خانه💥 / دسته اصلی / چه نام هایی را در شناسنامه نمی توان تغییر داد + جزئیات کامل و عکس

چه نام هایی را در شناسنامه نمی توان تغییر داد + جزئیات کامل و عکس

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد چه نام هایی را در شناسنامه نمی توان تغییر داد + جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

مجله اینترنتی کولاک: آنها که دوست دارند نام خود را تغییر دهند باید چند نکته را در نظر بگیرند. اول اینکه تغییر نام و نام خانوادگی افراد قبل از ۱۵ سالگی ممنوع است. و بعد اینکه برخی از اسامی ائمه (ع) و امامان معصوم قابل تغییر نیست.

اسد حسن زاده در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته ثبت احوال افزود: این ممنوعیت به دلیل جلوگیری از بروز مشکلات هویتی برای فرزندان تا رسیدن به سن قانونی است.

shenasnamee.jpg

وی بیان کرد: فرآیند تغییر نام در گذشته زیاد بود که هم اکنون با تسهیل در ارائه خدمات این روند سرعت بیشتری گرفته است.

وی گفت: در زمان تغییر نام نیز مشاوره‌های مختلف و بررسی‌های لازم انجام گرفته و حکم تغییر نام صادر می‌شود.

حسن زاده افزود: ترویج فرهنگ نام گزینی یکی از اقداماتی است که در ثبت احوال با هدف جلوگیری از انتخاب نام‌های نامتعارف برای نوزادان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: درحال‌حاضر ۷۰ درصد از اسامی منتسب به ائمه اطهار بوده و بیشتر نامگذاری‌ها در حوزه دینی و مطابق با فرهنگ بومی است.

مدیر کل ثبت احوال استان بیان کرد: در امسال ۵۸۲ مورد تغییر نام صورت گرفته و میزان تغییر نام از سال ۹۲ تا کنون هفت هزار مورد در استان بوده است.

وی افزود: نام‌های منتسب به ائمه اطهار که از آغاز تاسیس ثبت احوال تاکنون در استان برای فرزندان انتخاب شده شامل ۵۴ هزار و ۹۸۸ مورد علی، ۴۰ هزار و ۱۸۰ مورد محمد، ۳۰ هزار و ۱۴۲ مورد حسین، ۲۸ هزار و ۶۸۰ مورد مهدی و ۲۱ هزار و ۴۶۰ مورد رضا است.

حسن زاده بیان کرد: همچنین ۶۰ هزار و ۴۴۸ مورد فاطمه، ۵۵ هزار و ۷۲۲ مورد زهرا، ۳۱ هزار و ۹۳۶ مورد رقیه، ۲۷ هزار و ۲۲۸ مورد مریم و ۱۷ هزار و ۹۹۳ مورد لیلا از جمله اسامی منتسب به ائمه است که دراین مدت در اردبیل نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه تغییر برخی از اسامی فرهنگی و دینی ممنوع است گفت: این اسامی در بین مردان شامل محمدعلی، علی، محمد، حسین، مهدی، رضا، حسن، محمد رضا، علیرضا، عباس، ابوالفضل، مصطفی و محمد مهدی است.

حسن زاده افزود: در بین زنان نیز اسامی فاطمه، خدیجه، سارا، زینب، زهرا، فاطمه زهرا، مریم و معصومه از جمله اسم‌های فرهنگی دینی هستند که شامل تغییر نام نیستند.

وی با اشاره به نامگذاری نوزادان در امسال گفت: تعداد ۳۱۶ مورد امیرعلی، ۲۸۰ مورد آیهان، ۲۴۶ مورد ابوالفضل، ۲۰۶ مورد امیر عباس و ۱۸۵ مورد علی از جمله نام هایی بوده که برای نوزادان انتخاب شده است.

وی افزود: ۲۳۹ مورد زهرا، ۱۷۱ مورد نازنین زهرا، ۱۶۸ مورد رها، ۱۶۷ مورد یاسین، ۱۵۵ مورد هم هلما نام‌های انتخاب شده برای فرزندان دختر در امسال بوده است./ ایرنا

نوشته چه نام هایی را در شناسنامه نمی توان تغییر داد؟ اولین بار در مجله کولاک. پدیدار شد.

Rate this post

درباره ی elmsara

همچنین ببینید

خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و در طب سنتی چیست

گوشت گوساله خواص و مضرات و طبع گوشت گوساله در بارداری و برای نوزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *