و تعداد آنتن‌های آن توجه کنید زیرا همین تفاوت‌های بـه ظاهر ساده می تواند در کیفیت استفاده روزمره از گوشی‌ها تأثیرگذار باشد.

استاندارد IP

استاندارد IP یا درجه حفاظت، یک استاندارد بین‌ المللی برای تعیین مقاومت تجهیزات الکترونیکی در مقابل نفوذ گردوغبار و آب اسـت. سیستم درجه‌بندی IP از دو شماره تشکیل شده کـه شماره اول سطح حفاظت در برابر ذرات خارجی «گردوغبار» نشان می دهد. در رابطه با گوشی‌های هوشمند، این شماره بین ۰ تا ۶ اسـت کـه شماره ۰ بـه معنای عدم هیچ‌گونه مقاومت در برابر چنین ذراتی اسـت.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

و شماره ۶ نشان می دهد کـه هیچ ذره خارجی نمیتواند بـه داخل گوشی نفوذ کند. دومین شماره، مقاومت در برابر آب «و نه مایعات دیگر» را نشان میدهد. شماره آن هم بین ۰ «عدم مقاومت» تا ۸ «غوطه‌وری مداوم در آب» اسـت. در کل برای گوشی‌های هوشمند، استاندارد IP68 یک استاندارد طلایی محسوب می شود. البته شرکت‌های سازنده طبق معمولً تفسیر خودرا از شماره ۸ موجود در IP68 ارائه می دهند.

بـه‌عنوان مثال، در رابطه با گوشی‌های مختلف باید ببینید کـه گجت مذکور در چـه عمقی و تا چـه زمانی می تواند در برابر نفوذ آب مقاومت کند. بـه‌عنوان مثال، پیکسل ۳ تا عمق ۱.۵ متری و حداکثر بـه مدت ۳۰ دقیقه میتواند چنین مقاومتی را داشته باشد. شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند هیچ اجباری برای مشخص کردن درجه‌بندی IP گوشی خود ندارند ولی خوشبختانه تعداد زیادی از آن‌ها چنین کاری را انجام میدهند.

سرعت شارژ گوشی

اگر از جمله افرادی هستید کـه گوشی خودرا شبانه بـه شارژر وصل می کنید تا بعد از بیدار شدن باتری گوشی شـما بـه‌طور کامل شارژ باشد، پس احتمالاً موضوع سرعت شارژ گوشی اهمیت چندانی برای شـما ندارد. اما افرادی کـه مرتباً در مکان‌های مختلف میخواهند گوشی خودرا شارژ کنند و برای اینکار زمان زیادی ندارند، این مشخصه بسیار حائز اهمیت اسـت و قبل از خرید گوشی جدید بهتر اسـت بـه آن توجه کنید.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

سرعت شارژ شدن گوشی بخود گوشی و شارژر موردنظر بستگی دارد. برای اینکار، بـه گوشی هوشمندی نیاز دارید کـه از فناوری شارژ سریع پشتیبانی کند و باید از یک شارژر استفاده کنید کـه از توان موردنظر بهره ببرد. برای این‌کـه از توان شارژر گوشی خود خبردار شوید، بهتر اسـت بـه توان خروجی آن نگاهی بیندازید کـه با واحد «وات» اندازه‌گیری می شود.

این شماره، حاصل‌ضرب شدت جریان خروجی و ولتاژ خروجی شارژر مذکور اسـت. تعداد زیادی از سازندگان، طبق معمولً از استانداردهای انحصاری برای این موضوع بهره میبرند کـه تفاوت‌هایی با یک دیگر دارند. در نهایت باید بگوییم کـه اگر از شارژر یک کارخانه ناشناخته استفاده نمیکنید، احتمال این‌کـه گوشی شـما بدلیل استفاده از شارژر بسیار قدرتمندتر از حد انتظار منفجر شود بسیار پایین اسـت.

بخش هوش مصنوعی

اگر اهل پیگیری خبر هـای تکنولوژی و گوشی‌های عرضه شده درسال ۲۰۱۸ باشید، احتمالاً بـه کلیدواژه «موتور هوش مصنوعی» یا «موتور عصبی» برخورده‌اید کـه بـه بخشی از تراشه گفته می شود کـه محاسبات مربوط بـه هوش مصنوعی را انجام می دهد. هرکدام از شرکت‌ها بـه نحو خاصی اینبخش از تراشه را طراحی می کنند ولی وظیفه نهایی آن‌ها انجام محاسبات مربوط بـه هوش مصنوعی اسـت.

