خانه💥 / دسته اصلی / دلیل برفک زدن یخچال و راه های جلوگیری از آن + جزئیات کامل و عکس

دلیل برفک زدن یخچال و راه های جلوگیری از آن + جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد دلیل برفک زدن یخچال و راه های جلوگیری از آن + جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.برفک زدن یخچال مسئله ای است که هر فردی در دراز مدت با آن رو به رو می شود اما در برخی از یخچال ها این برفک زدن زود به زود و با حجم زیادی دیده می شود که نه تنها موجب خراب شدن یخچالی می شود به مواد غذایی نیز آسیب می زند. حال باید دید که دلیل برفک زدن یخچال چیست و چگونه می توان از این امر جلوگیری کرد تا یخچال دچار آسیب نشود.

چرا یخچال برفک می زند

دلیل برفک زدن یخچال چیست؟

یکی از دلایل اصلی برفک زدن در یخچال خراب بودن لاستیک های محافظتی در اطراف در یخچال و در فریز است که در صورتی که مشکل از این نوارها باشد شما می توانید به راحتی و هزینه ای کم این لاستیک های محافظتی را تعویض کنید. همچنین نحوه استفاده نادرست از یخچال موجب خراب شدن و برفک زدن آن می شود بنابراین با مراقبت بیشتر از یخچالی می توانید طول عمر آن را افزایش دهید.

راه های کاهش برفک یخچال مراقبت از یخچال:

یک دلیل برفک زدن یخچال می تواند تمیز نکردن طولانی مدت یخچال باشد بنابراین با دیدن برفک آن را پاک کنید تا از بیشتر شدن برفک های جلوگیری کنید و مانع پر مصرف تر شدن انرژی یخچال شوید.برای این کار لازم است یخچال را از برق بکشید تا برفک ها خود آب شوند.

دلیل برفک زدن یخچال و حل آن

برای پاک کردن برفک یخچال از اشیا نوک تیز استفاده نکنید این کار موجب می شود تا آسیب زیادی به سطح فریزی یخچال خود وارد کنید.

کی دلیل برفک زدن یخچال می تواند قرار دادن یخچال در کنار گاز غذا پزی باشد که با تولید گرما می تواند به یخچال شما آسیب وارد کند.بنابراین یخچال را ذر کنار لوازمی که از خود تولید گرما می کنند قرار ندهید.

یخچال را در سطحی صاف قرار دهید تا گاز یخچال به خوبی در سطح های مختلف آن پراکنده شود همچنین از قرار دادن غذای بسیار گرم در یخچال خودداری کنید.

باز گذاشتن بیش از حد یخچال یکی از علت هایی است که به مرور زمان موجب می شود تا گاز یخچال از بین برود و دچار برفک شود.

The post دلیل برفک زدن یخچال و راه های جلوگیری از آن appeared first on آرگا.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *