در ترکیه و آنکارار از کجاها بازدید کنیم؟

در ترکیه و آنکارار از کجاها بازدید کنیم؟

آنکارا پایتخت کشور ترکیه محسوب می شود و پس از استانبول دومین شهر بزرگ این کشور است. بناهای تاریخی و توریستی بسیار زیادی در این شهر قرار گرفته است که بیشتر کسانی که به وسیله تور به شهر آنکارا سفر می کنند می توانند از راهنمای تورشان درخواست کنند که علاوه بر بازدید از آن ها توضیحاتی هم در مورد تاریخ هر کدام بدهد، البته کسانی نیز هستند که خودشان زحمت گردشگری را قبول می کنند و فقط با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در شهر مقصد اقدام به سفر می کنند که هر دو حالت می تواند تجربه های بسیار خوبی را برای مسافران به همراه داشته باشد. آنکارا را می توانید در یک سفر یک روزه به صورت کامل بازدید کنید و اگر هم خواستید اقامت طولانی مدت داشته باشید این شهر گزینه مناسبی می تواند باشد. علت اینکه می توانید در یک سفر یک روزه اکثر جاذبه های آنکارا را ببینید، اندک بودن جاذبه ها نیست بلکه بیشتر مکان های تاریخی در فاصله ۵ دقیقه ای از یکدیگر قرار دارند. در این مطلب به معرفی برخی از جاذبه های این شهر می پردازیم.

دریاچه موگان

تور ترکیه و دریاچه موگان دریاچه بسیار کوچکی در قسمت جنوب شهر گل باشی است، شهر گل باشی در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب آنکارا قرار گرفته است و به علت زیبایی بی نظیریش به یک مکان توریستی و پرطرفدار برای پیک نیک مبدل شده است. این دریاچه دارای ۶۱/۵ کیلومتر مربع مساحت است و یک بزرگراه در امتداد ساحل شرقی آن درست شده و همچنین متوسط عمق دریاچه به ۵ متر می رسد. در امتداد ساحل این دریاچه رستوران ها و مکان های کمپینگ و ماهی گیری بنا شده اند. صید خرچنگ در این دریاچه بسیار رواج دارد. در سال ۲۰۰۱ میلادی مکان تفریحی به نام پارک موگان به مساحت ۶۰۱۸۷۹ متر مربع در ساحل غربی دریاچه ساخته شد و ۲۰۳۶۵۰ متر مربع از آن جهت حفاظت از پرندگان آبزی در حال منقرض شدن انتخاب شد. دریاچه مورگان از جمله جاذبه های گردشگری شهر آنکارا به شمار می رود که شما با طبیعت در کشور ترکیه سرو کار دارید.

قلعه آنکارا

به گزارش سفر باتو ، این قلعه بر روی تپه ای در محله اولوس قرار گرفته است و چشم انداز بسیار خوبی را از شهر آنکارا برای شما فراهم خواهد آورد. قلعه آنکارا ارگ قرون وسطایی است که بیشتر از هزار سال پیشینه دارد. ورودی اصلی قلعه در نزدیکی برج ساعت قرار گرفته است. قلعه آنکارا از چند بنای تاریخی تشکیل شده است که در بعضی از آنها فروشگاه های صنایع دستی، کافه، رستوران و گالری هایی درست شده است. با بالا رفتن از پله ها و رسیدن به بالای دیوراهای قلعه می توانید یک منظره پانوراما نسبت به شهر آنکارا ببینید. قلعه آنکارا از مشهور ترین جاذبه های گردشگری شهر آنکارا به شمار می رود.

عبادتگاه آگوستوس

این پرستشگاه که در کنار مسجد حاجی بایرام واقع شده است، در قرن یکم میلادی بنا شده است. سالم ترین سنگ نوشته بر جای مانده از شرح حال زندگی و جنگ های آگوستوس نخستین امپراطور روم که به دست خود وی نوشته شده ، بر روی دیوارهای این معبد حکاکی شده است.

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

در این آکواریوم بزرگ و زیبا انواع جانوران دریایی، ماهی ها، کوسه ها، لاک پشت ها، اسب های دریایی، خارتنان و گیاهان دریایی در یک تونل بزرگ به نمایش درآمده اند. ورودی این پارک ۱۵ لیره است و مرکز خرید و فوت کورت بزرگی در ساختمان آن قرار دارد.

موزه جنگ استقلال

این موزه در میدان اولوس قرار دارد و نخستین نشست بزرگ ملی کشور ترکیه در آنجا برگزار شده و تمامی حادثه های جنگ استقلال ترکیه در سال های ۱۹۲۲تا۱۹۲۱ با استفاده از عکس و مجسمه ها به نمایش عموم درآمده است. مجسمه مومیایی رئیس جمهور های پیشین ترکیه هم در این موزه به چشم می خورند. این موزه به عنوان یکی از تاثیر گذارترین جاذبه های گردشگری شهر آنکارا شناخته می شود.

موزه تمدن آناتولی در آنکارا

از دیگر دیدنی های گردشگری شهر آنکارا می توانیم به موزه تمدن آناتولی اشاره کنیم که در آن آثار هنری بر جای مانده از تمدن آناتولی را به نمایش کشیده است. قدیمی ترین اثر هنری این موزه به دوره پالئولیتیک باز می گردد. موزه تمدن آناتولی که مهمترین و بزرگ ترین موزه کشور ترکیه به شمار می رود، در سال ۲۰۰۲ میلادی به عنوان بهترین موزه اروپا انتخاب شد. این موزه به دو ساختمان تقسیم بندی می شود که هریک دوره ای خاص از تمدن عثمانی ها را به نمایش گذاشته است. ورودی موزه ۱۵ لیره و از نوامبر ۲۰۱۲ قسمتی از موزه برای بازسازی تعطیل شده است.

موزه هوانوردی شهر آنکارا

این موزه در محله اتیمسگات قرار گرفته است و آثار هنری، اشیا صنعت هواپیمایی، موشک ها و تعدادی هواپیمای میگ مربوط به جنگ جهانی دوم را به نشان می دهد. ورودی این موزه ۵ لیره است و از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ عصر باز است.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.