نبایدهای گردشگران در دبی

نبایدهای گردشگران در دبی

دبی یک شهر بزرگ و با شکوه است که در بالای صحرای شنی عرب در خلیج فارس ساخته شده است ، دبی بهشتی برای گردشگران است.اگر شما هم برای تعطیلات خود دبی را انتخاب کرده اید ، به این موارد توجه کنید که در طول سفر انجام ندهید تا در هنگام تعطیلات از بروز مشکلات جدی پیشگیری کنید.
کارهایی که نباید در تور دبی انجام دهید :
قبل از آغاز سفر به دبی این لیست را مطالعه کنید.
1.برای سلام و احوال پرسی با کسی هرگز از دست چپ خود استفاده نکنید.
در تور دبی و در تعامل با ساکنین محلی ، هنگام استفاده از دستان خود باید مراقب باشید. شما هرگز نباید از دست چپ خود برای غذا خوردن ، برای خوش آمدگویی به هر کسی ، باز کردن درها و تحویل دادن چیزی ، به ویژه اقلام غذایی به شخصی در دبی استفاده کنید. می پرسید چرا ؟ دلیل این امر این است که در کشورهایی مانند دبی ، هند و غیره دست چپ قبل از رواج دستمال توالت، برای تمیز کردن استفاده می شده است. از این رو ، حتی امروز نیز ناخوشایند تلقی می شود. بنابراین ، اگر شما یک چپ دست هستید ، باید سعی کنید تا حد امکان در جامعه محلی این موضوع را راعایت کنید تاز اتهام بی ادبی و بی احترامی در امان بمانید.
2. از نشان دادن رفتار محبت آمیز با همسرتان در مکان های عمومی خودداری کنید.
این عمل در اصطلاح به PDA معروف است و در امارات ممنوع است. در دبی، بغل کردن و بوسیدن در ملاء عام غیرقابل قبول تلقی می شود و اگر در سفر خود مرتکب چنین اعمالی شوید ، ممکن است بازداشت شوید.
3. لباس نامناسب نپوشید.

به گزارش سفر باتو ، در دبی انتظار می رود که زنان در مناطق عمومی لباس مناسب بپوشند ، بنابراین ، شما مجاز به پوشیدن لباس های کوتاه و تنگ نیستید. لباس های نیمه عریان در فضاهای عمومی بسیار جلب توجه می کنند. ضمن این که پوشیدن لباس گشاد می تواند در طول سفر به شما احساس راحتی بدهد .هنگامی که چمدان خود را می بندید ، به اندازه کافی لباس سبک و پوشیده در ان قرار دهید تا ناخواسته برای پوشیدن لباس نامتعارف در اماکن عمومی جریمه نشوید.
4.مراقب کلماتتان باشید.
هنگام سفر به دبی ، باید مراقب گفتار خود باشید ، به خصوص وقتی در ملاء عام هستید یا با افراد محلی صحبت می کنید. همچنین از اظهارنظرهایی که ممکن است توهین به اسلام یا مسلمانان تلقی شود ، خودداری کنید.
5.بدون مجوز عکس نگیرید
یکی از موارد ضروری که نباید در دبی انجام شود ، عکاسی از افراد بدون اجازه است. دبی مکانی زیبا از منظره است با این حال ، شما باید در سفر دبی بسیار محتاط باشید و بدون رضایت ، به ویژه از زنان و کودکان عکاسی نکنید.
6. داروهای بدون مجوز حمل نکنید.
امارات متحده عربی سیاست سختگیرانه ای در زمینه مبارزه با مواد مخدر دارد ، و داروهای غیرمجاز نباید در دبی همراهتان باشند. حتی داروهای اعصاب مجاز نیستند! اگر قانون شکنی کنید ممکن است تا چهار سال زندانی شوید. قبل از سفر دبی به وب سایت رسمی امارات متحده عربی مراجعه کنید تا لیست داروهای مجاز را ببینید و اگر دارویی وجود دارد که باید آن را مصرف کنید ،همراه داشتن نسخه آن را نیز فراموش نکنید.

