خانه💥 / دسته اصلی / دکوراسیون زمستانی ۹۸ | رنگ ها و مدل های ترند ۱۳۹۸ + جزئیات کامل و عکس

دکوراسیون زمستانی ۹۸ | رنگ ها و مدل های ترند ۱۳۹۸ + جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد دکوراسیون زمستانی ۹۸ | رنگ ها و مدل های ترند ۲۰۱۹ و ۱۳۹۸ + جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

دکوراسیون زمستانی ۹۸ | رنگ ها و مدل های ترند ۱۳۹۸

در اینبخش مجموعه ای از تازه ترین های دکوراسیون زمستانی ۹۷ را جمع آوری کرده ایم. فصل زمستان از راه رسیده، کمتر از دوهفته بـه این فصل باقیمانده و با جشن یلدا بـه استقبال زمستان خواهیم رفت اما درسال ۱۳۹۷ چـه مدل ها و رنگ هایی مد اسـت؟ هر سال مدل ها و رنگ های جدید بـه بازارها پا می گذارند تا فضای خانه مـا را عوض کنند، در ادامه از ۰ تا ۱۰۰ تازها را بررسی می کنیم.

داشتن دکوراسیون زمستانی یک اولویت اسـت، ایجاد فضایی گرم و دلپذیر کـه حال و هوای زمستانی داشته باشد و فضای درون و بیرون منزل رابا هم هماهنگ و متعادل کند. اما دکوراسیون زمستانی چـه ویژگی‌هایی دارد؟ چطور میتوان یک دکوراسیون زمستانی مد روز و زیبا بـه وجود آورد؟ روش‌های مختلفی برای اینکار وجوددارد.

استفاده از رنگ‌ های گرم در دکوراسیون زمستانی

وقتی نوبت بـه اضافه کردن رنگ بـه دکوراسیون منزل شـما میرسد، فصلی کـه در آن قرار دارید میتواند بهترین منبع الهام باشد. رنگ‌هایی کـه در طبیعت می بینید می توانند بـه بخشی از دکوراسیون منزل شـما تبدیل شوند و فضای آنرا گرم و دلپذیر نشان دهند. شاید زمستان رنگ مشخص و خاصی نداشته باشد بهمین دلیل رنگ‌های گرم پاییزی پیشنهاد مـا بشما هستند.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

کار دکوراسیون زمستانی منزل خودرا با انتخاب یک رنگ خنثی بعنوان رنگ زمینه آغاز کنید، سپس از چند رنگ گرم پاییزی برای درخشان شدن و گرم شدن فضا استفاده کنید. مثلاً رنگ نارنجی سوخته یک رنگ بسیار محبوب و مد روز اسـت، رنگ قرمز اخرایی و زرشکی هم همین ویژگی را دارد. هر دوی این رنگ‌ها یادآور برگ‌های ریخته شده پاییزی و غروب زود هنگام در فصل زمستان هستند.

البته اگر بـه رنگ‌های گرم و روشنی مثل نارنجی و قرمز علاقه ندارید و می خواهید دکوراسیون مدرن‌تری داشته باشید توصیه می کنیم از رنگ‌های خاکستری دودی، قهوه‌ای خاکی و سبز خیلی تیره استفاده کنید کـه رنگ‌هایی آرامش بخش هم هستند. فرقی نمی کند اگر قصد یک تغییر دکوراسیون زمستانی را داشته باشید و بخواهید مجددا دیوارها را رنگ کنید.

یا این‌کـه قصد داشته باشید فقط با اضافه کردن اکسسوری‌های رنگی تغییرات لازم را ایجاد کنید، در هر صورت درنظر داشته باشید کـه ترکیب رنگ‌های تیره با رنگ‌های روشن پاییزی جسارت کافی میـــخواهد اما این جسارت اسـت کـه زیبایی و گرمای لازم رابه دکوراسیون زمستانی شـما می دهد.

استفاده از بافت برای دکوراسیون زمستانی

وقتی دمای محیط با تغییر فصل کاهش مییابد مـا بطور طبیعی تمایل پیدا میکنیم کـه چیزهای گرم و نرمی را در آغوش بگیریم، چیزهایی مثل پتو، لحاف، کوسن و هر چیز دیگری کـه این کاهش دما را جبران کند. اما شـما میتوانید از این اشیای گرم و نرم برای دکوراسیون داخلی منزل خود نیز استفاده کنید و فضایی آسان و خودمانی ودر عین حال مدرن بـه وجود آورید.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

اضافه کردن اشیایی ارای بافت مثل کوسن‌های خزدار، فرش‌های خزدار، کاور صندلی پشمی و چیزهایی از این دست درکنار هم دکوراسیون منزل شـما را زمستانی کرده و حال و هوایی خاص و دلپذیر بـه وجود خواهد آورد. دراین مورد شـما می توانید کاملا بـه سلیقه خود متکی باشید مثلاً:

اگر خز را می‌پسندید آنرا انتخاب کنید، اگر پشم و پوست گوسفند احساس بهتری بشما می دهد می توانید از اکسسوری‌هایی با این بافت کمک بگیرید اما لازم نیست همه ی چیز را ست کنید، گاهی چیزهای متفاوت و حتی متضاد درکنار هم زیباتر هستند. ترند جدید فصل یعنی پوست پلنگ را هم فراموش نکنید ودر صورت تمایل این طرح و بافت را نیز در دکوراسیون زمستانی منزل خود بکار بگیرید.

استفاده از پارچه‌ های طرح سنتی

این نکته رابه خاطر داشته باشید کـه استفاده از طرح‌ها و بافت‌های سنتی هرگز اشتباه نیست و شـما میتوانید بـه هر شکلی کـه دوست دارید ازآن‌ها استفاده کنید. حتی اگر دکوراسیون خانه شـما کاملا مدرن هم باشد اضافه کردن یک رومیزی، روبالشی، پتوی روی مبل و چیزهایی مانند این‌کـه بافت و طرح سنتی دارند با آن کاملا هماهنگ شده و روح و زیبایی خاصی بـه آن خواهد داد.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

این پارچه‌ها و بافت‌های علاوه بر حس گرمی کـه دارند طبق معمول رنگ‌های شاد و زیبایی در آن‌ها بکار رفته کـه بـه زیبایی فضای منزل شـما خواهد افزود و حس و حال آنرا زمستانی و گرم خواهد کرد. در پارچه‌های سنتی ایرانی طرح‌های بسیار زیبایی وجوددارد کـه شـما میتوانید ازآن‌ها برای تزئین فضای خانه خود استفاده کنید.

طرح‌های چهارخانه مثل چادر شب کـه بافتی رنگارنگ و گرم دارد ودر نقاط مختلف کشورمان بافته می شود. همچنین پارچه‌های ارمک، تفرشی، دارایی، شعربافی، نمد، گلیمچه و مفرش همگی میتوانند زینت بخش قسمت‌های مختلف منزل شـما باشند و روح و اصالت ایرانی آنرا نیز درکنار استایل و طراحی زیبا حفظ کنند.

استفاده از آتش برای دکوراسیون زمستانی

این مورد شاید کمی عجیب بنظر برسد اما هیچ عنصری بـه اندازه آتش نمیتواند حس و حال زمستان و فصل سرما را در ذهن تداعی کند. وقتی صحبت از زمستان میشود مـا همیشه خودمان را در فضایی تصور می کنیم کـه همه ی دور یک شعله آتش جمع شده ودر حال چای دم کردن و صحبت کردن هستند.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

آتش نشانه گرما اسـت و زمانی مورد استفاده قرار می گیرد کـه هوا تاریک یا سرد باشد، حال این شعله می تواند شعله یک شمع یا شومینه‌ای روشن باشد. بنابر این شـما میتوانید از عنصر آتش بـه هر شکلی کـه دوست دارید برای زمستانی کردن فضای منزل خود استفاده کنید. مثلاً شومینه‌ای راکه دارید روشن کنید و یا درصورت تغییرات اساسی در دکوراسیون منزل، یک شومینه بـه اتاق نشیمن اضافه کنید.

از شعله‌های گرم و صدای سوختن چوب‌ها لذت ببرید. اگرهم بـه شومینه علاقه ندارید و فضای مناسبی برای آن در اختیار ندارید از تعدادی شمع بزرگ و مناسب برای گرم کردن و زمستانی کردن فضای منزل بهره ببرید. اگر منزل شـما دارای حیاط و فضای باز اسـت میتوانید این آتش را در فضای بیرون دریک ظرف مناسب روشن کنید و با جمع شدن دور آتش از فضای بیرون هم استفاده کنید.