همانند پردازنده‌های گرافیکی کـه محاسبات مربوط بـه بخش‌های گرافیکی گوشی‌ها را انجام میدهند. یکی از مثال‌های بارز برای کاربرد این چیپ‌ها، در رابطه با تشخیص عکسهای اسـت؛ این‌کـه مثلا گوشی بتواند محتوای یک عکس را تشخیص بدهد تا قادر بـه اعمال ویرایش‌های موردنظر خود باشد. تقریبا تمام تراشه‌های بالارده از یک بخش اختصاصی برای انجام پردازش‌های مربوط بـه هوش مصنوعی بهره میبرند.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

و هرکدام ازآن‌ها از اینبخش تحت عنوان خاصی یاد می کنند. بـه‌عنوان مثال، تراشه A12 Bionic کـه در آیفون‌های ۲۰۱۸ تعبیه شده، از یک «موتور عصبی» بهره می برد. یکیدیگر از حوزه‌هایی کـه این چیپ‌ها میتوانند مثمر ثمر واقع شوند، در زمینه واقعیت افزوده و سرعت و روان بودن چنین اپلیکیشن‌هایی اسـت.

کلام پایانی:

اگر چـه مقایسه‌ی بین انواع موتورهای هوش مصنوعی کار چندان ساده‌ای نیست، ولی همواره توصیه می شود گوشی هوشمندی را خریداری کنید کـه از جدید ترین چیپ مربوط بـه این موضوع بهره ببرد. زیرا روزبه‌روز بـه تعداد اپلیکیشن‌های مبتنی بر این مشخصه افزوده میشود و اگر می خواهید حداقل دو تا سه سال از گوشی خود استفاده کنید، بهتر اسـت قبل از خرید گوشی بـه این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید.

و در آخر نیز نبایدهای مهم هنگام خرید گوشی جدید

مـا نمیتوانیم بشما بگوییم کدام مدل گوشی را بخرید؛ زیرا هر کدام از افراد خواسته‌ها و نیازهای متفاوتی دارند. اما دراین پست بـه مواردی اشاره می کنیم کـه بهتر اسـت هنگام خرید گوشی موبایل انجام ندهید. با پرهیز از این موارد نه‌ تنها انتخاب‌های تان را محدود میکنید، بلکه در تعداد زیادی از دام‌های معمول چنین خریدهایی هم نمی‌افتید.

برای خرید گوشی بیش‌ازحد خرج نکنید

بـه هیچ وجه برای خریدن یک گوشی بیشتر از استطاعت مالی خود خرج نکنید. قبل از این‌کـه بخواهید دنبال گوشی جدیدی بگردید، حتماً سقفی را برای بودجه‌ی این خرید مشخص کنید. مشخص کردن یک بودجه شاید کار چندان خوشایندی نباشد، اما یک مزیت بسیار مهم دارد؛ چنین کاری بشما کمک می کند کـه انتخاب‌هایتان را محدود کنید.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

اگر بـه‌طور مثال فقط یک میلیون تومان پول دارید، پس دیگر بـه دنبال مدل‌های گران‌قیمت‌تر نمیروید و تمرکزتان را روی گوشی‌هایی در همین محدوده‌ی قیمت قرار میدهید. همه ی‌ی مـا میدانیم کـه گوشی‌های هوشمند، گجت‌های بسیار جذابی هستند. همه ی‌ی مـا دوست داریم کـه گران‌ترین و بهترین آن‌ها را بخریم تا از جدید ترین مشخصه‌ها بهره ببریم. اما در زندگی اولویت‌ها و موارد مهم‌تر دیگری هم وجوددارد.

نسبت بـه برند تعصب نداشته باشید

یکیدیگر از اشتباهات هنگام خرید گوشی جدید، تعصب نسبت بـه برندها اسـت. این یعنی شـما فقط گوشی‌های برندهای خاصی را مد نظر قرار می دهید و برندهای کمتر شناخته‌شده را نادیده می گیرید. عده ای از شرکت‌های کوچک‌تر گوشی‌هایی را ارائه میدهند کـه نه‌تنها در مقابل گوشی‌های شرکت‌های بزرگ کم نمی‌آورند، بلکه از قیمت بسیار مناسب‌تری هم بهره می برند.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

وقتی می خواهید گوشی جدید بخرید، با ذهن باز بـه بازار نگاه کنید. فکر نکنید کـه هرچه شرکت بزرگ تر باشد، محصولات آن بهتر اسـت؛ زیرا در حال حاضر شرکت‌های کوچک هم گجت‌های فوق‌العاده‌ای را روانه‌ی بازار می کنند. البته مـا نمیگوییم کـه بـه‌طورکلی محصولات شرکت‌های بزرگی مانند سامسونگ، ال‌جی و دیگر شرکت‌ها را نخرید.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

بلکه حرف مـا این اسـت کـه در بیشتر موارد قیمت بالاتر این گوشی‌ها بـه‌دلیل نام شرکت سازنده‌ی آن‌ها اسـت. اگر یکی از گوشی‌های شرکت‌های کم‌آوازه‌تری مانند شیائومی یا هواوی مورد پسند شـما قرار گرفت، دلیلی برای نخریدن آن وجود ندارد و لازم نیست برای چنین خریدی ترس بـه دل خود راه دهید.

مشخص کردن اولویت‌ ها از یادتان نرود

اگر قصد خرید گوشی جدید را دارید، تکلیف‌تان رابا خودتان روشن کنید. ببینید چـه مشخصه‌هایی برای شـما اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا اگر اینکار را نکنید، انتخاب گوشی بـه یک کار بسیار سخت بدل میشود. یک برگ کاغذ بردارید و مشخصه‌هایی را روی آن بنویسید کـه برای شـما اهمیت بسیار زیادی دارند. بـه‌طور مثال دوربین عالی، باتری بزرگ، شارژ بی‌سیم، حافظه‌ی قابل افزایش و نمایشگر کم‌حاشیه.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

با مشخص کردن اولویت‌ها، انتخاب‌ها محدودتر و کار شـما آسان‌تر میشود. با انجام چنین کاری انتخاب بین گوشی‌های مشابه هم بکار آسان‌تری تبدیل میشود. مثلا فرض کنید کـه دو گوشی ال‌جی G6 و گلکسی اس ۸ بـه فینال انتخاب‌های شـما راه پیداکرده‌اند. اگر اولویت‌های شـما باتری بزرگ تر باشد، میتوان گفت کـه G6 انتخاب بهتری بـه‌حساب می آید. این گوشی در مقایسه با گلکسی اس ۸:

باتری بزرگ‌تری دارد «۳۳۰۰ در برابر ۳۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت». اما اگر سرعت عملکرد گوشی در اولویت اول شـما قرار دارد، پس انتخاب گلکسی اس ۸ منطقی‌تر محسوب میشود زیرا از تراشه‌ی بهتر و سریع‌تری استفاده می کند «اسنپ‌دراگون ۸۳۵ در برابر ۸۲۱». این را هم درنظر داشته باشید کـه بودجه‌ی هیچ‌کدام از مـا نامحدود نیست و برای همین شاید در جاهایی باید کوتاه بیاییم.

گوشی‌ های قدیمی‌تر را نادیده نگیرید

یکیدیگر از اشتباهات رایج هنگام خرید گوشی جدید، نادیده گرفتن گوشی‌های قدیمی‌تر اسـت. شاید گوشی هوشمندی کـه سال قبل عرضه شده اسـت، از مشخصه‌های مورد نظر شـما بهره ببرد. علاوه بر این، قیمت چنین گوشی‌هایی طبق معمول از گوشی‌های جدید پایینتر اسـت. جدید ترین گوشی‌های هوشمند طبق معمول تفاوت فاحشی با گوشی‌های نسل قبل خود ندارند.

راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل

در بعضی موارد، در گوشی‌های جدید میتوانید تغییراتی را درزمینه‌ی طراحی مشاهده کنید «کـه الزاماً همیشه هم خوب نیستند» و ازلحاظ عملکرد هم تا حدی التیام پیدا میکنند. اگر خرید جدید ترین گوشی موجود در بازار برای شـما اهمیتی ندارد، با خرید گوشی هوشمند کمی قدیمی‌تر، می توانید صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها داشته باشید. البته هر نوع ارزانی هم بی‌دلیل نیست.

برای مثال خرید گوشی گلکسی اس ۷ اج یعنی دست‌تان بـه طراحی کم‌حاشیه، نمایشگر با نسبت ۱۸:۹ و دوربین سلفی عالی اس ۸ نمیرسد. تمام اینها در نهایت بـه اولویت‌های شـما ارتباط دارد. بهمین خاطر اگر قصد خرید یک گوشی هوشمند جدید را دارید، حتماً نگاهی بـه گوشی‌های قدیمی‌تر هم بیندازید. برای بررسی گوشی‌های قدیمی‌تر، مشخصه‌های آن رابا گوشی‌های جدیدتر مقایسه کنید.

نوشته راهنمای خرید گوشی ارزان قیمت + بایدها و نبایدهای خرید موبایل اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *