خانه💥 / دسته اصلی / روش های ساده و جادویی برای کوچک کردن شکم + جزئیات کامل و عکس

روش های ساده و جادویی برای کوچک کردن شکم + جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد روش های ساده و جادویی برای کوچک کردن شکم + جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

روش های ساده و جادویی برای کوچک کردن شکم

عجیب نیست که شکمتان را نتوانید ببینید؟ در اینجا ۱۰ روش ساده برای مسطح کردن شکمتان،به شما توصیه شده است. برای مسطح کردن شکمتان از نکات ساده ای که می توانید آنها را در زندگی روزمره تان بگنجانید گرفته تا انجام ورزشهایی در منزل،به شما توصیه شده است..

کوچک-کردن-شکم

این ده پیشنهاد را دنبال کنید و شکمتان را تخت و مسطح ببینید:

کوچک-کردن-شکم

۱٫ یک کاسه تمشک بخورید:

فیبر موجود در تمشک از یبوست که باعث بزرگ شدن شکمتان مانند یک بالون می شود جلوگیری میکند .

کوچک-کردن-شکم

۲٫ مقدار زیادی آب بنوشید:

آب فقط حجم معده را پر کرده و عاری از کالری است همچنین باعث می شود سوخت و ساز بدنتان در حرکت باشد.

کوچک-کردن-شکم

۳٫ نوشابه را از قلم بیندازید:

مطمئنا نوشابه چاق کننده نیست اما مملو از کالری است.نوشابه همچنین سطح کورتیزول( هورمون استرس که به ذخیره شدن چربی در شکمتان کمک می کند) را بالا  می برد.

کوچک-کردن-شکم

۴٫ صاف بنشینید:

قوز کردن به سمت جلو باعث بزرگ به نظر رسیدن شکمتان می شود.برای اینکه لاغر شوید ماهیچه های شکمتان را سفت و محکم کنید،شانه هایتان را به عقب ببرید،بدن خود را به سمت بالا بکشید،و پشتتان را برخلاف صندلی به سمت عقب پایین بیاورید.

کوچک-کردن-شکم

۵٫ باغبانی کنید:

خم شدن،بلند شدن،چرخیدن به شکل دادن کمرتان کمک کرده و در ساعت ۳۵۰ کالری می سوزانید.

کوچک-کردن-شکم

۶٫ رانهایتان را تکان دهید:

تکان دادن رانها به اندازه باغبانی و درخت کاری کردن کالری می سوزاند.

کوچک-کردن-شکم

۷٫ روی چمن زمین گلف تمرین کنید:

کندن گودالی برای توپهای گلف برای شما مانند یک پیاده روی می ماند.توپ را محکم بزنید و شکمتان را سفت کنید.

کوچک-کردن-شکم

۸٫ پاهایتان را بلند کنید:

عضله های قسمت بالای شکمتان را با بالا آوردن پاهایتان از سطح زمین منقبض کنید.به پشت دراز بکشید و پاهایتان را روی صندلی یا تخت تکیه دهید.آرام بچرخید،سر و شانه هایتان را بالا ببرید و پشتتان را از سطح زمین بالا بگیرید سپس آرام پایین بیاورید.این کار را ۱۰ تا ۱۲ بار ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.

۹٫ حالا عکس حالت قبلی را انجام دهید:

برای کوچک کردن شکمتان از زوایای مختلف،روی زمین به پهلو دراز بکشید و روی بازوهایتان تکیه کنید، پا بزنید(نرمش دوچرخه) و پاها و زانوهایتان را به صورت ۹۰ درجه خم کنید.ماهیچه های شکمتان را منقبض کنید و پشتتان را روی زمین فشار دهید،رانهایتان را تا ۲ الی ۴ اینچ از سطح زمین بالا ببرید.چند لحظه مکث کنید سپس پاهایتان را پایین بیاورید.این نرمش را ۱۰ الی ۱۲ بار به مدت ۲ یا ۳ بار در هفته انجام دهید.

۱۰٫ عمل انقباض را قطع کنید:

برای اینکه ماهیچه های قمست کمرتان هم کوچک شود به پشت دراز بکشید در حالی که زانوهایتان را خم کرده اید و پایتان روی زمین است.قوزک پای راستتان را روی زانوی چپتان قرار دهید و دستتان را پشت سرتان،و آرنجتان به بیرون می آید.سر و کمرتان را بالا بگیرید،بچرخید و شانه چتان را به سمت زانوی راستتان بیاورید.چند لحظه مکث کنید سپس به آرامی پایین بیاورید.این حرکت را ۱۰ الی ۱۲ بار تکرار کنید سپس با طرف بعدیتان این حرکت را امتحان کنید.این حرکت را ۲ الی ۳ بار در هفته انجام دهید.

*******************************

روش های ساده و جادویی برای کوچک کردن شکم ( سری دوم )

بزرگی شکم از آن مشکلات رایجی است که زن و مرد نمی‌شناسد؛ زن و مردهای زیادی هستند که بزرگی شکم شان به شدت آزارشان می‌دهد و در هر جا به دنبال راه‌حلی برای خلاصی از این معضل هستند، آنها هنگام خرید لباس باید مواظب باشند لباسی بخرند که این بزرگی را بپوشاند تا احساس ناراحتی کمتری کنند اما همیشه که نمی‌توان با لباس شکم را پوشاند باید فکری اساسی کرد. روش‌های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد تا بتوانید به طور اساسی این شکم آزاردهنده را از بین ببرید اما اصولی هستند که رعایت کردن آنها نه تنها هیچ ضرری ندارند بلکه با اصلاح سبک زندگی شما کاری می‌کنند که دیگر برای شکم بازگشتی نباشد .

کوچک-کردن-شکم

با آرامش غذا بخورید

بیشتر افرادی که شکم دارند دارای مشکلات گوارشی هستند. تخمیر نادرست غذای خورده شده، نوشیدنی‌های گازدار و بلعیدن هوا به معده به همراه غذا همه باعث چاقی می‌شوند البته استرس و فعالیت‌های روزانه نیز در برجسته شدن شکم موثر هستند.

توصیه می‌کنیم زمانی را با آرامش به خوردن غذا اختصاص دهید، تند غذا خوردن آثار منفی بسیاری روی معده شما می‌گذارد؛ یکی از این اثرات، ذخیره شدن چربی در ناحیه‌ شکم است. پشت یک میز نشسته و غذای خود را در آرامش بخورید؛ هر وعده‌ غذایی باید ۳۰ دقیقه به طول انجامد. علاوه‌بر این‌ها خوردن انواع گوشت مثل مرغ، ماهی و گاو می‌تواند انرژی و پروتئین بدن شما را تامین کند بدون این‌که جذب و ذخیره‌سازی آن در ناحیه‌ شکم شما صورت بگیرد.

کوچک-کردن-شکم

نخوردن تنها کافی نیست

یک تغذیه نامناسب به همراه نداشتن فعالیت‌های جسمی کافی، خود را به شکل چربی‌های اضافه نشان می‌دهد که این چربی‌ها هم در نخستین مرحله در ناحیه شکم جا خوش می‌کنند. چربی شکم، چربی ذخیره‌ای بدن است بنابراین مقاوم‌ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش است و تنها راه درمان چربی شکم، رژیم غذایی اصولی به همراه ورزش است؛ فقط و فقط با این ۲ روش در کنار هم است که چربی از بین می‌رود. حتی ورزش مخصوص شکم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی و بدون انجام ورزش‌های هوازی(مثل پیاده‌روی) ممکن است روی چربی شکم اثری نداشته باشد. بهترین راه برای سوزاندن چربی شکم انجام ورزش‌های هوازی است؛ ورزش‌های هوازی مثل پیاد‌ه‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و کوهنوردی مقدار زیادی از چربی‌های بدن را می‌سوزاند.

کوچک-کردن-شکم

مواظب شل شدن عضلات باشید

به غیر از چربی شکمی، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این منطقه که منجر به اختلال در زیبایی می‌شود، از دست رفتن قوام عضلات شکم است که منجر به جلو آمدگی شدید شکم، حتی با کوچک‌ترین نفخ گوارشی می‌شود. علت شل شدن عضلات این است که فعالیت‌های روزمره هیچ کدام عضلات شکم را در گیر نمی‌کنند، به‌خصوص در خانم‌ها معمولا عضلات شل‌تر هستند و در جریان بارداری و زایمان این عضلات دچار کشیدگی و حتی بریدگی(در سزارین) می‌شوند، بنابراین قوام این عضلات شدیدا کاهش می‌یابد. پس اگر به‌دنبال خوش فرم شدن شکم هستید، حتما با ورزش‌هایی که روی عضلات شکم تمرکز دارند، عضلات شکم را تقویت کنید.

با چند تمرین شکمی آشنا  شوید

بعد از این‌که شکم‌تان توسط رژیم غذایی و برنامه ورزشی هوازی آب شدند باید کاری کنید تا عضلات زیر آن‌ها فرم یافته و زیبا ‌شوند. پس برای قوام گرفتن و زیبا کردن عضلات شکم باید هفته‌ای چند بار تمریناتی را انجام دهید از جمله این تمرین‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کوچک-کردن-شکم

۱٫ دراز و نشست:

روی زمین به پشت دراز بکشید درحالی‌که دست‌های‌تان پشت سر است، از کمر خم شده و تا حدی بالا بیایید که آرنج‌تان به زانوهای‌تان که خم هستند بخورند. این حرکت را هر جلسه ۳ نوبت و در هر نوبت حداقل ۲۰ بار تکرار کنید.

کوچک-کردن-شکم

۲٫ پا دوچرخه:

روی زمین دراز بکشید، دست‌ها پشت سر، زانو خم و ساق موازی با سطح زمین باشد. سپس حرکاتی شبیه به دوچرخه‌سواری را در هوا با پاها انجام دهید. این حرکت را نیز هر جلسه ۳ نوبت و هر نوبت ۳ دقیقه انجام دهید.

کوچک-کردن-شکم

۳٫ بالا آوردن پاها در حالت خوابیده:

در حالت خوابیده به پشت پاهای‌تان را به‌صورت مستقیم بالا بیاورید تا حدی که استخوان نشیمنگاه از زمین بلند شود سپس به آرامی پاها را به موقعیت اول برگردانید. این حرکت را نیز هر جلسه ۳ نوبت و در هر نوبت حداقل ۲۰ بار تکرار کنید.

کوچک-کردن-شکم

خوردن شیرینی‌‌ها را کاهش دهید

شیرینی مانند شکلات و کیک سریعا جذب می‌شوند پس به این نکته دقت داشته باشید به‌خصوص شب‌ها و زمانی که به ساعت خوابیدن نزدیک هستید از خوردن شیرینی بپرهیزید زیرا فعالیتی ندارید و فقط این مواد جذب بدن می‌شوند و به جای این مواد از غلات استفاده کنید که سرشار از ویتامین و پروتئین هستند.

کوچک-کردن-شکم

سوخت و ساز بدن را افزایش دهید

شما می‌توانید سوخت و ساز بدن‌تان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید. ورزش‌های شکم اگر درست انجام شوند به‌راحتی می‌توانند سوخت و ساز بدن شما را به مقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می‌شود چربی اضافی در بدن شما مصرف شده و ذخیره نشود تا در شکم خودش را نشان دهد البته غذاهایی که می‌خوریم هم مهم هستند اما بهتر است تا جایی که ممکن است غذاهای سالم‌تر بخورید، در عین حال هیچ‌وقت فکر نکنید خوردن یک چیزبرگر حتما به بدن شما چربی اضافه می‌کند چون می‌توانید با ورزش آن را از بین ببرید.

روش های ساده و جادویی برای کوچک کردن شکم

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *