شگفتی های جهانی آبشار دودساگار

شگفتی های جهانی آبشار دودساگار

آبشار باشکوه دودساگار از بلندترین آبشارهای هند است که در داخل پناهگاه باقوان ماهاویر در مرز بین کارناتاکا و گوا واقع شده است. آبشار دودساگار، آبشاری چهار فواره ای است که توسط رودخانه ماندووی ایجاد شده و به یک مکان مورد علاقه برای کوه نوردان و گردشگران تور هند تبدیل شده است.

پرماجرا ترین سفر در تور هند از روستای کویشی آغاز می شود. با این حال ، این پیاده روی در طول فصل موسمی مناسب نیست زیرا مسیر پیاده روی که از بالای ماندووی عبور می کند ، در طی ماه های موسمی بسیار سخت و طاقت فرسا است است. همچنین یک ایست که از ایستگاه راه آهن Kulhem / Collem آغاز شده است که طول آن 11 کیلومتر است و یک منظره زیبا از Ghats و دره ها را به گردشگران ارائه می دهد.
این آبشار یکی از بلندترین آبشارهای هند است که دارای ارتفاع 310 متر (1017 فوت) و عرض متوسط 30 متر (100 فوت) است. این آبشار از جاده Panaji شصت کیلومتر فاصله دارد و در مسیر ریلی Madgaon-Belgaum در حدود 46 کیلومتری شرق Madgaon و 80 کیلومتری جنوب Belgaum واقع شده است.
به گزارش سفر باتو ، این یک آبشار با شکوه است که بر فراز کوهی شیب دار و تقریباً عمودی است. ایستادن درکنار این آبشار بسیار هیجان انگیز و نفس گیر است و این را آگاه می سازد که نیروهای بسیاری در طبیعت بسیار قدرتمندتر از ذهن و بدن انسان هستند.
نام آبشار که “دودساگار” است به معنای واقعی کلمه به “دریای شیر” ترجمه شده است.این شگفتی طبیعی در تمام طول سال جذابیت بسیار زیادی دارد

موقعیت آبشار دودساگار با تور هند

این آبشار در شهر گوآ ی هند قرار دارد و از آنجایی که بخشی از پناهگاه حیات وحش باقوان ماهاویر است ، در صلاحیت ادارات جنگل و مراتع گوا قرار دارد. می توان از طریق جاده یا راه آهن به ایستگاه راه آهن Kulem رفت و سپس به سمت آبشار حرکت کرد یا برای رانندگی جیپی را با راننده استخدام کرد. با این وجود ، هنوز پیاده روی برای رسیدن به این آبشار حیرت انگیز مسیرهای زیادی وجود خواهد داشت. رودخانه ماندووی ، که رودخانه اصلی گوا است ، از فلات دکن در ایالت کارناتاکا آغاز می شود. این رودخانه که با عبور از مسیر قات غربی ، در بالای قله های حاشیه گوا و کارناتاکا سقوط می کند ، به این ترتیب آبشارهای Dudhsagar را تشکیل می دهد.

افسانه ی آبشار دودساگار

یک افسانه قدیمی مرتبط با این آبشار وجود دارد. داستان می گوید که زمانی شاهزاده خانمی وجود داشت که دختر پادشاه قاتس بود. این بانوی جوان به همان اندازه زیبا بود که زیبا بود و به پاکی قلب ، ذهن و بدن اعتقاد داشت. افسانه اینگونه نقل قول می کند که او هر روز در دریاچه در نزدیکی قلعه پدرش حمام می کرد. بعد از حمام او و خانمهای مادریش در سواحل دریاچه گرد هم می آیند ، در حالی که شاهزاده خانم ازکوزه شیر استفاده می کرد. گفته می شود که این کوزه از طلای خالص ساخته شده و با الماس های درخشان پوشیده شده است. از طرفی تور باکو در تابستان نیز طرفداران خاص خود را دارد.
یک روز ، وقتی شاهزاده خانم شیر خود را می نوشید ، یک شاهزاده جوان و خوش تیپ در حال گذر از جنگل های اطراف خود بود. با شنیدن خنده و پچ پچ خانمها ، مسیر نگاهش را گرفت. شاهزاده خانم از لباس بسیار کم خود ناامید شد و خانمهای دیگر شیر را روی بدن او ریختند و بدین ترتیب پرده ای را ایجاد کرد که پشت آن می توانست بدن خود را بپوشاند . بدین ترتیب به ابشار شیر معروف شد.
رودخانه ماندووی ، که رودخانه اصلی گوا است ، از فلات دکن در ایالت کارناتاکا آغاز می شود. این رودخانه که با عبور از مسیر قات غربی ، در بالای قله های حاشیه گوا و کارناتاکا سقوط می کند ، به این ترتیب آبشارهای دودساگار را تشکیل می دهد.

زیبایی های طبیعی آبشار دودساگار

منطقه اطراف آبشار جنگلی است. به ویژه در فصل پاییز بسیار زیباست و پناهگاه حیات وحش باقوان ماهاویر است. در اطراف آبشار حیوان و پرنده های زیادی وجود دارند که این مکان تقریبا محل زندگی آنها می باشد و اگر خوش شانس و مشتاق باشید ممکن است که برخی پرندگان را از نزدیک در لانه هایشان ببینید.

برای رسیدن به این مکان شگفت انگیز ، باید یا با پای پیاده یا با راه آهن حرکت کنید. همچنین یک مسیر نسبتاً پر پیچ و خم وجود دارد که فقط برای چهار چرخ محرک مناسب است ، اما این مسیر هنوز هم بازدید کنندگان را برای رسیدن به پای ابشار مجبور می کند که در حدود 1 کیلومتر پایده روی کنند.جیپ هایی برای کرایه در نزدیکی این مکان دیدنی وجود دارد که قیمت آنها کاملا مناسب است. این جیپ ها می تواند 6 نفر را به طور همزمان جابجا کنند. راننده سپس قبل از بازگرداندن بازدید کنندگان به مدت یک ساعت و نیم در پای آبشار منتظر می ماند.

بازدید از ابشار دودساگار توسط اداره مراتع و جنگل گوا از ماه اکتبر برای بازدید کنندگان باز است. شما می توانید بعد از فصل موسمی ، سفر به دهدشتار را برنامه ریزی کنید. در طول فصل موسمی ، بازدید از دودساگارمی تواند خطرناک باشد. به دلیل باران شدید ، سطح آب بالا می رود.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.