7. در ماه رمضان در مکان عمومی غذا نخورید
اگر در ماه مبارک رمضان در حال بازدید از دبی هستید ، باید بدانید که خوردن، نوشیدن و استعمال سیگار از صبح تا غروب ممنوع است. شما حتی نمی توانید در اتومبیل خود چیزی بخورید یا حتی در ملاء عام آدامس بجوید. با این حال ، می توانید در اتاق هتل یا رستوران های خود هتل که در آن محل غذا خوردن برای مهمانان وجود دارد غذا بخورید. کودکان و زنان باردار مجاز به غذا خوردن هستند اما بهتر است رعایت کنند.
8- هنگام رانندگی به سایر رانندگان توهین یا بی احترامی نکنید.
اگر در دبی هستید و اهل هیجان، مکان های زیادی در دبی وجود دارد که می توانید ماشین اسپرت یکروزه اجاره کنید اما باید بسیار مراقب باشید. ممکن است در کشور مبدا استفاده از حرکات دست هنگام رانندگی برای هشدار دادن به راننده دیگر و نشان دادن این که از چیزی ناراضی هستید ، اشکالی نداشته باشد. اگر هنگام رانندگی ، شخصی یا چیزی شما را عصبانی کرده است ، باید عصبانیت خود را کنترل کنید و از هیچ کلمه غیرمحترمانه ای استفاده نکنید. انجام این کار می تواند شما را دچار دردسر بزرگی کند.
9. اشیا ممنوعه را وارد نکنید
خوب در این سفر باید هنگام بسته بندی بیش از حد محتاط باشید زیرا همه موارد در کشور مقصد مجاز نیست. برای مثال نباید محصولات تولید شده در اسرائیل را حمل کنید ، و باید کاملاً از حمل بیکن یا هر نوع گوشت خوک خودداری کنید.
10. به خانواده سلطنتی در ملا عام بی احترامی نکنید
اگر برای اولین بار به دبی سفر می کنید ، ممکن است درباره فرهنگ ، خانواده سلطنتی ، قوانین ، سیاست ، مردم و غیره نظراتی داشته باشید و این طبیعی است. اما نباید در مدت حضور در امارات آشکارا به خانواده سلطنتی توهین و یا آن را مسخره کنید و از سیاست ، فرهنگ ، قوانین و آیین در ملاء عام انتقاد کنید.

11. بدون مدارک رسمی ازدواج با همسفر خود، اتاق مشترک رزرو نکنید.
چه از شرق سفر کنید و چه از غرب، مهم است بدانید که در امارات بدون وجود مدارک رسمی ازدواج، اقامت در یک هتل غیرقانونی است. این کار می تواند به زندان ، جریمه و تبعید منجر شود. بنابراین ،این یکی مطمئناً در صدر لیست کارهایی است که نباید در این سفر انجام داد.
12.در ملا عام مشروبات الکلی ننوشید.
شاید تور دبی انتخاب جذابی برای کسانی که می خواهند به راحتی با دوستان خود در ملا عام مشروبات الکلی بنوشند، نیست. مست شدن در عموم و آشامیدن مشروبات در ملاء عام ، هر دو غیر قانونی هستند و مجازات قطعی به دنبال دارند.
13. در ملاء عام نرقصید.

رقصیدن در ملاء عام تحریک آمیز تلقی می شود و اگر می خواهید از جریمه های جدی خودداری کنید ، حتماً در باشگاه های دارای مجوز یا در چهار دیواری اتاق خود برقصید. حتی گوش دادن به موسیقی با صدای بلند در دبی ممنوع است و می تواند به مجازات سنگین منجر شود.
در پایان سعی کنید در هیچ کدام از سفر هایتان قوانین مقصد را زیرپا نگذارید تا به طور کامل از تعطیلات خود در یک کشور جدید لذت ببرید.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.