استفاده از دکوراسیون خانه‌ های چوبی زمستانی

آیا تاکنون با کلبه‌های اسکی در پیست‌های برفی مواجه شده‌اید؟ این کلبه‌ها طبق معمول فضایی جذب کننده و دلپذیر دارند کـه همه ی رابه سوی خود می خوانند. اما چرا این فضاها چنین خاصیتی دارند؟ چوب‌های طبیعی برش خورده، بافت غنی و خاص دیوارها و حس نوستالژیک این فضاها باعث ایجاد گرمی خاصی می شود کـه با محیط طبیعی و سرد اطراف خود تضاد زیبایی دارد و همین تضاد و گرمی باعث جذابیت آن می شود.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

شـما می توانید از همین ویژگی‌های کلبه‌های چوبی برای گرم کردن و دلپذیر کردن فضای منزل خود نیز استفاده کنید و حسی مثل یک کلبه کوهستانی را در آن بـه وجود آورید. چوب طبیعی و کار نشده عنصر مهم و تعیین کننده برای دستیابی بـه این حس اسـت. درکنار آن می تواند از بافت سنگ هم استفاده کنید و بـه خصوص آن رابه فضای نشیمن و اطراف شومینه اضافه کنید.

استفاده از عطر برای دکوراسیون زمستانی

هیچوقت قدرت عطرها را در شکل دادن فضای منزل دستکم نگیرید. حس بویایی ارتباط نزدیکی با حافظه مـا دارد و تعداد زیادی از خاطرات خوب و قدیمی با بوهایی گره خورده‌اند کـه استشمام این بوها میتواند آن خاطره‌ها را هم زنده کند. در واقع هیچ خانه‌ای با یک رایحه خوب و مناسب کامل نیست و برای ساخت یک دکوراسیون زمستانی هم شـما باید بـه رایحه‌ها توجه کنید. رایحه‌هایی را درنظر بگیرید کـه با حس اسانی در ارتباط هستند.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

مثلاً ممکن اسـت رایحه یک فنجان قهوه داغ برای شـما با حس اسانی و گرمی مرتبط باشد و یا از بوی شیرینی تازه پخته شده این حس بشما دست دهد. همچنین بوی دود و آتش می تواند حسی شبیه بـه زمستان و اسانی کنار شومینه و آتش را در شـما تداعی کند و برای معطر کردن منزل مناسب باشد. در هر صورت اضافه کردن این رایحه‌ها بـه فضای منزل زحمت زیادی ندارد اما نتیجه شگفت انگیزی بـه دنبال خواهد داشت.

در ادامه رنگ مبل سال ۲۰۱۹ کدام را می‌پسندید؟

همیشه در طراحی داخلی و دکوراسیون، در ترند های مبلمان بـه صورت دوره ای تغییراتی ایجاد می شود. در طراحی مبلمانی کـه در طرح ها و رنگ های انها تغییرات ایجاد می شود، ترکیب رنگی ها و مدلهای متنوعی وجود دارند. مـا دراین پست بـه رنگ ها و ترند های مطرح مبلمان سال ۲۰۱۹ در مبلمان اتاق نشیمن تا اتاق خواب خواهیم پرداخت. برای آشنایی با این ترند ها با مـا همراه باشید:

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

رنگ مبلمان، مدل صندلی ها، فرم میز غذاخوری، روکش مبلمان و اکسسوار ها با دکوراسیون در ارتباط مستقیم قراردارند. زمانی کـه می خواهید خانه خودرا برای یک فصل جدید آماده کنید ممکن اسـت کـه نیاز بـه ایجاد برخی تغییرات داشته باشید ودر این مورد لازم اسـت کـه اطلاعاتی را در مورد رنگ ها و یا ترند های مطرح مبلمان کسب کنید. زمانی کـه ترند های طراحی داخلی سال ۲۰۱۹ را مورد بررسی قرار دهید متوجه خواهید شد کـه:

در طراحی مبلمان، فرم و رنگ آنها انتخاب های متنوعی را پیش روی شـما قرار می‌دهند. ابتدا سبکی راکه می خواهید در طراحی داخلی محیط زندگی خود بکار ببرید را انتخاب کرده و سپس مبلمانی کـه با پوشش دیوار ها و کف، فرش ها و پرده ها، روکش ها و اکسسوار های سبک مورد نظر شـما متناسب هستند را مورد بررسی قرار داده و انتخاب کنید.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

می توانید ترند های مطرح مبلمان سال ۲۰۱۹ با رویکرد مینیمالیستی و خطوط نوآورانه و ظریف را انتخاب کرده و یا مبلمان سبک رترو و یا آرت دکو با طراحی های بی نظیر و خلاقانه رابه کار ببرید.

طراحی های متفاوت و ترکیب رنگی های متنوع مبلمان

اگر می خواهید در محیط زندگی خود فضایی گرم ایجاد کنید، می توانید روکش مبل ها رابا استفاده از پالت رنگی ای کـه مشخص کرده‌اید بـه صورت رنگارنگ انتخاب کنید. رنگ های سبز و خردلی در بین ترند های رنگ مبلمان درسال ۲۰۱۹ قراردارند. طرح های گلدار نیز همان‌ گونه در بین ترند ها جایگاه خودرا حفظ کرده اند.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

برای ایجاد فضای خلاقانه تر می توانید پالت رنگی مورد نظر خودرا با طرح های گلدار بر روی مبلمان ودر کنار یک دیگر بکار ببرید. با بکار بردن آجر برای پوشش دیوار ها، اما در رنگ های روشن و سفید، می توانید مبلمان رنگی خودرا در الویت قرار دهید.

طراحی های منحصر به فرد با رویکرد مینیمالیستی در مبل

اگر برای ست مبلمان اتاق نشیمن بـه دنبال مدلهای خلاقانه و منحصر بـه فرد هستید، در ترند های سال ۲۰۱۹ می توانید مدلهای خاص و متفاوتی را پیدا کنید. در بین این ترند ها طراحی های هندسی با رویکرد مینیمالیستی و مدرن در الویت قراردارند و رنگ های طوسی و آبی روشن با این طرح ها هماهنگی بی نظیری ایجاد میکنند.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

رنگ های خنثی درسال ۲۰۱۹ نیز کاربرد فراوانی خواهند داشت. فراموش نکنید کـه اکسسوار هایی با رنگ های گرم و زنده درکنار مبلمانی بـه رنگ های خنثی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و ترکیب بندی بی نظیری ایجاد خواهند کرد.

بافت های طبیعی در ترند های مطرح مبلمان

در بین ترند های سال ۲۰۱۹، می توان بـه مبلمان چوبی با خطوط ساده اشاره کرد. اگر می خواهید اتاق نشیمنی با رویکرد مدرن و مینیمال طراحی کنید، می توانید مبلمانی با بافت های طبیعی چوب راکه دارای جزئیات کسل کننده نباشند را انتخاب کنید.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

این را درنظر داشته باشید کـه بسته بـه نوع چوب، عمر کاربرد مبلمان تغییر می‌کند. مبلمان چوبی بدون رنگ و بدون جلا در بین ترند های محبوب سال ۲۰۱۹ قراردارند.

رنگ فندقی و روکش های مخملی مبل

رنگ فندقی، هم بدلیل فضای گرمی کـه ایجاد میکند و هم بدلیل هماهنگی با رنگ های سبز و قرمز، رنگی بسیار کاربردی بـه شمار میرود.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

رنگ فندقی درکنار هماهنگی ای کـه با رنگ های طبیعی ایجاد می‌کند، چشم ها را خسته نکرده و فضایی گرم بـه محیط می بخشد. مبل هایی با روکش های مخملی نیز در بین ترند مبلمان سال ۲۰۱۹ قرار داشته و ظاهری بسیار زیبا و ظریف ایجاد می‌کند.

رنگ های پاستلی مبلمان

رنگ مبلمان، چـه در اتاق نشیمن و چـه در اتاق خواب تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون دارند. برای ایجاد محیطی کـه در بین تمام عناصر آن از فرش ها تا دیوار ها هماهنگی وجود داشته باشد، می توانید رنگ های پاستلی رابه کار ببرید.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

با استفاده از رنگ های صورتی، زرد، آبی و سبز پاستلی درکنار رنگ های مکمل در تنالیته های ملایم می توانید یک پالت رنگی زیبا ایجاد کرده و ترند های سال ۲۰۱۹ رابه نمایش بذارید.

سطوح مسی و رنگ طوسی مبلمان

اکسسوار ها، میز ها و عناصر روشنایی بخش مسی با طراحی های مدرن در دکوراسیون اتاق نشیمن تفاوت های چشم گیری ایجاد خواهند کرد. سطوح مسی با رنگ و بافت خود بـه دکوراسیون قدرت بخشیده و با رنگ های خنثی هماهنگی بی نظیری ایجاد خواهد کرد.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

درکنار هماهنگی زیبای رنگ طوسی و سطوح مسی، با مبلمانی آسان و کارآمد می توانید محیطی آرامش بخش ایجاد کنید. اکسسوار ها و میز های مسی با طراحی های مدرن، برای افرادی کـه بـه دنبال ایجاد فضایی منحصر بـه فرد هستند انتخاب مناسبی خواهند بود.

خطوط منحنی، آبی پاستلی، سفید و طوسی مبل ها

رنگ های آبی پاستلی، سفید و طوسی در بین رنگ های مطرح سال ۲۰۱۹ قراردارند. در طراحی مبلمان نیز فرم های هندسی و خطوط و طراحی های مدرن در الویت بوده و برای افرادی کـه می‌خواهند محیط زندگی خودرا با رویکردی مینیمالیستی و مدرن طراحی کنند انتخاب های مناسبی بـه شمار می‌روند.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

درکنار هماهنگی زیبای رنگ های آبی پاستلی و سفید و طوسی با مبلمانی مدرن با خطوط منحنی، می توانید از جزئیاتی با رنگ های گرم مانند رنگ نارنجی نیز در پالت رنگی خود استفاده کنید.

رنگ های مات ترند های مطرح مبلمان

رنگ سیاه مات در طراحی های جدید و مدرن بـه شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. بـه خصوص برای ایجاد کنتراست در مکان از رنگ سیاه و یا لاجوردی تیره درکنار رنگ های روشن استفاده می شود. کنتراستی کـه رنگ های تیره درکنار رنگ های روشن ایجاد میکنند، باعث ایجاد فضایی پویا و دینامیک می شود.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

رنگ سیاه مات بر روی عناصر روشنایی بخش، دیوار ها، پرده ها، مبلمان و اکسسوار ها، فضایی بسیار زیبا و کاریزماتیک ایجاد خواهد کرد. اگر می خواهید از ترند های سال ۲۰۱۹ استفاده کنید، رنگ سیاه مات می تواند یک انتخاب مناسب برای شـما بـه شمار رود.

مد همیشگی رنگ های طبیعی در مبلمان

رنگ های قهوه ای، کرم و بژ از جمله رنگ های طبیعی هستند کـه هماهنگی بی نظیری با محیط ایجاد میکنند. اگر بـه دنبال ایجاد فضایی آرامش بخش بوده و می خواهید از طراحی های کسل کننده دوری کنید، از رنگ های طبیعی بهره ببرید. با هماهنگی زیبای گیاهان دکوراتیو و رنگ های طبیعی می توانید بـه اتاق نشیمنی فرح بخش دست پیدا کنید.

دکوراسیون زمستانی 98 | رنگ ها و مدل های ترند 2019 و 1398

همچنین می توانید با استفاده از روکش هایی با الیاف طبیعی برای مبلمان بـه هماهنگی ای بی نظیر در محیط زندگی خود دست پیدا کنید. رنگ های طبیعی هرگز از دنیای مد خارج نشده، فضایی آرامش بخش ایجاد کرده و سال های طولانی مورد استفاده قرار میگیرند. درسال ۲۰۱۹ نیز می توانید از رنگ های طبیعی استفاده کرده و بـه محیط زندگی خود آرامش ببخشید.

نوشته دکوراسیون زمستانی ۹۸ | رنگ ها و مدل های ترند ۲۰۱۹ و ۱۳۹۸ اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *