خانه💥 / دسته اصلی / اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی + جزئیات کامل و عکس

اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی + جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد همه چیز درباره اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی + جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه

دختران مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه ( ADHD) اغلب اختلالات رفتاری مختلط دارند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس اطلاعاتی را درباره تقریبا ۲۰۰۰ دختر که عمدتا در سن ۸ تا ۱۳ سالگی با اختلال بیش فعالی – نقص توجه (ADHD) و بدون این اختلال ( ADHD ) مورد مطالعه قرار گرفته، در تجزیه و تحلیل متون ۱۸ مطالعات مورد بررسی قرار داده اند تا خلاصه ای از میزان هماهنگی درونی و بیرونی روانپزشکی ( فوق تخصص اعصاب و روان کودک و نوجوان )در جمعیت را بدست اورند.

محققان ادبیات منتشر شده را برای تجزیه و تحلیل خود با استفاده از موتورهای PubMed و Google Scholar کشف کردند.

اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی - نقص توجه ( مرکز تخصصی نوروفیدبک آلومینا)

محققان از ۱۸ مطالعه منتشر شده بر اساس مشخصات جمعیت شناسی مانند : سن، نژاد و قومیت و همچنین ویژگی های مطالعه مانند : منبع ارجاع و روش های تشخیصی استفاده می کردند. نویسندگان مطالعه افزودند حتی اگر کودکان مبتلا به ADHD در معرض خطر بیشتری برای سایر اختلالات روان شناختی باشند، در مورد این موضوع به طور خاص دختران بیشتر مستعد هستند.

درمان غیردارویی اختلال بیش فعالی – نقص توجه با نوروفیدبک

محققان در مقایسه با تنها ۱۴٪ از دختران بدون ADHD کشف کردند که بیش از یک سوم دختران مبتلا به اختلال اضطراب، بر اساس معیارهای اختلال اضطرابی، به عنوان درونی کردن اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی، شناخته شده اند.

محققان همچنین مشخص کردند که ۱۰٪ از دختران مبتلا به ADHD در مقایسه با ۳٪ دختران بدون ADHDبا افسردگی تشخیص داده شده اند .

محققان همچنین عوارض روانی در ارتباط با ADHD را مورد بررسی قرار دادند. کمی کمتر از نیمی از دختران مبتلا به (ADHD ) با اختلال خلقی تشخیص داده شده بودند، محققان ویژه گیهایی از جمله نشانه هایی از رفتار عصبانی، خصمانه، تحریک پذیر یا بی حوصلگی حداقل ۶ ماه است که موجب مشکلات قابل توجهی در دانشگاهی، اجتماعی و زندگی خانوادگی میشوند را عنوان کردند.

درمان اختلالات یادگیری با نوروفیدبک و توانبخشی ذهنی

فقط ۵٪ دختران بدون اختلال بیش فعالی (ADHD) با اختلال اضطراب تشخیص داده شدند. علاوه بر این، تقریبا ۱۳٪ دختران مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه (ADHD) اختلالات رفتاری را در مقایسه با کمتر از ۱٪ بدون این اختلالتایید کرده اند .

محققان اظهار داشتند که اختلال رفتاری( رفتاردرمانی تخصصی در مرکز آلومینا ) شبیه اختلال اضطرابی است، اما شامل مشکلات شدید و خشونت آمیز رفتاری مانند آتش سوزی و ایجاد صدمه به حیوانات می شود.

استیو لی، نویسنده ارشد این مطالعه توضیح داد : ما می دانستیم که دختران مبتلا به اختلال بیش فعالی -نقص توجه ( ADHD ) مشکلات بیشتری نسبت به دختران بدون این اختلال ( ADHD ) دارند، اما ما شگفت زده شدیم که اختلالات رفتاری در بالای فهرست قرار دارند نه افسردگی و اضطراب “.

این اختلالات رفتاری مانند رفتارهای پرخطر جنسی، روابط خشونت آمیز، سوء مصرف مواد و جرم و جنایت بیش از اضطراب و افسردگی، را دراختلالات شدید بزرگسالان پیش بینی می کنند “.

منبع

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

نوشته اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه ( مرکز تخصصی نوروفیدبک آلومینا) اولین بار در جایروس (بهترین پزشکان مغز و اعصاب و روان). پدیدار شد.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *